Szlak Pielgrzyma

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
12099

Zegar

Dzisiaj jest

środa,
12 sierpnia 2020

(225. dzień roku)

Wyszukiwanie

Styczeń 2006

 

15.01./niedziela/ - o godz. 17.00 przy Żłóbku odbyło się wspólne kolędowanie, któremu przewodziło Koło Przyjaciół Radia Maryja.

 

17.01./wtorek/ - zakończyliśmy kolędę odwiedzając całą naszą Parafię; zaproszeni  zostaliśmy do 74,8 % rodzin, od których posiadamy kartoteki; jest to prawie tyle samo co w minionym roku; dziękujemy za serdeczne przyjęcie, wspólną modlitwę i złożone ofiary, które przeznaczone zostaną na remont elewacji Domu Katolickiego.

 

22.01. /niedziela/ - w naszym kościele przy współudziale Prudnickiego Ośrodka Kultury odbył się Wieczór Kolęd w wykonaniu:

1. Parafialnego Chóru z Otmuchowa,

2. Parafialnego Chóru z kościoła św. Elżbiety w Nysie,

3. Nauczycielskiego Chóru „Jutrzenka” z Prudnika,

4. Zespołu Wokalnego z naszej Parafii.

 

Luty 2006

 

2.02. /czwartek/ - przeżyliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego; przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek na zakony klauzurowe podczas której złożyliśmy 920 zł.

 

5.02. /niedziela/ - przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w katastrofie budowlanej w Chorzowie – złożyliśmy 2 700 zł.

 

6.02. /poniedziałek/ - na Plebanii odbyło się spotkanie katechetów; omówione zostały aktualne sprawy związane z nauką religii w szkole oraz przygotowaniem dzieci i młodzieży do Bierzmowania i I Komunii św.

 

11.02. /sobota/ - obchodząc wspomnienie NMP z Lourdes przeżyliśmy w naszym kościele kolejny Dzień Chorych  w intencji których została odprawiona Msza św. i udzielone zostało błogosławieństwo lurdzkie Najświętszym Sakramentem.

 

12.02. /niedziela/ - przy naszej Parafii od wielu lat działa Wspólnota Neokatechumenalna. Jednym z etapów działalności tej grupy jest ewangelizowanie wiernych po domach. Błogosławieństwo na tę drogę otrzymali podczas uroczystej liturgii, której przewodniczył Ks. Bp Paweł Stobrawa. Na jego mocy odwiedzać będą rodziny w naszej Parafii w czwartkowe popołudnia głosząc Dobrą Nowinę.

 

17.02. /piątek/ - w naszym kościele odbyło się miesięczne czuwanie dla młodzieży z całego Prudnika; uczestniczyło w nim także 100 osób młodzieży z Kałkowa i Łąki Nyskiej, które przywiózł Ks. Leszek Rygucki i Ks. Marian Demarczyk; modlitewne czuwanie prowadziły Siostry Elżbietanki, którym przewodziła Siostra Tobiasza z Nysy.

 

19.02. /niedziela/ - w naszym kościele odbył się Koncert Organowy w wykonaniu pani Gabrieli Dendery, podczas którego poświęcone zostały nasze nowo naprawione organy przez Firmę Kamerton pana Jelenia z Olszynki; w koncercie brali udział przedstawiciele Kurii Diecezjalnej w Opolu i Studium Muzyki Kościelnej w osobach ks. Grzegorza Poźniaka i pana Józefa Chudalli. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Parafianom za składane na ten cel ofiary i za udział w Koncercie.

 

27.02 – 3.03. - od poniedziałku do piątku Diecezjalne Radio PLUS nadawało o godz. 9.15 i 17.15 na częstotliwości 107,9 fm krótkie audycje o naszej Parafii, które tydzień wcześniej zostały nagrane na spotkaniu z przedstawicielami poszczególnych Grup Parafialnych; natomiast w piątek nadana została podsumowującą audycja o godz. 20.00, w której uczestniczyli niektórzy parafianie i księża w studiu Radia Plus w Opolu; w ten sposób słuchaczom Radia Plus przybliżona została historia i życie duszpasterskie naszej Parafii.

 

Marzec 2006

 

1.03. /środa/ - w tym dniu przypadła Środa Popielcowa rozpoczynająca Wielki Post. Wierni bardzo licznie wzięli udział w Mszach sw. podczas których dokonany został obrzęd posypania głów popiołem. W tym roku podczas Gorzkich Żali kazania pasyjne głosi Ks. Mariusz Wajman.

 

6-8.03. /poniedziałek-środa/ - w naszej Parafii odbyły się rekolekcje dla dzieci, które prowadził Ks. Leszek Rygucki, proboszcz w Kałkowie; rekolekcje odbyły się w dwóch grupach; w rekolekcjach uczestniczyło ok. 60 % dzieci; szkoda, że rodzice tak mało dbają o religijną formację swoich dzieci, a zwłaszcza dotyczy to dzieci I komunijnych.

 

7.03. /wtorek/ - odbyło się kolejne spotkanie Rady Parafialnej; omówione zostały najważniejsze sprawy życia naszej Parafii; podjęta została ostateczna decyzja remontów na bieżący rok, a mianowicie elewacja Domu Katolickiego, plebanii i mur wokół ogrodu.

 

12.03. /niedziela/ - przy drzwiach odbyła się zbiórka do puszek na Kościelny Fundusz Misyjny; złożyliśmy 1860 zł.

 

14.03. /wtorek/ - w Prudnickim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie autorskie z Franciszkaninem z Prudnika Lasu O. Antonim Dudkiem wraz z promocją książki o Alkantarynach z Hiszpanii, którzy przywędrowali do Prudnika; przedstawiona została także relacja z prac przy Łodzi św. Piotra.

 

18.03 /sobota/ - w naszym kościele Ks. Bp Paweł Stobrawa w dwóch grupach udzielił sakrament Bierzmowania młodzieży z naszego dekanatu; z naszej Parafii przystąpiło 204 osoby.

 

19-22.03. /niedziela-środa/ - odbyły się Rekolekcje parafialne dla dorosłych i młodzieży, a prowadził je franciszkanin z Góry św. Anny O. Cherubin Żyłka; dorośli wierni uczestniczyli bardzo pięknie; w grupie gimnazjalnej uczestniczyło ok. 200 osób, czyli ok. 33%, natomiast młodzieży starszej ok. 150 osób; oczywiście są to tylko suche liczby – ci, którzy chcieli uczestniczyć w rekolekcjach mogli swoje życie duchowe ubogacić.

 

25.03. /sobota/ - w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, kiedy obchodzi się także Dzień Świętości Życia na Mszy św. o godz. 8.00 chętnych 80 osób podjęło się duchowej adopcji.

 

Kwiecień 2006

 

2.04. /niedziela/ - w dniu przypadającej 1-ej rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II w naszej Parafii przeżyliśmy:

- o godz. 11.30 Sumę w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II,

- o godz. 19.30 nabożeństwo Różańcowe,

- o godz. 20.00 Misterium słowno-muzyczne poświęcone nauczaniu Jana Pawła II,

- o godz. 21.45 Harcerze zorganizowali na Rynku przed kolumną MB wspólną modlitwę i śpiew,

- Prudnicka młodzież o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury wykonała Koncert dla Jana Pawła II.

 

7.04. /piątek/ - o godz. 18.30 odprawiona została Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta, a szczególną intencją była modlitwa o rychłą beatyfikację Jana Pawła II; rozpoczęcie nastąpiło w kościele św. Michała Arch. a zakończenie w kościele Miłosierdzia Bożego; uczestniczyło w niej wielu mieszkańców naszego miasta – ok. 2 tys.

 

8.04. /sobota/ - młodzież z naszej Parafii uczestniczyła w rejonowym spotkaniu młodzieży w Nysie.

 

13-16.04. /czwartek-piątek/ - przeżyliśmy dni Triduum Paschalnego; Bóg zapłać wszystkim za tak piękny i liczny udział.

 

25-26.04. /wtorek-środa/ - odbyły się kolejne spotkania z rodzicami dzieci komunijnych.

 

28.04. /piątek/ - odbyło się spotkanie rady Parafialnej; podczas spotkania omówione zostały najważniejsze sprawy związane z planowanymi tegorocznymi remontami, tzn. elewacji Domu Katolickiego, plebanii i muru wokół ogrodu.

 

 

Maj 2006

 

3.05. /środa/ - o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. w intencji naszej Ojczyzny oraz 25-ej rocznicy poświęcenia Krzyży w zarządzie Budynków Komunalnych.

 

5.05. /piątek/ - na Mszy św. o godz. 16.30 dzieci komunijne uroczyście odnowiły przyrzeczenia chrzcielne.

 

7.05. /niedziela/ - 87 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 przystąpiło do I-ej Komunii św.; rodzice na rzecz Parafii złożyli ofiarę 950 zł, a dzieci na misje 836 zł.

 

14.05. /niedziela/ - 61 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 przystąpiło do I-ej komunii św., rodzice na rzecz Parafii złożyli ofiarę 590 zł, a dzieci na misje 704 zł.

 

21.05. /niedziela/ - o godz. 17.00 odbył się z okazji Dnia Matki Koncert Pieśni Maryjnych w wykonaniu Chóru z Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Nysie i naszego Parafialnego Zespołu Wokalnego.

 

24.05. /środa/ - nasza Parafia zorganizowała pielgrzymkę odpustową do Złotych Hor; uczestniczyło w niej ok. 120 osób.

 

W związku z pielgrzymką Papieża Benedykta XVI do Polski z naszej Parafii zorganizowane zostały następujące pielgrzymki:

·         26.05. /piątek/ do Częstochowy na Nabożeństwo Majowe,

·         27.05. /sobota/ do Krakowa na spotkanie młodych,

·         28.05. /niedziela/ do Krakowa na Mszę św. na Błoniach – organizator Radio Maryja i Neokatechumenat.


Czerwiec 2006

 

1.06. /czwartek/ - rozpoczęliśmy remont elewacji Domu Katolickiego; prace wykonuje Zakład Malarski p. Poloczka z Łowkowic.

 

3.06. /sobota/ - dzieci z Podwórkowego Koła Różańcowego naszej Parafii wyjechały na Ogólnopolską Pielgrzymkę do Częstochowy,

- młodzież wraz z Ks. Tomaszem wyjechała na Czuwanie Młodzieży do Lednicy.

 

4.06. /niedziela/ - w Prudniku Lesie odbyło się spotkanie modlitewno-formacyjne zorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana; uroczystej Mszy św. przewodniczył Ks. Kardynał Henryk Gulbinowicz.

 

10.06. /sobota/ - o godz. 10.00 odprawiona została uroczysta Msza św. w związku ze Zjazdem Absolwentów Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku.

 

12.06. /poniedziałek/ - na plebanii odbyło się spotkanie katechetów podsumowujące kończący się rok szkolny; podczas spotkania pożegnana została katechetka pani Jadwiga Górka, która przeszła na emeryturę.

 

15.06. /czwartek/ - przeżyliśmy Uroczystość Bożego Ciała; Bóg zapłać Wszystkim za przygotowanie trasy i bardzo liczny udział w procesji eucharystycznej.

 

26.06. /poniedziałek/ - ministranci wraz z Ks. Mariuszem wyjechali na tygodniową wycieczkę w okolice Zakopanego.

 

Lipiec 2006

 

9.07. /niedziela/ - Koło Przyjaciół Radia Maryja z naszej Parafii uczestniczyło w pielgrzymce do Częstochowy na Spotkaniu Rodziny Radia Maryja.

 

13.07. /czwartek/ - o godz. 17.00 przeżyliśmy Nabożeństwo Fatimskie; figurę MB Fatimskiej niosła Fraternia Żeńska III Zakonu św. Dominika.

 

25.07. /wtorek/ - po wieczornej Mszy św. udzielane było błogosławieństwo ku czci św. Krzysztofa wszystkim kierowcom i ich pojazdom – szkoda, że było tak mało kierowców, a wypadków na drogach jest coraz więcej.

 

Sierpień 2006

 

15.08. /wtorek/ - na Mszy św. o godz. 10.00 modlitewnie podziękowaliśmy Panu Bogu za 4 lata pracy duszpasterskiej w naszej Parafii Ks. Tomasza Skowrona, który został przeniesiony przez Ks. Abpa na wikarego do Ozimka.

 

16.08. /środa/ - do naszej Parafii przyszedł nowy wikary neoprezbiter Ks. Mariusz Kozak, który pochodzi z Parafii Ducha Świętego w Kędzierzynie-Koźlu; Księdzu Mariuszowi życzymy owocnej pracy duszpasterskiej i wszelkiego Bożego błogosławieństwa; oficjalne przywitanie nastąpiło w niedzielę 20 sierpnia.

 

20.08. /niedziela/ - po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszyła prudnicka grupa na XXX Pieszą Pielgrzymkę Opolską do Częstochowy; w naszej grupie szło ok. 130 osób z Prudnika i okolic, a przewodniczył jej Ks. Reneusz Krawczyk.

 

26.08. /sobota/ - przeżywaliśmy Uroczystość MB Częstochowskiej; na Mszach św. odnowiliśmy Śluby Jasnogórskie z ok. ich jubileuszu 50-lecia; do tej uroczystości przygotowywaliśmy się podczas Nowenny. 

 

Wrzesień 2006

 

1.09. /piątek/ - o godz. 11.00 odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny, jej obrońców i kombatantów II wojny światowej w 67-ą rocznicę jej wybuchu, oraz o pokój na świecie.

 

2.09. /sobota/ - odbyła się Pielgrzymka Seniorów do Lednicy; uczestniczyło 13 osób.

 

3.09. / niedziela/ - odbyła się Pielgrzymka do Głogówka na nabożeństwo Loretańskie; uczestniczyło 30 osób.

 

4.09. /poniedziałek/ - o godz. 7.30 odprawiona została Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.

 

8.09. /piątek/ - na Mszy św. o godz. 16.30 dzieciom klas I Szkoły Podstawowej pobłogosławione zostały tornistry, książki i przybory szkolne.

 

12.09. /wtorek/ - o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. w intencji Świetlicy Caritas na rozpoczęcie nowego roku działalności – to już 15 lat.

 

14.09. /czwartek/ - w święto Podwyższenia Krzyża Świętego poświęcony został nowy Krzyż Misyjny przy naszym kościele; dotychczasowy Krzyż uległ zniszczeniu.

 

16.09. /sobota/ - w Prudniku Lesie odbyło się popielgrzymkowe spotkanie osób, które uczestniczyły w Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy.

 

17.09. /niedziela/ - o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. w intencji Sybiraków z ok. Dnia Sybiraka.

 

29.09. /piątek/ - Msza św. młodzieżowa odprawiona została z udziałem studentów na rozpoczęcie nowego roku akademickiego.

 

30.09. /sobota/ - podczas uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 Ks. Abp Alfons Nossol poświęcił nowo wybudowany kościół Miłosierdzia Bożego.

 

Październik 2006

 

1.10. /niedziela/ - przeżyliśmy odpust ku czci św. Michała Arch.; w tym dniu Słowo Boże głosił oraz przewodniczył Sumie Odpustowej Ks. Prałat dr Zygmunt Nabzdyk; po południu o godz. 17.00 odbył się koncert w wykonaniu: Jan Żymła – organy, Barbara Mrozek-Żymła – skrzypce   i Tomasz Żymła – klarnet.

 

6.10. /piątek/ - podczas Mszy św. młodzieżowej uczniowie III klas gimnazjalnych liturgicznie rozpoczęli przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.

 

8.10. /niedziela/ - w tym dniu Słowo Boże głosił O. Oblat z Bodzanowa i rozprowadzał kalendarze misyjne.

 

15.10. /niedziela/ - przeżywaliśmy Dzień Papieski; do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia złożyliśmy 1940 zł – serdeczne Bóg zapłać.

 

Listopad 2006

 

1.11. /środa/ - o godz. 14.00 na cmentarzu odprawione zostało nabożeństwo różańcowe i Słowa Bożego; przewodniczyła Parafia Miłosierdzia Bożego.

 

11.11. /sobota/ - o godz. 11.30 odprawiona została uroczysta Msza św. za Ojczyznę z ok. 88 Rocznicy Odzyskania Niepodległości; we Mszy uczestniczyły Poczty Sztandarowe, orkiestra Prudnickiego Ośrodka Kultury i licznie zgromadzeni wierni.

 

17.11. /piątek/ - w naszym kościele odbyło się modlitewne czuwanie dla młodzieży z całego Prudnika.

 

19.11. /niedziela/ - w naszym kościele odprawiona została Msza sw. w intencji SS. Elżbietanek z ok. patronalnego święta św. Elżbiety.

 

26.11. /niedziela/ - w uroczystość Chrystusa Króla, patronalne święto obchodziła Liturgiczna służba ołtarza i Pomocnicy Komunii św.

  

Grudzień 2006

 

3.12. /niedziela/ - młodzież naszej Parafii uczestniczyła w kościele akademicko-seminaryjnym w Opolu w „Ekumenicznej modlitwie młodych”.

 

4.12. /poniedziałek/ - od tego dnia rozpoczęły się Roraty w naszej Parafii; o godz. 6.15 dla dorosłych i o godz. 18.00 dla dzieci i młodzieży – w roratach uczestniczyło ok. 400 dzieci. 

 

8.12. /piątek/ - na Mszy św. o godz. 16.30 odbyło się uroczyste przyjęcie dziewczynek do Dzieci Maryi.

 

10.12. /niedziela/ - o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. z ok. 25-ej rocznicy poświęcenia sztandaru NSZZ „Solidarność” Zakładów Przemysłu Bawełnianego „Frotex” oraz 25-ej rocz. powstania Związku „Solidarność” i poświęcenia Krzyża Spółdzielni „Pionier”.

- w tym dniu odbyła się przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie – złożyliśmy 1570 zł,

- w Opolu po odbyciu kursu przygotowawczego do godności Nadzwyczajnego Szafarza Komunii św. został przyjęty pan Jan Zapała; aktualnie w naszej Parafii jest 6 pomocników Komunii św.

 

20.12. /środa/ - do kościoła naszego zostało przyniesione przez prudnickich harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju.

24.12. /niedziela/ - o godz. 24.00 odprawiona została uroczysta Pasterka; Słowo Boże wygłosił Ks. prałat dr Zygmunt Nabzdyk.

 

27.12. /środa/ - rozpoczęta została kolęda w naszych domach od Osiedla Zacisze.

 

28.12. /czwartek/ - o godz. 9.00 odprawione zostało nabożeństwa dla dzieci ku czci św. Młodzianków; cieszymy się, że co roku przychodzi coraz więcej dzieci.

 

31.12. /niedziela/ - o godz. 17.00 odprawione zostało uroczyste nabożeństwo dziękczynne za 2006 rok,

- statystyka za 2006 rok wygląda następująco: chrzty – 158, śluby – 70, I Komunia św. – 149, Bierzmowanie – 205, pogrzeby – 195; rozdana Komunia św. w kościele św. Michała Arch. – 183 tys.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Msze Święte niedzielne:
18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00
Msze Święte w tygodniu:
6.30; 8.00; 18.00
 

Msze Święte w okresie wakacyjnym
 w niedzielę: 18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00
w tygodniu: 7.30; 18.00 
 

Spowiedź
* w tygodniu pół godziny przed Eucharystią
* w niedzielę w czasie Eucharystii

UWAGA
Zachęcamy do modlitwy wzbudzenia aktu żalu doskonałego (dostęp w wersji drukowanej w naszym kościele oraz w zakładce "Akt żalu doskonałego")

Fanpage parafii na Facebook'u

Pielgrzymki parafialne

Święta

Środa, XIX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy

KONTAKT

Pl. Farny 2
48 – 200 Prudnik
Tel. 0 77 436 28 78

Konto naszej parafii:
06 1240 1688 1111 0000 2678 8764