SANKTUARIA POLSKI PN.-ZACH.

TERMIN:  28 kwietnia – 3 maja 2018 r.

1. dzień (640 km) 28 IV Wyjazd w godzinach rannych. Przejazd do Świebodzina, gdzie znajduje się monumentalna figura Chrystusa Króla (36 m. wys.). Następnie nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Szczecina.

2. dzień (140 km) 29 IV Po śniadaniu zwiedzanie Stargardu Szczecińskiego: kolegiata NMP, rynek z ratuszem. Następnie przejazd do najstarszego na Pomorzu opactwa cysterskiego w Kołbaczu (XII w.). Po południu spacer po tajemniczym Krzywym Lesie, gdzie rosną nietypowe sosny. Zwiedzanie Szczecina, m.in. zamek książąt pomorskich, katedra św. Jakuba, Wały Chrobrego. Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg.

3. dzień (180 km) 30 IV Po śniadaniu przejazd do Wolińskiego Parku Narodowego, relaks w Międzyzdrojach. Po południu zwiedzanie katedry św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim oraz udział w koncercie organowym. Następnie chwila zadumy w Pustkowie pod repliką krzyża z Giewontu oraz podziwianie ruin kościoła w Trzęsaczu. Obiadokolacja i nocleg w Niechorzu.

4. dzień (320 km) 1 V Po śniadaniu Msza św. w Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Niechorzu. Spacer po Parku Miniatur Latarni Morskich. Następnie przejazd do Cerkwicy, gdzie znajduje się studzienka św. Ottona oraz zwiedzanie średniowiecznego zamku książęcego w Połczynie-Zdroju. Po południu nawiedzenie Sanktuarium MB Bolesnej w Skrzatuszu oraz najstarszego w Polsce drewnianego kościoła (XIII w.) w Tarnowie Pałuckim. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Poznania.

5. dzień (80 km) 2 V Po śniadaniu spacer po Poznaniu, m.in. Ostrów Tumski z katedrą św. Piotra i Pawła (najbardziej prawdopodobne miejsce chrztu Polski), Stare Miasto z ratuszem i kamieniczkami. Następnie Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa, Kościół Bożego Ciała, Kościół Jezuitów, dawniej Dominikanów (Poznański Trakt Eucharystyczny). Po południu zwiedzanie pałacu w Rogalinie oraz zwiedzanie zamku w Kórniku. Powrót na obiadokolację i nocleg.

6. dzień (340 km) 3 V Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium MB Pocieszenia w Borku Wlkp. Następnie nawiedzenie Sanktuarium MB Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu. Po południu zwiedzimy Bazylikę św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy (jeden z najstarszych kościołów na Śląsku). Wieczorem zakończenie pielgrzymki.

CENA:   790,00 zł

i obejmuje przejazd komfortowym autokarem, 5 noclegów z obiadokolacjami i śniadaniami (pokoje 2, 3 i 4-os. z węzłem sanitarnym), opiekę pilota, przewodnictwo. Na wstępy, lokalnych przewodników prosimy przygotować ok. 90 zł.

I rata w wysokości 300,00 zł płatna do 30 września 2017 r. na nr konta: ING BANK     07 1050 1490 1000 0022 7356 6840 Pozostała kwota płatna na ww. numer konta do 30 marca 2018 r.

ŚLADAMI OJCA MATEUSZA

Wieliczka – Góry Pieprzowe – Sandomierz  – Baranów Sandomierski – Kazimierz Dolny

Termin: 24.06-27.06.2017 r.

Cena:  799 zł/os.  

4 dni

1. Dzień (24.06):

Zbiórka uczestników i wyjazd z Niemodlina w godzinach porannych. Przejazd do WIELICZKI i zwiedzanie zabytkowej Kopalni Soli Szlakiem Pielgrzymkowym „Szczęść Boże” – pielgrzymi mogą podziwiać wspaniałe rzeźby w kaplicy pod wezwaniem świętego Antoniego. Pielgrzymka prowadzi przez Drewnianą Golgotę wielickich górników, która zachwyca swoim kunsztem i elegancją wykonania. Punktem kulminacyjnym wędrówki jest Kaplica św. Kingi. Część szlaku wiedzie przez wyrobiska Muzeum Żup Krakowskich „Wieliczka”, gdzie pielgrzymi mogą podziwiać między innymi jedyną na świecie podziemną kaplicę poświęconą Janowi Pawłowi II. Obiad. Przejazd do hotelu w Sandomierzu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2. Dzień (25.06):

Śniadanie. Przyjazd w GÓRY PIEPRZOWE – najstarsze góry w Polsce, jedne z najstarszych w Europie, porośnięte  roślinnością stepową i wieloma gatunkami dzikiej róży - malowniczy taras widokowy z widokiem na wzgórze Starego Miasta i Dolinę Wisły. Powrót do Sandomierza, wejście  do miasta przez  zabytkową Bramę Opatowską  obok murów obronnych, dzielnica żydowska. Spacer po SANDOMIERZU „ŚLADAMI OJCA MATEUSZA” mi. in.: Rynek, Ratusz, Pałac Biskupi (z zewnątrz), Bazylika Katedralna, Collegium Gostamianum, Muzeum Diecezjalne w Domu Jana Długosza, Zamek Królewski. Następnie Trasa Podziemna, która liczy ok. 500 m długości. Trasa ta powstała z połączenia piwnic pod kamienicami przy rynku .Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

3. Dzień (26.06):

Śniadanie. Przejazd do BARANOWA SANDOMIERSKIEGO – zwiedzanie zamku zwanym „Małym Wawelem” z parkiem, układu urbanistyczno-krajobrazowego miasta wraz z zespołem kościoła parafialnego. Dalsze wiedzanie SANDOMIERZA: rejs statkiem po Wiśle, spacer Wąwozem Świętej Królowej Jadwigi – trasa o długości ok. 0,5 km i zboczach sięgających do 10 m  wysokości. Następnie Zespół Klasztorny Dominikanów przy kościele św. Jakuba - zbudowany w 1226r., późnoromański, zachował typowy układ przestrzenny budowli klasztornej i bogatą dekorację plastyczną z cegły formowanej  i glazurowej. Jest najstarszym i najcenniejszym zabytkiem Sandomierza, przejście Uchem Igielnym. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd na degustację win do „Winnicy Sandomierskiej” z możliwością zrobienia zakupów. Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

4. Dzień (27.06):

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do KAZIMIERZA DOLNEGO. Spacer po Kazimierzu Dolnym – Rynek, Góra Trzech Krzyży – jeden z najpiękniejszych punktów widokowych w okolicy. Nawiązujące do Golgoty krzyże postawiono w 1708 roku. Miały one upamiętniać liczne ofiary zarazy morowej, która miała miejsce na tych terenach. Następnie Zamek i baszta – zespół fortyfikacji obronnych z XIII i XIV wieku. Baszta nazywana jest potocznie „Wieżą Łokietka” a wejście do niej znajduje się na wysokości sześciu metrów  nad poziomem gruntu. W najniższej kondygnacji mieści się loch. Kościół Farny położony jest  na wzgórzu, poniżej ruin zamku. Jego wnętrze zdobią: rzeźbione głowice pilastrów, bogate sztukaterie sklepień i dekorowany rzeźbiarsko portal do jednej z kaplic. Kościół i klasztor Franciszkanów. Wyjazd w drogę powrotną do Niemodlina. Przyjazd w godzinach nocnych.

Świadczenia:

-Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, WC, DVD)

-Pilot w trakcie przejazdu oraz pobytu

-Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu Mały Rzym *** w Sandomierzu, pokoje 2-3 os. z łazienkami  

-Możliwość korzystania z basenu i jacuzzi

-Wyżywienie: 3 obiadokolacje, 3 śniadania, 1 obiad w Wieliczce

-Ubezpieczenie NNW (10.000PLN)

Uwaga:

Dodatkowo należy posiadać kwotę 190 zł. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem, miejscowych przewodników oraz degustację win w winnicy. 

 

 

Śladami św. Brata Alberta - Pielgrzymka do Krakowa

Termin: 9 września 2017 r.

Cena: 80 zł 

Transport: 

- przejazd komfortowym autokarem.

Wyżywienie:  

- na czas pielgrzymkowy prosimy zabezpieczyć się w kanapki,

- w przerwie obiad       

- gratisowa kawa i herbata na postojach.

 W programie:

- wyjazd o godz. 6:00 z przystanku autobusowego przy pl. Szarych Szeregów.

- opactwo Cystersów w Mogile, w którym mały Adaś Chmielowski cudownie wyzdrowiał,

- Sanktuarium Ecce Homo (tutaj pod mensą ołtarzową znajdują się doczesne szczątki „św. Franciszka naszych czasów”), zwiedzanie sanktuarium i muzeum, Msza święta, 

- przerwa obiadowa,

- ul. Basztowa 4, gdzie znajduje się pamiątkowa tablica upamiętniająca fakt, iż w roku 1884 Brat Albert tutaj mieszkał,

- kościół Ojców Kapucynów, w którym Chmielowski przyjął świecenia zakonne i imię Albert,

- Sukiennice  (2 obrazy pędzla Chmielowskiego), Kościół Mariacki, Katedra na Wawelu,

- krakowski Kazimierz (najstarsze przytulisko dla kobiet), kościoły Bożego Ciała, św. Katarzyny Aleksandryjskiej - Sanktuarium św. Rity.

- ok. 21:00 zakończenie pielgrzymki w Prudniku.

Na wstępy i na zestaw tour guide do oprowadzania proszę przygotować ok. 22 zł

  

Zapisy prowadzą: Maria i Witold Jankowscy, tel. kontaktowy:  

 77 4363835, kom. 605438075  lub w kancelarii parafialnej

ZŁOTA CZESKA PRAGA

 Termin: 4 – 6 sierpnia 2017 r.

1.     dzień (350 km)

Wyjazd z Prudnika w godzinach rannych.

Koło południa przyjazd do PRAGI. Spacer po stolicy Czech, m.in.:

 Loreta na Strahovie, Hradczany z Zamkiem Praskim,

Katedrą św. Wita i Złotą Uliczką,

barokowa dzielnica Mala Strana z Sanktuarium Praskiego Dzieciątka Jezus oraz romantycznym ogrodem Senatu.

Wieczorem obiadokolacja i nocleg w Pradze.

 

2. dzień (50 km)

Po śniadaniu ciąg dalszy spaceru po mieście: Most Karola, rejs statkiem

po Wełtawie, Dzielnica Żydowska (z zewnątrz), Stare Miasto z Ratuszem, kościołem NMP i kościołem św. Mikołaja, Plac Wacława.

 Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg.

Po obiadokolacji dla chętnych wyjazd na spektakl Tańczących Fontann.

 

3. dzień (380 km)

Po śniadaniu przejazd do KUTNEJ HORY, niegdyś drugiego po Pradze miasta Czech, słynącego z kopalni srebra. Spacer: gotycka katedra

św. Barbary; kościół cmentarny, wewnątrz którego znajdują się ozdoby wykonane z ludzkich kości i czaszek.

Powrót ok. godz. 22.00.

 

CENA: dla grupy 37 osób płacących cena wynosi 560,00 zł;

dla grupy 42 osób płacących cena wynosi 510,00 zł

i obejmuje przejazd komfortowym autokarem, 2 noclegi z obiadokolacjami

i śniadaniami (hotel, pokoje 2, 3-os. z węzłem sanitarnym),

standardowe ubezpieczenie NW i KL, opiekę pilota,

przewodnictwo oraz podatek VAT.

UWAGA!!! Na wstępy, napoje do obiadokolacji

 oraz zestaw do oprowadzania grupy prosimy przygotować ok. 1000 koron

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Msze Święte niedzielne:
18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00
Msze Święte w tygodniu:
6.30; 8.00; 18.00
 

Msze Święte w okresie wakacyjnym
 w niedzielę: 18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00
w tygodniu: 7.30; 18.00 
 

Spowiedź
* w tygodniu pół godziny przed Eucharystią
* w niedzielę w czasie Eucharystii

Pielgrzymki parafialne

Święta

Wtorek, XX Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie Na

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

KONTAKT

Pl. Farny 2
48 – 200 Prudnik
Tel. 0 77 436 28 78

Konto naszej parafii:
06 1240 1688 1111 0000 2678 8764