• ółążść‡

Styczeń 2006

 

15.01./niedziela/ - o godz. 17.00 przy Żłóbku odbyło się wspólne kolędowanie, któremu przewodziło Koło Przyjaciół Radia Maryja.

 

17.01./wtorek/ - zakończyliśmy kolędę odwiedzając całą naszą Parafię; zaproszeni  zostaliśmy do 74,8 % rodzin, od których posiadamy kartoteki; jest to prawie tyle samo co w minionym roku; dziękujemy za serdeczne przyjęcie, wspólną modlitwę i złożone ofiary, które przeznaczone zostaną na remont elewacji Domu Katolickiego.

 

22.01. /niedziela/ - w naszym kościele przy współudziale Prudnickiego Ośrodka Kultury odbył się Wieczór Kolęd w wykonaniu:

1. Parafialnego Chóru z Otmuchowa,

2. Parafialnego Chóru z kościoła św. Elżbiety w Nysie,

3. Nauczycielskiego Chóru „Jutrzenka” z Prudnika,

4. Zespołu Wokalnego z naszej Parafii.

 

Luty 2006

 

2.02. /czwartek/ - przeżyliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego; przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek na zakony klauzurowe podczas której złożyliśmy 920 zł.

 

5.02. /niedziela/ - przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w katastrofie budowlanej w Chorzowie – złożyliśmy 2 700 zł.

 

6.02. /poniedziałek/ - na Plebanii odbyło się spotkanie katechetów; omówione zostały aktualne sprawy związane z nauką religii w szkole oraz przygotowaniem dzieci i młodzieży do Bierzmowania i I Komunii św.

 

11.02. /sobota/ - obchodząc wspomnienie NMP z Lourdes przeżyliśmy w naszym kościele kolejny Dzień Chorych  w intencji których została odprawiona Msza św. i udzielone zostało błogosławieństwo lurdzkie Najświętszym Sakramentem.

 

12.02. /niedziela/ - przy naszej Parafii od wielu lat działa Wspólnota Neokatechumenalna. Jednym z etapów działalności tej grupy jest ewangelizowanie wiernych po domach. Błogosławieństwo na tę drogę otrzymali podczas uroczystej liturgii, której przewodniczył Ks. Bp Paweł Stobrawa. Na jego mocy odwiedzać będą rodziny w naszej Parafii w czwartkowe popołudnia głosząc Dobrą Nowinę.

 

17.02. /piątek/ - w naszym kościele odbyło się miesięczne czuwanie dla młodzieży z całego Prudnika; uczestniczyło w nim także 100 osób młodzieży z Kałkowa i Łąki Nyskiej, które przywiózł Ks. Leszek Rygucki i Ks. Marian Demarczyk; modlitewne czuwanie prowadziły Siostry Elżbietanki, którym przewodziła Siostra Tobiasza z Nysy.

 

19.02. /niedziela/ - w naszym kościele odbył się Koncert Organowy w wykonaniu pani Gabrieli Dendery, podczas którego poświęcone zostały nasze nowo naprawione organy przez Firmę Kamerton pana Jelenia z Olszynki; w koncercie brali udział przedstawiciele Kurii Diecezjalnej w Opolu i Studium Muzyki Kościelnej w osobach ks. Grzegorza Poźniaka i pana Józefa Chudalli. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Parafianom za składane na ten cel ofiary i za udział w Koncercie.

 

27.02 – 3.03. - od poniedziałku do piątku Diecezjalne Radio PLUS nadawało o godz. 9.15 i 17.15 na częstotliwości 107,9 fm krótkie audycje o naszej Parafii, które tydzień wcześniej zostały nagrane na spotkaniu z przedstawicielami poszczególnych Grup Parafialnych; natomiast w piątek nadana została podsumowującą audycja o godz. 20.00, w której uczestniczyli niektórzy parafianie i księża w studiu Radia Plus w Opolu; w ten sposób słuchaczom Radia Plus przybliżona została historia i życie duszpasterskie naszej Parafii.

 

Marzec 2006

 

1.03. /środa/ - w tym dniu przypadła Środa Popielcowa rozpoczynająca Wielki Post. Wierni bardzo licznie wzięli udział w Mszach sw. podczas których dokonany został obrzęd posypania głów popiołem. W tym roku podczas Gorzkich Żali kazania pasyjne głosi Ks. Mariusz Wajman.

 

6-8.03. /poniedziałek-środa/ - w naszej Parafii odbyły się rekolekcje dla dzieci, które prowadził Ks. Leszek Rygucki, proboszcz w Kałkowie; rekolekcje odbyły się w dwóch grupach; w rekolekcjach uczestniczyło ok. 60 % dzieci; szkoda, że rodzice tak mało dbają o religijną formację swoich dzieci, a zwłaszcza dotyczy to dzieci I komunijnych.

 

7.03. /wtorek/ - odbyło się kolejne spotkanie Rady Parafialnej; omówione zostały najważniejsze sprawy życia naszej Parafii; podjęta została ostateczna decyzja remontów na bieżący rok, a mianowicie elewacja Domu Katolickiego, plebanii i mur wokół ogrodu.

 

12.03. /niedziela/ - przy drzwiach odbyła się zbiórka do puszek na Kościelny Fundusz Misyjny; złożyliśmy 1860 zł.

 

14.03. /wtorek/ - w Prudnickim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie autorskie z Franciszkaninem z Prudnika Lasu O. Antonim Dudkiem wraz z promocją książki o Alkantarynach z Hiszpanii, którzy przywędrowali do Prudnika; przedstawiona została także relacja z prac przy Łodzi św. Piotra.

 

18.03 /sobota/ - w naszym kościele Ks. Bp Paweł Stobrawa w dwóch grupach udzielił sakrament Bierzmowania młodzieży z naszego dekanatu; z naszej Parafii przystąpiło 204 osoby.

 

19-22.03. /niedziela-środa/ - odbyły się Rekolekcje parafialne dla dorosłych i młodzieży, a prowadził je franciszkanin z Góry św. Anny O. Cherubin Żyłka; dorośli wierni uczestniczyli bardzo pięknie; w grupie gimnazjalnej uczestniczyło ok. 200 osób, czyli ok. 33%, natomiast młodzieży starszej ok. 150 osób; oczywiście są to tylko suche liczby – ci, którzy chcieli uczestniczyć w rekolekcjach mogli swoje życie duchowe ubogacić.

 

25.03. /sobota/ - w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, kiedy obchodzi się także Dzień Świętości Życia na Mszy św. o godz. 8.00 chętnych 80 osób podjęło się duchowej adopcji.

 

Kwiecień 2006

 

2.04. /niedziela/ - w dniu przypadającej 1-ej rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II w naszej Parafii przeżyliśmy:

- o godz. 11.30 Sumę w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II,

- o godz. 19.30 nabożeństwo Różańcowe,

- o godz. 20.00 Misterium słowno-muzyczne poświęcone nauczaniu Jana Pawła II,

- o godz. 21.45 Harcerze zorganizowali na Rynku przed kolumną MB wspólną modlitwę i śpiew,

- Prudnicka młodzież o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury wykonała Koncert dla Jana Pawła II.

 

7.04. /piątek/ - o godz. 18.30 odprawiona została Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta, a szczególną intencją była modlitwa o rychłą beatyfikację Jana Pawła II; rozpoczęcie nastąpiło w kościele św. Michała Arch. a zakończenie w kościele Miłosierdzia Bożego; uczestniczyło w niej wielu mieszkańców naszego miasta – ok. 2 tys.

 

8.04. /sobota/ - młodzież z naszej Parafii uczestniczyła w rejonowym spotkaniu młodzieży w Nysie.

 

13-16.04. /czwartek-piątek/ - przeżyliśmy dni Triduum Paschalnego; Bóg zapłać wszystkim za tak piękny i liczny udział.

 

25-26.04. /wtorek-środa/ - odbyły się kolejne spotkania z rodzicami dzieci komunijnych.

 

28.04. /piątek/ - odbyło się spotkanie rady Parafialnej; podczas spotkania omówione zostały najważniejsze sprawy związane z planowanymi tegorocznymi remontami, tzn. elewacji Domu Katolickiego, plebanii i muru wokół ogrodu.

 

 

Maj 2006

 

3.05. /środa/ - o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. w intencji naszej Ojczyzny oraz 25-ej rocznicy poświęcenia Krzyży w zarządzie Budynków Komunalnych.

 

5.05. /piątek/ - na Mszy św. o godz. 16.30 dzieci komunijne uroczyście odnowiły przyrzeczenia chrzcielne.

 

7.05. /niedziela/ - 87 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 przystąpiło do I-ej Komunii św.; rodzice na rzecz Parafii złożyli ofiarę 950 zł, a dzieci na misje 836 zł.

 

14.05. /niedziela/ - 61 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 przystąpiło do I-ej komunii św., rodzice na rzecz Parafii złożyli ofiarę 590 zł, a dzieci na misje 704 zł.

 

21.05. /niedziela/ - o godz. 17.00 odbył się z okazji Dnia Matki Koncert Pieśni Maryjnych w wykonaniu Chóru z Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Nysie i naszego Parafialnego Zespołu Wokalnego.

 

24.05. /środa/ - nasza Parafia zorganizowała pielgrzymkę odpustową do Złotych Hor; uczestniczyło w niej ok. 120 osób.

 

W związku z pielgrzymką Papieża Benedykta XVI do Polski z naszej Parafii zorganizowane zostały następujące pielgrzymki:

·         26.05. /piątek/ do Częstochowy na Nabożeństwo Majowe,

·         27.05. /sobota/ do Krakowa na spotkanie młodych,

·         28.05. /niedziela/ do Krakowa na Mszę św. na Błoniach – organizator Radio Maryja i Neokatechumenat.


Czerwiec 2006

 

1.06. /czwartek/ - rozpoczęliśmy remont elewacji Domu Katolickiego; prace wykonuje Zakład Malarski p. Poloczka z Łowkowic.

 

3.06. /sobota/ - dzieci z Podwórkowego Koła Różańcowego naszej Parafii wyjechały na Ogólnopolską Pielgrzymkę do Częstochowy,

- młodzież wraz z Ks. Tomaszem wyjechała na Czuwanie Młodzieży do Lednicy.

 

4.06. /niedziela/ - w Prudniku Lesie odbyło się spotkanie modlitewno-formacyjne zorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana; uroczystej Mszy św. przewodniczył Ks. Kardynał Henryk Gulbinowicz.

 

10.06. /sobota/ - o godz. 10.00 odprawiona została uroczysta Msza św. w związku ze Zjazdem Absolwentów Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku.

 

12.06. /poniedziałek/ - na plebanii odbyło się spotkanie katechetów podsumowujące kończący się rok szkolny; podczas spotkania pożegnana została katechetka pani Jadwiga Górka, która przeszła na emeryturę.

 

15.06. /czwartek/ - przeżyliśmy Uroczystość Bożego Ciała; Bóg zapłać Wszystkim za przygotowanie trasy i bardzo liczny udział w procesji eucharystycznej.

 

26.06. /poniedziałek/ - ministranci wraz z Ks. Mariuszem wyjechali na tygodniową wycieczkę w okolice Zakopanego.

 

Lipiec 2006

 

9.07. /niedziela/ - Koło Przyjaciół Radia Maryja z naszej Parafii uczestniczyło w pielgrzymce do Częstochowy na Spotkaniu Rodziny Radia Maryja.

 

13.07. /czwartek/ - o godz. 17.00 przeżyliśmy Nabożeństwo Fatimskie; figurę MB Fatimskiej niosła Fraternia Żeńska III Zakonu św. Dominika.

 

25.07. /wtorek/ - po wieczornej Mszy św. udzielane było błogosławieństwo ku czci św. Krzysztofa wszystkim kierowcom i ich pojazdom – szkoda, że było tak mało kierowców, a wypadków na drogach jest coraz więcej.

 

Sierpień 2006

 

15.08. /wtorek/ - na Mszy św. o godz. 10.00 modlitewnie podziękowaliśmy Panu Bogu za 4 lata pracy duszpasterskiej w naszej Parafii Ks. Tomasza Skowrona, który został przeniesiony przez Ks. Abpa na wikarego do Ozimka.

 

16.08. /środa/ - do naszej Parafii przyszedł nowy wikary neoprezbiter Ks. Mariusz Kozak, który pochodzi z Parafii Ducha Świętego w Kędzierzynie-Koźlu; Księdzu Mariuszowi życzymy owocnej pracy duszpasterskiej i wszelkiego Bożego błogosławieństwa; oficjalne przywitanie nastąpiło w niedzielę 20 sierpnia.

 

20.08. /niedziela/ - po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszyła prudnicka grupa na XXX Pieszą Pielgrzymkę Opolską do Częstochowy; w naszej grupie szło ok. 130 osób z Prudnika i okolic, a przewodniczył jej Ks. Reneusz Krawczyk.

 

26.08. /sobota/ - przeżywaliśmy Uroczystość MB Częstochowskiej; na Mszach św. odnowiliśmy Śluby Jasnogórskie z ok. ich jubileuszu 50-lecia; do tej uroczystości przygotowywaliśmy się podczas Nowenny. 

 

Wrzesień 2006

 

1.09. /piątek/ - o godz. 11.00 odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny, jej obrońców i kombatantów II wojny światowej w 67-ą rocznicę jej wybuchu, oraz o pokój na świecie.

 

2.09. /sobota/ - odbyła się Pielgrzymka Seniorów do Lednicy; uczestniczyło 13 osób.

 

3.09. / niedziela/ - odbyła się Pielgrzymka do Głogówka na nabożeństwo Loretańskie; uczestniczyło 30 osób.

 

4.09. /poniedziałek/ - o godz. 7.30 odprawiona została Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.

 

8.09. /piątek/ - na Mszy św. o godz. 16.30 dzieciom klas I Szkoły Podstawowej pobłogosławione zostały tornistry, książki i przybory szkolne.

 

12.09. /wtorek/ - o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. w intencji Świetlicy Caritas na rozpoczęcie nowego roku działalności – to już 15 lat.

 

14.09. /czwartek/ - w święto Podwyższenia Krzyża Świętego poświęcony został nowy Krzyż Misyjny przy naszym kościele; dotychczasowy Krzyż uległ zniszczeniu.

 

16.09. /sobota/ - w Prudniku Lesie odbyło się popielgrzymkowe spotkanie osób, które uczestniczyły w Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy.

 

17.09. /niedziela/ - o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. w intencji Sybiraków z ok. Dnia Sybiraka.

 

29.09. /piątek/ - Msza św. młodzieżowa odprawiona została z udziałem studentów na rozpoczęcie nowego roku akademickiego.

 

30.09. /sobota/ - podczas uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 Ks. Abp Alfons Nossol poświęcił nowo wybudowany kościół Miłosierdzia Bożego.

 

Październik 2006

 

1.10. /niedziela/ - przeżyliśmy odpust ku czci św. Michała Arch.; w tym dniu Słowo Boże głosił oraz przewodniczył Sumie Odpustowej Ks. Prałat dr Zygmunt Nabzdyk; po południu o godz. 17.00 odbył się koncert w wykonaniu: Jan Żymła – organy, Barbara Mrozek-Żymła – skrzypce   i Tomasz Żymła – klarnet.

 

6.10. /piątek/ - podczas Mszy św. młodzieżowej uczniowie III klas gimnazjalnych liturgicznie rozpoczęli przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.

 

8.10. /niedziela/ - w tym dniu Słowo Boże głosił O. Oblat z Bodzanowa i rozprowadzał kalendarze misyjne.

 

15.10. /niedziela/ - przeżywaliśmy Dzień Papieski; do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia złożyliśmy 1940 zł – serdeczne Bóg zapłać.

 

Listopad 2006

 

1.11. /środa/ - o godz. 14.00 na cmentarzu odprawione zostało nabożeństwo różańcowe i Słowa Bożego; przewodniczyła Parafia Miłosierdzia Bożego.

 

11.11. /sobota/ - o godz. 11.30 odprawiona została uroczysta Msza św. za Ojczyznę z ok. 88 Rocznicy Odzyskania Niepodległości; we Mszy uczestniczyły Poczty Sztandarowe, orkiestra Prudnickiego Ośrodka Kultury i licznie zgromadzeni wierni.

 

17.11. /piątek/ - w naszym kościele odbyło się modlitewne czuwanie dla młodzieży z całego Prudnika.

 

19.11. /niedziela/ - w naszym kościele odprawiona została Msza sw. w intencji SS. Elżbietanek z ok. patronalnego święta św. Elżbiety.

 

26.11. /niedziela/ - w uroczystość Chrystusa Króla, patronalne święto obchodziła Liturgiczna służba ołtarza i Pomocnicy Komunii św.

  

Grudzień 2006

 

3.12. /niedziela/ - młodzież naszej Parafii uczestniczyła w kościele akademicko-seminaryjnym w Opolu w „Ekumenicznej modlitwie młodych”.

 

4.12. /poniedziałek/ - od tego dnia rozpoczęły się Roraty w naszej Parafii; o godz. 6.15 dla dorosłych i o godz. 18.00 dla dzieci i młodzieży – w roratach uczestniczyło ok. 400 dzieci. 

 

8.12. /piątek/ - na Mszy św. o godz. 16.30 odbyło się uroczyste przyjęcie dziewczynek do Dzieci Maryi.

 

10.12. /niedziela/ - o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. z ok. 25-ej rocznicy poświęcenia sztandaru NSZZ „Solidarność” Zakładów Przemysłu Bawełnianego „Frotex” oraz 25-ej rocz. powstania Związku „Solidarność” i poświęcenia Krzyża Spółdzielni „Pionier”.

- w tym dniu odbyła się przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie – złożyliśmy 1570 zł,

- w Opolu po odbyciu kursu przygotowawczego do godności Nadzwyczajnego Szafarza Komunii św. został przyjęty pan Jan Zapała; aktualnie w naszej Parafii jest 6 pomocników Komunii św.

 

20.12. /środa/ - do kościoła naszego zostało przyniesione przez prudnickich harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju.

24.12. /niedziela/ - o godz. 24.00 odprawiona została uroczysta Pasterka; Słowo Boże wygłosił Ks. prałat dr Zygmunt Nabzdyk.

 

27.12. /środa/ - rozpoczęta została kolęda w naszych domach od Osiedla Zacisze.

 

28.12. /czwartek/ - o godz. 9.00 odprawione zostało nabożeństwa dla dzieci ku czci św. Młodzianków; cieszymy się, że co roku przychodzi coraz więcej dzieci.

 

31.12. /niedziela/ - o godz. 17.00 odprawione zostało uroczyste nabożeństwo dziękczynne za 2006 rok,

- statystyka za 2006 rok wygląda następująco: chrzty – 158, śluby – 70, I Komunia św. – 149, Bierzmowanie – 205, pogrzeby – 195; rozdana Komunia św. w kościele św. Michała Arch. – 183 tys.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Msze Święte niedzielne:
18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00
Msze Święte w tygodniu:
6.30; 8.00; 18.00
 

Msze Święte w okresie wakacyjnym
 w niedzielę: 18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00
w tygodniu: 7.30; 18.00 
 

Spowiedź
* w tygodniu pół godziny przed Eucharystią
* w niedzielę w czasie Eucharystii

 

Fanpage parafii na Facebook'u

Pielgrzymki parafialne

Święta

Piątek, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

KONTAKT

Pl. Farny 2
48 – 200 Prudnik
Tel. 0 77 436 28 78

Konto naszej parafii:
06 1240 1688 1111 0000 2678 8764