Pielgrzymka do Sanktuarium św. Filomeny w Gniechowicach oraz do Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego w Sośnicy.

Termin: 15 czerwca 2019 r.

Cena: 75 zł              

Transport: 

-przejazd komfortowym autokarem.

Wyżywienie:  

- na czas pielgrzymkowy prosimy zabezpieczyć się w kanapki,

- w przerwie obiad       

- gratisowa kawa i herbata na dłuższych postojach.

W programie:

- wyjazd o godz. 7:30 z przystanku autobusowego przy pl. Szarych Szeregów;

- ok. 10.00 przyjazd do Gniechowic k. Wrocławia, zwiedzanie jedynego w Polsce Sanktuarium św. Filomeny, Msza św., zapoznanie ze św. Filomeną, nabożeństwo do św. Filomeny z relikwiami i olejem św. Filomeny;

- przerwa na obiad;

- ok. 13.30 przejazd do pałacu w Krobielowicach – byłej rezydencji pogromcy Napoleona feldmarszałka Gebharda Leberechta von Blüchera (1742-1819), który rozgromił Napoleona w bitwach nad Kaczawą i pod Waterloo.

- ok. godz. 14.15 przejazd Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego w Sośnicy gdzie znajdują się  jedyne w Polsce „Święte Schody”, wykonane na wzór tych w Rzymie na Lateranie (jest to sanktuarium pokutne archidiecezji wrocławskiej). Nabożeństwo przygotowane przez miejscowego ks. proboszcza.

- ok. 20.30 zakończenie pielgrzymki w Prudniku

Zapisy:  tel. kontaktowy  605438075  lub w kancelarii parafialnej

Sanktuaria i kościoły drewniane Polski południowo-wschodniej

Termin:     1 – 5. V. 2019 R.

1. dzień – 1 V – środa (ok. 400 km)

Wyjazd w godzinach rannych. Nawiedzenie zabytkowych kościółków drewnianych z XVI i XVII w. w Owczarach, Sękowej, Binarowej i Trzcinicy oraz Sanktuarium w Dębowcu (polskie La Salette). Obiadokolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma w Dębowcu.

2. dzień – 2 V czwartek (220 km) 

Po śniadaniu zwiedzanie drewnianego kościoła w Haczowie, dalej Sanktuarium św. Andrzej Boboli w Strachocinie, a następnie kościoła w Średniej Wsi. Później spacer po Parku Miniatur Sakralnych i Ogrodzie Biblijnym w Myczkowcach oraz przejazd wąskotorową kolejką bieszczadzką (Cisna). Obiadokolacja i nocleg w centrum Bieszczad w CPL Muczne.

3. dzień – 3 V – piątek (ok. 150 km) 

Po śniadaniu przejazd do Kalwarii Pacławskiej: program Maryjny w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej, modlitwa przy grobie Sługi Bożego O. Wenantego Katarzyńca,  Msza św. Następnie zwiedzanie renesansowego zamku w Krasiczynie. Po południu zwiedzanie Przemyśla (min.: Rynek, Katedra Przemyska Zamek Kazimierzowski, Kościół Św. Marii Magdaleny). Obiadokolacja i nocleg w Przemyślu.

4. dzień – 4 V – sobota (180 km)

Po śniadaniu przejazd do Jarosławia (zwiedzimy: Rynek, Zespół kościelno-klasztorny oo. Dominikanów, Kolegiata pw. Bożego Ciała, Zespół kościelno-klasztorny dawnego opactwa ss. Benedyktynek, Kościół Maryi Panny). Następnie zwiedzanie zespołu zamkowo-parkowego oraz Sanktuarium MB Szkaplerznej w Łańcucie. Po południu nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. Wieczorem obiadokolację i nocleg w Tarnowie.

5. dzień – 5 V – niedziela (ok. 400 km)

Po śniadaniu spacer po Tarnowie: ratusz, Bazylika katedralna, mauzoleum gen. Bema. Następnie przejazd do Zalipia – Malowanej Wsi. Msza św. w Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie oraz nawiedzenie domu rodzinnego męczennicy w Wał Rudzie. Popołudniu zwiedzanie zamku królewskiego w Niepołomicach. Późnym wieczorem zakończenie pielgrzymki.

CENA wynosi: 760 zł i obejmuje przejazd komfortowym autokarem, 4 noclegi z obiadokolacjami i śniadaniami, opiekę pilota, herbata i kawa w podróży gratis (na dłuższych postojach).

UWAGA! Na wstępy, lokalnych przewodników prosimy przygotować ok. 70 zł

Zapisy prowadzą: Maria i Witold Jankowscy, tel. kontaktowy: kom. 605438075, e-mail:   lub kancelarii parafialnej.

Pielgrzymka do Saksonii

Termin: 6 - 8 września 2019 r.

 

I dzień (490 km)

Wyjazd w godzinach rannych. Zwiedzanie pałacyku myśliwskiego w MORITZBURGU oraz najstarszej europejskiej manufaktury porcelany w MIŚNI. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Drezna.

II dzień (100 km)

Po śniadaniu spacer po DREŹNIE: m.in. protestancka świątynia NMP, Tarasy Bruhla, Zwinger (z zewnątrz), kościół dworski, rezydencja elektorów. Następnie przejazd do STOLPEN, miejsca uwięzienia hrabiny Cosel. Spacer po SAKSOŃSKIEJ SZWAJCARII, słynącej z malowniczych form skalnych oraz zwiedzanie KONIGSTEIN, nigdy niezdobytej twierdzy górskiej i pałacu Augusta II w Pillnitz. Na obiadokolację i nocleg przejazd do Decina.

III dzień (500 km)

Po śniadaniu przejazd do Narodowego Parku Czeskiej Szwajcarii. Spacer do Pravcickiej Bramy, najbardziej spektakularnego miejsca w Parku. Następnie zwiedzanie Decina: zamek oraz ogród różany.

Późnym wieczorem zakończenie pielgrzymki

 

CENA:

*dla grupy 32 os. płacących wynosi 790,00 zł

*dla grupy 37 os. płacących wynosi 740,00 zł;

*dla grupy 42 os. płacących wynosi 700,00 zł

i obejmuje przejazd komfortowym autokarem, 2 noclegi z obiadokolacjami i śniadaniami (pokoje 2, 3-os. z węzłem sanitarnym), standardowe ubezpieczenie NNW na kwotę 15.000 zł i KL na kwotę €20.000, opiekę pilota, przewodnictwo oraz podatek VAT.

 

UWAGA! Na wstępy, sprzęt audio do oprowadzania grupy oraz napoje do obiadokolacji prosimy przygotować ok. €45 oraz 300 koron

Włochy inaczej cz. III - śladami cudów eucharystycznych

Termin: 6 – 17 lipca 2019 r.

 

1 dzień (1000 km)

Wyjazd we wczesnych godzinach rannych. Msza się w austriackim Maria Woerth. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Padwy.

2 dzień (450 km)

Po śniadaniu przejazd do Mantui. Nawiedzenie Bazyliki św. Andrzeja z kryptą, w której znajduje się ziemia z Krwią Pana Jezusa, przywieziona przez św. Longina z Ziemi Świętej. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Chianciano Terme.

3 dzień (300 km)

Po śniadaniu przejazd do Sieny, rodzinnego miasta św. Katarzyny: kościół św. Dominika, dom św. Katarzyny, katedra, Plac Campo, gdzie odbywają się słynne wyścigi Palio; kościół św. Franciszka, gdzie przechowywane są hostie – pamiątka Cudu Eucharystycznego z 1730. Po południu spacer po Florencji: kościół św. Ambrożego, gdzie dwukrotnie wydarzył się Cud Eucharystyczny: w 1230 oraz w 1595; kościół św. Krzyża, katedra, Most Złotników, Piazza Signoria. Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg.

4 dzień (410 km)

Po śniadaniu przejazd do Cascii, związanej ze św. Ritą: bazylika, w której spoczywa Święta, kaplica Cudu Eucharystycznego. Następnie nawiedzenie Bazyliki św. Krystyny w Bolsenie, gdzie w 1330 miał miejsce Cud Eucharystyczny, który zapoczątkował obchody Święta Bożego Ciała oraz katedry w Orvieto, gdzie znajduje się Kaplica Korporału. Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg.

5 dzień (250 km)

Po śniadaniu przejazd do Watykanu: nawiedzenie Bazyliki św. Piotra z grobem św. Jana Pawła II, bazyliki św. Jana na Lateranie, Świętych Schodów oraz bazyliki Matki Bożej Większej. Obiadokolacja i nocleg we Fiuggi.

6 dzień (200 km)

Po śniadaniu przejazd do Alatri, słynącego z Cudu Eucharystycznego z 1228. Następnie spacer po Neapolu: katedra św. Januarego, związana z Cudem św. Januarego, miejsca związane z charyzmatyczny kapłanem, ojcem Dolindo; kościół Il Gesu Nuovo, gdzie pochowany jest św. lekarz Józef Moscati. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Neapolu.  

7 dzień (360 km)

Po śniadaniu nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej w Pompejach oraz Sanktuarium św. Filomeny w Mugnano del Cardinale. Następnie przejazd do Pietrelciny, gdzie w 1887 urodził się Ojciec Pio. Po drodze nawiedzenie Sanktuarium św. Michała Archanioła na Monte Sant’Angelo. Wieczorem modlitwa przy grobie Świętego. Obiadokolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

8 dzień (210 km)

Po śniadaniu zwiedzanie miejsc związanych z Ojcem Pio: stary kościółek, bazylika, cela Świętego i pamiątki po Nim. Następnie przejazd do Serracapriola, gdzie znajduje się grób Sługi Bożego O. Mateo d’Agnone. Po południu relaks na plaży w okolicy Marina di Chieuti. Obiadokolacja i nocleg. Wieczorem wspólny różaniec w Bazylice św. O. Pio.

9 dzień (340 km)

Po śniadaniu przejazd do Bari, miasta związanego z królową Boną oraz św. Mikołajem. Zwiedzanie: katedra św. Mikołaja z grobem Świętego i grobem Bony Sforzy, kościół św. Marka, zamek Fryderyka Szwabskiego, Kolumna Sprawiedliwości – pręgierz. Następnie nawiedzenie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego z 1000 r. w Trani. Odpoczynek nad morzem. Powrót na obiadokolację i nocleg. Wieczorem wspólny różaniec w Bazylice Św. O. Pio.

10 dzień (530 km)

Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Cudu Eucharystycznego z VIII w Lanciano. Następnie nawiedzenie Manoppello, gdzie przechowywana jest chusta ze Świętym Obliczem oraz Sanktuarium  św. Gabriela Possenti w Isola del Gran Sasso. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Ankony.

11 dzień (580 km)

Po śniadaniu relaks nad morzem. Następnie nawiedzenie Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa w Ferrarze. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Tarvisio.

12 dzień (800 km)

Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Monte Santo di Lussari. Przed północą zakończenie pielgrzymki.

 

CENA:     dla 32 os. płacących wynosi 1195,00 zł + równowartość €419;

              dla 37 os. płacących wynosi 1085,00 zł + równowartość €404;

              dla 42 os. płacących wynosi 1010,00 zł + równowartość €393

i obejmuje przejazd komfortowym autokarem, wjazdy do miast i parkingi, 11 noclegów  z obiadokolacjami i śniadaniami (hotele***, pokoje 2, 3-os. z węzłem sanitarnym), standardowe ubezpieczenie na kwotę €15.000 KL i 15.000 zł NNW, opiekę pilota, przewodnictwo oraz podatek VAT

UWAGA!
€ płatne wg kursu sprzedaży Banku PKO S.A. z dnia 27 maja 2019 r.

Na wstępy, bilety metra, opłaty klimatyczne, napoje do obiadokolacji oraz zestaw audio do oprowadzania grupy prosimy przygotować  ok. €55.

Dobrowolna dopłata do KL chorób przewlekłych wynosi 130 zł.

Zapisy:  Tel. 605438075 albo na e-mail: albo w kancelarii parafialnej.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Msze Święte niedzielne:
18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00
Msze Święte w tygodniu:
6.30; 8.00; 18.00
 

Msze Święte w okresie wakacyjnym
 w niedzielę: 18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00
w tygodniu: 7.30; 18.00 
 

Spowiedź
* w tygodniu pół godziny przed Eucharystią
* w niedzielę w czasie Eucharystii

Pielgrzymki parafialne

Święta

Sobota, XXVIII Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera

KONTAKT

Pl. Farny 2
48 – 200 Prudnik
Tel. 0 77 436 28 78

Konto naszej parafii:
06 1240 1688 1111 0000 2678 8764