Pielgrzymki w najbliższych dniach

Nasza parafia organizuje w najbliższym czasie dwa wyjazdy:

  • w sobotę 14 kwietnia do Sanktuarium Matki Bożej na Szwedzkiej Górce oraz Łącznika, na czuwanie modlitewne przy relikwiach św. Walentego. W programie: zwiedzanie dwóch kościół z przewodnikiem, nabożeństwo do Matki Bożej i św. Walentego, Msza Święta. Wyjazd o 16.00 z Placu Szarych Szeregów.
  • w niedzielę 22 kwietnia do Głębinowa a czuwanie ze św. Ritą. W programie nabożeństwo z odczytaniem próśb, Msza Święta z poświęceniem róż, stąd prosimy zabrać ze sobą róże. Wyjazd o 16.30 z Placu Szarych Szeregów

Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt każdego z wyjazdów to 15 zł. Zapraszamy!

Pielgrzymka do Wieliczki i Krakowa

„Szlakiem krakowskich świętych i błogosławionych”

oraz udział w nabożeństwie ku czci św. Rityw Sanktuarium św. Rity w Krakowie.

 

Termin: 

22 września 2018 r.

Cena: 80 zł + bilet wstępu do Kopalni Soli „Wieliczka”:

                                              - 59 zł normalny

                                              - 42 zł ulgowy (emeryci, szkolny)

Transport:

 - przejazd komfortowym autokarem.

Wyżywienie:  

- na czas pielgrzymkowy prosimy zabezpieczyć się w kanapki,

- w przerwie obiad,    

- gratisowa kawa i herbata.

W programie:

- wyjazd o godz. 5:00 z przystanku autobusowego przy pl. Szarych Szeregów;

- o godz. 9:10 wejście do Zabytkowej Kopalnia Soli „Wieliczka” (zwiedzanie   w ramach trasy „Szlak Pielgrzymkowy Szczęść Boże”, Msza św. w Kaplicy  św. Jana Pawła II);

- ok. 12.30 przerwa obiadowa;

- w Krakowie zwiedzimy: kościół św. Floriana, Kościół Mariacki, kościół św. Anny, kościół Franciszkanów, kościół Dominikanów, kościół Bożego Ciała, kościół Na Skałce, kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej - Sanktuarium  św. Rity (udział w nabożeństwie ku czci św. Rity),

- ok. 22:30 zakończenie pielgrzymki w Prudniku.

Na przewodnika lokalnego w Krakowie, wstępy i na zestaw tour guide do oprowadzania proszę przygotować ok. 20 zł

Zapisy prowadzą: Maria i Witold Jankowscy, tel. kontaktowy:  kom. 605438075  lub w kancelarii parafialnej

SZLAKIEM KRESOWYCH KOŚCIOŁÓW, TWIERDZ i ZAMKÓW

TERMIN:  19 – 25 sierpnia 2018 r.

 

1.dzień (780 km)

Wyjazd w godzinach rannych. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Jazłowca. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej.

2. dzień (260 km)

Po śniadaniu przejazd do Kamieńca Podolskiego. Po drodze krótki postój w Skale Podolskiej, gdzie można podziwiać malowniczy przełom Zbrucza. Zwiedzanie twierdzy w Kamieńcu oraz zamku w Chocimiu. Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg do Jazłowca.

3.dzień (220 km)

Po śniadaniu zwiedzanie kresowej twierdzy w Trembowli, słynącej z bohaterskiej obrony przed Turkami, którą dowodziła Anna Chrzanowska oraz nawiedzenie greko-katolickiego Sanktuarium w Zarwanicy, zwanego „Ukraińskim Lourdes”. Po południu chwila skupienia w barokowym kościele św. Trójcy w Podhajcach, a następnie zwiedzanie ruin zamku i czas wolny w Brzeżanach.

Obiadokolacja i nocleg w Tarnopolu.

4. dzień (230 km)

Po śniadaniu przejazd do Zbarażu, gdzie znajduje się legendarna XVII-w. twierdza, upamiętniona na kartach Trylogii H. Sienkiewicza. Następnie nawiedzenie podlegającej Patriarchatowi Moskiewskiemu prawosławnej Ławry w Poczajowie.Po południu zwiedzanie Muzeum J. Słowackiego i spacer po Krzemieńcu.

Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg w Tarnopolu.

5.dzień (180 km)

Po śniadaniu zwiedzanie zamków i rezydencji II Rzeczypospolitej:

*Złoczowa,*Podhorców i *Oleska (tu urodzili się dwaj polscy królowie: Jan III Sobieski oraz Michał Korybut Wiśniowiecki). Obiadokolacja i nocleg w ok. Lwowa.

6.dzień (50 km)

Po śniadaniu spacer po Lwowie: Wysoki Zamek, katedry - łacińska, unicka, ormiańska, Rynek, Opera (z zewnątrz), Cmentarz Łyczakowski z cmentarzem Orląt Lwowskich. Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg.

7. dzień (630 km)

Po śniadaniu przejazd do Żółkwi: kolegiata św. Wawrzyńca, zamek Sobieskich (z zewnątrz). Przed północą zakończenie pielgrzymki.

 

CENA:

- dla grupy 37 os. wynosi  1250 zł

- dla grupy 42 os. wynosi  1180 zł

i obejmuje przejazd komfortowym autokarem, 6 noclegów (Jazłowiec: Dom Pielgrzyma, pokoje 2, 3, 4-os. z umywalkami, łazienki i toalety na korytarzu; Tarnopol i Lwów: hotele, pokoje 2, 3-os. z węzłem sanitarnym), 6 obiadokolacji, 6 śniadań, standardowe ubezpieczenie NNW i KL, opiekę pilota oraz podatek VAT.

 

UWAGA! Na wstępy, lokalnych przewodników, napoje do obiadokolacji oraz zestaw audio do oprowadzania grupy prosimy przygotować ok. 150 zł

OBOWIĄZKOWO NALEŻY ZABRAĆ WAŻNY PASZPORT!!!

PIELGRZYMKA do Sanktuarium św. Jacka w Legnicy - miejsca Cudu Eucharystycznego

Termin: 9 czerwca 2018 r.

Cena: - 80 zł                  

Transport:  - przejazd komfortowym autokarem.

Wyżywienie:  

- na czas pielgrzymkowy prosimy zabezpieczyć się w kanapki,

- w przerwie obiad       

- gratisowa kawa i herbata na dłuższych postojach.

W programie:

- wyjazd o godz. 6:30 z przystanku autobusowego przy pl. Szarych Szeregów;

- ok. 9.30 przyjazd do kościoła pw. św. Jacka w Legnicy, zwiedzanie sanktuarium, modlitwa i oddanie czci Relikwiom Ciała Pańskiego, msza św.;

- zwiedzanie Legnicy: katedra św. Apostołów Piotra i Pawła, kościół św. Jana Chrzciciela – Mauzoleum Piastów, kościół Mariacki (z zewnątrz, jego historia), Starówka, Zamek Piastowski;

- ok. 14.00 przerwa obiadowa;

- Legnickie Pola - barokowy kościół pw. św. Jadwigi z dawnym klasztorem Benedyktynów;

- przejazd do jedynego w Polsce kościoła pw. św. Filomeny w Gniechowicach koło Wrocławia, czas na modlitwę, ucałowanie relikwii św. Filomeny;

- ok. 21.00 zakończenie pielgrzymki.

 Na przewodnika lokalnego oraz wstępy proszę przygotować ok. 15 zł

Zapisy prowadzą: Maria i Witold Jankowscy,
tel. kontaktowy:
  kom. 605438075  lub w kancelarii parafialnej

WIEDEŃ I NIE TYLKO - W RYTM WALCÓW STRAUSSA

TERMIN: 15 – 17 czerwca 2018 r.

 

1. dzień (440 km)

Wyjazd w godzinach rannych. Zwiedzanie jednej z jaskiń Morawskiego Krasu.

Po południu zwiedzanie jednego z najważniejszych ośrodków sakralnych Austrii – opactwa augustianów w Klosterneuburgu, wzorowanego na hiszpańskim Escorialu.

Wieczorem obiadokolacja w wiosce winiarzy na Grinzingu i nocleg w hotelu w Wiedniu lub najbliższej okolicy.

2. dzień (100 km)

Po śniadaniu spacer po stolicy Austrii, m.in. zespół pałacowo-parkowy Belweder, Park Miejski, z pomnikiem J. Straussa, kościół św. Karola Boromeusza, Opera (z zewnątrz), katedra św. Szczepana, Graben,  dawna zimowa rezydencja Habsburgów – Hofburg. Po południu przejazd na Kahlenberg - wzgórze, z którego Jan III Sobieski dowodził Odsieczą Wiedeńską w 1683. 

Po obiadokolacji dla chętnych spacer „Wiedeń nocą”. Nocleg.

3. dzień (420 km)

Po śniadaniu spacer po parku dawnej letniej rezydencji cesarskiej Schonbrunn. Następnie zwiedzanie zamku cesarza Franciszka II w Laxenburgu. Po południu wyjazd w drogę powrotną.

Ok. 22.00 zakończenie pielgrzymki.

 

CENA: 

dla grupy 37 os. płacących wynosi 800,00 zł

dla grupy 42 os. płacących wynosi 750,00 zł

i obejmuje przejazd komfortowym autokarem, 2 noclegi (hotel**/***, pokoje 2, 3-os. z węzłem sanitarnym), 2 obiadokolacje (w tym jedna na Grinzingu), 2 śniadania, standardowe ubezpieczenie NNW i KL, opiekę, pilota, przewodnictwo oraz podatek VAT

 

UWAGA! Na wstępy, napoje do obiadokolacji oraz zestaw audio do oprowadzania grupy prosimy przygotować ok. 200 koron i €50.

Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny + 10,00 zł

 

Zapisy prowadzą: Maria i Witek Jankowscy, tel. 605438075, email:

SANKTUARIA POLSKI PN.-ZACH.

 

TERMIN:  28 kwietnia – 3 maja 2018 r.

 

1. dzień (640 km) 28 IV Wyjazd w godzinach rannych. Przejazd do Świebodzina, gdzie znajduje się monumentalna figura Chrystusa Króla (36 m. wys.). Następnie nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Obiadokolacja i nocleg w Szczecinie.

2. dzień (140 km) 29 IV Po śniadaniu zwiedzanie Stargardu Szczecińskiego: kolegiata NMP, rynek z ratuszem.  Po południu Zwiedzanie Szczecina, m.in. zamek książąt pomorskich, katedra św. Jakuba, Wały Chrobrego. Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg.

3. dzień (180 km) 30 IV Po śniadaniu przejazd do Wolińskiego Parku Narodowego, relaks w Międzyzdrojach.  Po południu zwiedzanie katedry św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim oraz udział w koncercie organowym. Następnie chwila zadumy w Pustkowie pod repliką krzyża z Giewontu, spacer po Parku Przyjaciół Pustkowa. Obiadokolacja i nocleg w Niechorzu.

4. dzień (320 km) 1 V Po śniadaniu Msza św. w kościele MB Miłosierdzia w Niechorzu. Następnie przejazd do Połczynie-Zdroju – relaks w parku zdrojowym. Po południu nawiedzenie najstarszego w Polsce drewnianego kościoła (XIII w.) w Tarnowie Pałuckim. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Kórniku.

5. dzień (80 km) 2 V Po śniadaniu spacer po Poznaniu, m.in. Ostrów Tumski z katedrą św. Piotra i Pawła (najbardziej prawdopodobne miejsce chrztu Polski), Stare Miasto z ratuszem i kamieniczkami. Następnie Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa, Kościół Bożego Ciała, Kościół Jezuitów, dawniej Dominikanów (Poznański Trakt Eucharystyczny).

Po południu zwiedzanie kompleksu Pałacu w Rogalinie wraz Dębami Rogalińskimi i parkami (angielskim i francuskim). Później zwiedzanie Arboretum w Kórniku oraz Zamku (z zewnątrz). Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu w Kórniku.

6. dzień (340 km) 3 V Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium MB Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu na odpust  (Msza św., zwiedzanie, obiad). Po południu zwiedzimy Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy. Wieczorem zakończenie pielgrzymki.

 

CENA:   790,00 zł

i obejmuje przejazd komfortowym autokarem, 5 noclegów z obiadokolacjami i śniadaniami (pokoje 2, 3 i 4-os. z węzłem sanitarnym), opiekę pilota, przewodnictwo. Na wstępy, lokalnych przewodników prosimy przygotować ok. 90 zł.

 

 

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Msze Święte niedzielne:
18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00
Msze Święte w tygodniu:
6.30; 8.00; 18.00
 

Msze Święte w okresie wakacyjnym
 w niedzielę: 18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00
w tygodniu: 7.30; 18.00 
 

Spowiedź
* w tygodniu pół godziny przed Eucharystią
* w niedzielę w czasie Eucharystii

Pielgrzymki parafialne

Święta

Wtorek, IV Tydzień Wielkanocny
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jerzego, męczennika albo wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika

KONTAKT

Pl. Farny 2
48 – 200 Prudnik
Tel. 0 77 436 28 78

Konto naszej parafii:
06 1240 1688 1111 0000 2678 8764