Pielgrzymka parafialna do Opola.

SZLAKIEM KOŚCIOŁÓW I ZAMKÓW WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO

TERMIN PIELGRZYMKI: 30.04. – 03.05. 2020 R.

 

DZIEŃ 1

Wyjazd z Prudnika w godzinach wczesno-rannych i przejazd do STRZELNA, miasto średniowiecznych świątyń, a tam zwiedzimy kościół romański pw. Św. Prokopa oraz Bazylikę pw. Świętej Trójcy i NMP. Następnie przejazd do KRUSZWICY, a tam zobaczymy Bazylikę Kolegiacką Św. Piotra i Pawła (jeden z najlepiej zachowanych zabytków architektury romańskiej w Polsce), Ruiny późnogotyckiego zamku z pozostałą Mysią Wieżą. Następnie przejedziemy na tężnie uzdrowiskowe usytuowane w Parku Solankowym w INOWROCŁAWIU, a tam dłuższa chwila relaksu. Przejazd na obiadokolację i miejsce noclegu do BYDGOSZCZY.

 

DZIEŃ 2

Po śniadaniu spacer po BYDGOSZCZY. Stare Miasto: gotycka Katedra, ul. Jezuicka, Wenecja Bydgoska (Wyspa Młyńska, Kanał Bydgoski, Biały Spichlerz z końca XVIII w.), monumentalny gmach Sądu Okręgowego z 1906 r, neogotycki kościół pw. św. Andrzeja Boboli z wysmukłą zegarową wieżą, szachulcowe spichlerze z przełomu XVIII i XIX w., Kościół Wniebowzięcia NMP, Kościół św. Piotra i Pawła, Filharmonia, Bazylika Mniejsza. Powrót na miejsce noclegu w Bydgoszczy. Po południu przejazd do BISKUPINA i zwiedzania rezerwatu archeologicznego i pawilonu muzealnego z wystawami. Gród w Biskupinie jest jednym z nielicznych stanowisk archeologicznych w Polsce zawierających pełnowymiarowe rekonstrukcje wału obronnego, falochronu, bramy, ulic i budynków mieszkalnych. Powrót do miejsca noclegu w Bydgoszczy.

 

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przyjazd do CHEŁMNA, spacer po mieście: Renesansowy Ratusz wzniesiony w latach 1567-1572, Kościół farny Wniebowzięcia NMP, gotyckie mury miejskie z basztą Prochową, Brama Grudziądzka, kaplica św. Marcina, zespół klasztorny zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo , kościół św. Jakuba Starszego i św. Mikołaja. Przejazd do GRUDZIĄDZA, spacer po mieście: Mury miejskie wzniesione na początku XIV w., Klasztor Benedyktynek, Brama Wodna, monumentalne budynki Spichlerzy będące symbolem miasta, Kościół Farny, Pałac Opatek, Rynek z zabytkowymi kamieniczkami, Góra Zamkowa z pozostałościami zamku Krzyżackiego: studnia, resztki murów kaplicy zamkowej, odsłonięte fundamenty wieży Klimek, Cytadela zbudowana przez Prusaków w latach 1776-1788 na rozkaz króla Fryderyka II. Przejazd do miejsca noclegu w Bydgoszczy.

 

DZIEŃ 4

Śniadanie, przejazd do CIECHOCINKA, które jest jednym z najpopularniejszych miast uzdrowiskowych w Polsce. Czas wolny na skorzystanie ze zdrowotnych właściwości tężni. Następnie udamy się do Sanktuarium Matki Bożej Pani Kujaw w Ostrowąsie. Później przejazd do m. TUM k. Łęczycy, a tam zwiedzimy Archikolegiatę NMP i św. Aleksego. Następnie przejedziemy do ŁĘCZYCY gdzie zobaczymy Zamek Królewski, kościół farny św. Andrzeja i kościół i klasztor Bernardynów, rynek z Ratuszem. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd do Prudnika w godzinach późnowieczornych.

 

CENA wynosi: 630 zł

i obejmuje przejazd komfortowym autokarem, 3 noclegi z obiadokolacjami i śniadaniami, opiekę pilota, herbata i kawa w podróży gratis (na dłuższych postojach).

UWAGA! Na wstępy, lokalnych przewodników prosimy przygotować ok. 60 zł

 

Zapisy w kancelarii parafialnej lub na tel. 605438075.

Góra Świętej Anny i Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim

Termin: sobota 30 maja 2020 r.

 

Cena: - 65 zł

Transport: - przejazd komfortowym autokarem.

Wyżywienie - w przerwie obiad.

W programie:

- wyjazd o godz. 7:30 z przystanku autobusowego przy pl. Szarych Szeregów;

- ok. 8.30 rozpoczniemy zwiedzanie Sanktuarium Św. Anny, Msza św.,

- zwiedzanie jedynego na Opolszczyźnie Parku Miniatur Sakralnych w Olszowej;

- przerwa obiadowa;

- zwiedzanie kompleksu pałacowo-parkowego wraz z sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim;

- powrót do Prudnika ok. 19.30.

 

Uwaga!

Na wstępy i przewodnika proszę przygotować 30 zł

 

Zapisy: w kancelarii parafialnej lub na tel.: 605438075

PIELGRZYMKA DO WARSZAWY NA BEATYFIKACJĘ SŁ. BOŻEGO KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

TERMIN: 6 - 7 czerwca 2020 roku.

 

KOSZT: 280 zł

 INFORMACJE:

Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Warszawy, na uroczystości związane z beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego - niedziela 7 czerwca 2020 r. – Plac Piłsudskiego w Warszawie.

Planowany wyjazd w sobotę 6 czerwca o godz. 5.30.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczniemy od Rynku Nowego Miasta, następnie kościół św. Jacka o. Dominikanów przy ul. Freta, Katedra polowa Wojska Polskiego NMP Królowej Polski, Rynek Starego Miasta, Katedra św. Jana gdzie min. zobaczymy grób Sł. Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Zamek Królewski; na Krakowskim Przedmieściu zobaczymy Kościół św. Anny, Pałac Prezydencki, kościół Wizytek pod wezwaniem Opieki św. Józefa Oblubieńca Niepokalanej Bogurodzicy Maryi, kościół pw. Krzyża Świętego. Na obiadokolację i nocleg udamy się do Centrum Hotelowo- Konferencyjnego ,,WALD" na Warszawskiej Woli.

W niedzielę 7 czerwca udział w uroczystościach związanych z beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego na Placu Piłsudskiego. Po uroczystościach zapraszamy na obiad. Ok 16.30 wyjazd w drogę powrotną.

Powrót do Prudnika około godz. 22.00.

 

Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 280 PLN i zawiera przejazd autokarem, opłaty parkingowe, nocleg w hotelu w pokojach 2-3 osobowych oraz trzy posiłki: obiado-kolacja w sobotę, śniadanie i obiad w niedzielę.

 

Na wstępy i przewodnika lokalnego proszę przygotować 30 zł

 

Zapisy: w kancelarii parafialnej lub telefonicznie na nr 605438075 lub mailem:

witekjan@vp.pl

Kraków - Łagiewniki i inne sanktuaria krakowskie.

Termin: sobota 27 czerwca 2020 r.

 

Cena: - 75 zł

Transport: - przejazd komfortowym autokarem.

Wyżywienie - w przerwie obiad.

W programie:

- wyjazd o godz. 5:30 z przystanku autobusowego przy pl. Szarych Szeregów;

- ok. 9.00 rozpoczniemy zwiedzanie sanktuariów krakowskich: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach,

- przerwa obiadowa;

- cd. zwiedzania: Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy u Redemptorystów, Sanktuarium św. Kazimierza Królewicza u Reformatów oraz Sanktuarium św. Szymona z Lipnicy u oo. Bernardynów;

- powrót do Prudnika ok. 21.30.

Uwaga!

Na wstępy i przewodnika proszę przygotować 30 zł

 

Zapisy: w kancelarii parafialnej lub na tel.: 605438075

SZLAKIEM UNIKATOWYCH CERKWII I MALOWNICZYCH ZAMKÓW czyli nieodkryta Rumunia :)

Termin: 5 – 11 lipca 2020 r.

 

1. dzień (780 km), 5 VII

Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy granicy węgiersko-rumuńskiej.

 

2. dzień (330 km), 6 VII

Po śniadaniu zwiedzanie największej barokowej katedry Rumunii w Oradei. Następnie spacer po dawnej stolicy Siedmiogrodu, Alba Julia: katolicka katedra św. Michała, gdzie pochowana jest polska księżniczka Izabela Jagiellonka; sobór

koronacyjny, dawna twierdza. Po południu zwiedzanie Sybina: Stare Miasto z kościołem św. Trójcy, ratuszem; Most Kłamców, monumentalna katedra prawosławna wzniesiona na wzór Hagia Sophia w Konstantynopolu. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Sybina.

 

3. dzień (380 km), 7 VII

Po śniadaniu zwiedzanie kościoła obronnego w Prejmer – największego w pd.-wsch. Europie, otoczonego murami o wys. 40 m i grubości do 10 m., wpisanego na Światową Listę UNESCO. Następnie spacer po Braszowie, m.in.: Plac Ratuszowy z ratuszem z 1420r. i malowniczymi kamieniczkami, Czarny Kościół – największy gotycka świątynia Rumunii, średniowieczne bramy Katarzyny i Schei, uliczka Sforii, uważana za najwęższą w Europie. Po południu zwiedzanie położonego na 200-m. skale zamku Drakuli w Bran. Obiadokolacja i nocleg w Bukareszcie.

 

4. dzień, 8 VII

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Rumunii, zwanej „Małym Paryżem”: m.in. starówka, ruiny starego dworu, cerkiew św. Antoniego, Pałac Parlamentu (największa po Pentagonie budowla na świecie), bulwar Unirii, katedra prawosławna i Pałac Patriarchy, Pałac Królewski. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

5. dzień (310 km), 9 VII

Po śniadaniu przejazd do zamku Peles, dawnej rezydencji królewskiej, jednej z najpiękniejszych w Europie. Po południu zwiedzanie Sighisoary, uważanej za najpiękniejsze miasto Rumunii. To tu urodził się słynny Drakula. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Targu Mures.

 

6. dzień (380 km), 10 VII

Po śniadaniu przejazd na Bukowinę i zwiedzanie malowanych cerkwi: Moldovita oraz Sucevita. Wizyta w unikatowej w skali świata manufakturze czarnej ceramiki w Marginea. Msza św. w Narodowym Sanktuarium Rumunii w Kaczyce. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Gura Humorului.

 

7. dzień (1020 km), 11 VII

Po śniadaniu zwiedzanie malowanej cerkwi w Voronet oraz Wesołego Cmentarza w Sapanta. Po północy zakończenie pielgrzymki.

 

CENA

*dla grupy 37 osób płacących wynosi 1920,00 zł;

*dla grupy 42 osób płacących wynosi 1820,00 zł

i obejmuje przejazd komfortowym autokarem, 6 noclegów (hotele, pokoje 2, 3-os. z węzłem

sanitarnym) z obiadokolacjami i śniadaniami, opiekę pilota, przewodnictwo, standardowe

ubezpieczenie KL na kwotę €20.000, NNW na kwotę 15.000 zł oraz podatek VAT.

 

UWAGA!!!

Na wstępy, bilety na metro w Bukareszcie, obowiązkowy TFG, zestaw audio do oprowadzania

grupy oraz napoje do obiadokolacji prosimy przygotować ok. €60.

 

Zapisy w kancelarii parafialnej lub na tel. 605438075

Medjugorje 2020 - I turnus

Medjugorje (800 zł + 150 EUR)

Termin: 2020.07.11 – 2020.07.19

 

Sobota 11.07.2020

O godz. 10.00 zbiórka w Prudniku na Pl. Szarych Szeregów i pakowanie bagaży do autokaru. Przejazd do Zabrza na Msza św., na rozpoczęcie pielgrzymki, w kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela w Zabrzu (o godz. 12.00). Następnie przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację do Bośni i Hercegowiny. Po drodze postój w Lechowicach, możliwość zjedzenia obiadu.

 

Niedziela 12.07.2020

Przyjazd do Medjugorje we wczesnych godzinach rannych, zakwaterowanie, śniadanie, odpoczynek. Zwiedzanie centrum Medjugorie – kościół św. Jakuba, miejsca modlitw w Medjugorie. Obiadokolacja, następnie udział w wieczornym nabożeństwie. Medjugorie, to mała wioska, która od przeszło 35 lat słynie w świecie z Objawień Matki Najświętszej. W dniu 24.06.1981r. na wzgórzu Podbrdo niedaleko Medjugorie trzy dziewczynki: Ivanka, Miriana i Vicka miały widzenie Pięknej Pani, którą nazwały Gospa. Później do dziewczynek dołączyli jeszcze: Ivan, Maria i Jakov. Od tej pory codziennie trwają objawienia Matki Bożej z widzącymi. Otrzymują oni orędzie, aby przekazywać je światu oraz 10 tajemnic, których większość dotyczy przyszłości świata i Kościoła. Medjugorie dziś to sanktuarium wielkiej modlitwy, Eucharystii, adoracji Boga, a przede wszystkim celebracji Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz licznych duchowych nawróceń. Pielgrzymi odnajdują tam sens życia, pokój serca, bliskość Boga i Jego Matki.

 

Poniedziałek 13.07.2020

O 5.30 wejście na Górę Objawień – PODBRDO, śniadanie. Zwiedzanie Mostaru. Wycieczka do Mostaru - jest o jednym z najpiękniej zlokalizowanych miast Bośni i Hercegowiny, położonym u podnóża gór i wzdłuż nurtu rzeki Neretwy. Jego najcenniejszym miejscem jest XVI-wieczny most, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Samo miasto liczy niewiele ponad 100 tysięcy mieszkańców i zalicza się do największych ośrodków miejskich kraju. Mostar pełni też rolę nieformalnej stolicy Hercegowiny. Jednym z najpiękniejszych i najstarszych zabytków Mostaru jest wspomniany już słynny most, zbudowany z białego kamienia, wielokrotnie przebudowywany w miarę rozwoju twierdzy. Jego ideą nie była dekoracyjność, ale piękno, które kryje się w prostocie i doskonałej integracji z otoczeniem. Most poza wartością historyczną posiada też symboliczną. Ponieważ dwie strony rzeki zamieszkiwali Serbowie i Chorwaci, most stanowił łącznik pomiędzy narodami. Wśród innych atrakcji miasta, na szczególną uwagę zasługują: przede wszystkim Starówka; stara uliczka Kujundziluk; "Tabhana" – pałac, w którym pracowano przy przetwarzaniu skór; Tara - kamienna wieża; dom turecki z XVII wieku, jedna z najpiękniejszych zachowanych budowli mieszkalnych; są też liczne meczety, a wśród nich największy: Karadjoz-bey mosque, uważany za najpiękniejszy meczet w Hercegowinie; jest też Katedra katolicka oraz Cerkiew ortodoksyjna. Po południu obiadokolacja, następnie udział w wieczorze modlitewnym w kościele św. Jakuba.

 

Wtorek 14.07.2020

Śniadanie, całodzienny wyjazd do Gradaca, kąpiel w Morzu Adriatyckim; Medjugorie - obiadokolacja i udział w wieczorze modlitewnym. Gradac – miejscowość turystyczna na Riwierze Makarskiej. Położony jest na łagodnym zboczu porośniętym oliwkami, w połowie drogi między Splitem a Dubrownikiem, 35 km na południe od miejscowości Makarska. Znany jest z najpiękniejszej i najdłuższej plaży Makarskiej Riwiery.

 

Środa 15.07.2020

Zwiedzanie Dubrownika. Wycieczka do Dubrownika – perły Dalmacji. Wyjazd o godz. 7.15. Powrót w godzinach popołudniowych. Zabieramy ze sobą paszporty/dowody osobiste !

 

Wstępy płatne do: oceanarium ok. 40kn, dzieci uzyskują zniżkę /, mury miasta ok.150kn, dzieci uzyskują zniżkę/, skarbiec katedry ok. 20 kn /, rejs statkiem wokół wyspy Lokrum 8 euro. O godz. 10.30 Msza św. w Kościele św. Błażeja w Dubrowniku – patrona miasta. O godz. 11.30 zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Odwiedzając Chorwację, grzechem byłoby nie zobaczyć perły Adriatyku – Dubrownika. To bez cienia wątpliwości najpiękniejsze miasto Dalmacji. Potężny, najlepiej na świecie zachowany pierścień murów obronnych otacza Stari Grad – żywcem ze średniowiecza przeniesiona starówka, w której wszystko wydaje się wzniesione z kamienia. Panoramiczny widok na Dubrownik należy do tych, których nie zapomina się nigdy. Dziś na straży tego miasta czuwa UNESCO.

 

Czwartek 16.07.2020

Wejście o 4.30 na KRIŻEVAC - Górę Krzyża. Pobyt w Medjugorie, przejazd do TICHALINY. Dzień wolny poświęcony na indywidualną modlitwę.

 

Piątek 17.07.2020

Śniadanie, pobyt w Medjugorie. Zakup pamiątek, relaks. W miarę możliwości odwiedziny Wspólnotę Cenacolo, prywatna modlitwa w kościele; obiadokolacja i udział w wieczorze modlitewnym.

 

Sobota 18.07.2020

Śniadanie, udział w Eucharystii, czas wolny, następnie pakowanie bagaży i ok. 11.00 wyjazd w kierunku Polski. W czasie drogi powrotnej do kraju odwiedzimy Zadar – miasto portowe znajdujące się w samym sercu Adriatyku, często nazywanego "małym chorwackim Rzymem". Nazwę tą usprawiedliwia jego historia sięgająca trzech tysięcy lat, wyjątkowe budowle kościelne oraz bogate dziedzictwo kulturalne. Piękno tego miasta uzupełniają także naturalne cechy charakterystyczne dla regionu zadarskiego, który zdobi 1200 km malowniczego i czystego wybrzeża i splot 300 wysp i wysepek. Warto również posłuchać koncertu organowego wykonywanego przez „pana Jadana”. To niecodzienne zjawisko w zadarskim porcie gromadzi każdego dnia tysiące turystów – melomanów muzyki morskiej.

 

Niedziela 19.07.2020

Przyjazd do Prudnika w godzinach porannych.

 

Cena zawiera:

 • przejazd luksusowym autokarem,
 • zakwaterowanie w pokojach 3-4 osobowych,
 • śniadania i obiadokolacje,
 • ubezpieczenie,
 • zwiedzanie miejsc z licencjonowanym przewodnikiem,
 • opiekę kapłana.

Należy pamiętać o zabraniu:

 • wygodnego obuwia (wejście na Kriżewac),
 • latarki, paszportu/dowodu osobistego,
 • nakrycia na głowę, parasolki (ochrona przed słońcem), kremu z filtrem na słońce, lekarstw, Pantenol-u (zapobiegawczo),
 • radyjka ze słuchawkami (tłumaczenie Mszy Św. na jęz. polski na częstotliwości 92,7 MHz),
 • stroju kąpielowego, butów na wodę (kamienista plaża),
 • karty EKUZ - ubezpieczenie NFZ za granicą.

Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności programu w Medjugorie.

Medjugorje 2020 II turnus

Termin: 19.08. – 29.08.2020 r. (11 dni)

 

Koszt: 800 zł + 150 EUR

 

Środa 19.08. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Prudniku o godz. 10.00, następnie pakowanie bagaży i przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację do Bośni i Hercegowiny. Po drodze postój w Lechowicach, możliwość zjedzenia obiadu.

 

Czwartek 20.08.

Przyjazd do Medjugorje we wczesnych godzinach rannych, zakwaterowanie, śniadanie, odpoczynek. Zwiedzanie centrum Medjugorie – kościół św. Jakuba, miejsca modlitw w Medjugorie. Obiadokolacja, następnie udział w wieczornym nabożeństwie. Medjugorie, to mała wioska, która od 38 lat słynie w świecie z Objawień Matki Najświętszej. W dniu 24.06.1981r. na wzgórzu Podbrdo niedaleko Medjugorie trzy dziewczynki: Ivanka, Miriana i Vicka miały widzenie Pięknej Pani, którą nazwały Gospa. Później do dziewczynek dołączyli jeszcze: Ivan, Maria i Jakov. Od tej pory codziennie trwają objawienia Matki Bożej z widzącymi. Otrzymują oni orędzie, aby przekazywać je światu oraz 10 tajemnic, których

większość dotyczy przyszłości świata i Kościoła. Medjugorie dziś to sanktuarium wielkiej modlitwy, Eucharystii, adoracji Boga, a przede wszystkim celebracji Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz licznych duchowych nawróceń. Pielgrzymi odnajdują tam sens życia, pokój serca, bliskość Boga i Jego Matki.

 

Piątek 21.08.

O 5.30 wejście na Górę Objawień – PODBRDO, śniadanie. Zwiedzanie Mostaru. Wycieczka do Mostaru - jest o jednym z najpiękniej zlokalizowanych miast Bośni i Hercegowiny, położonym u podnóża gór i wzdłuż nurtu rzeki Neretwy. Jego najcenniejszym miejscem jest XVI-wieczny most, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Samo miasto liczy niewiele ponad 100 tysięcy mieszkańców i zalicza się do największych ośrodków miejskich kraju. Mostar pełni też rolę nieformalnej stolicy Hercegowiny. Jednym z najpiękniejszych i najstarszych zabytków Mostaru jest wspomniany już słynny most, zbudowany z białego kamienia, wielokrotnie przebudowywany w miarę rozwoju twierdzy. Jego ideą nie była

dekoracyjność, ale piękno, które kryje się w prostocie i doskonałej integracji z otoczeniem. Most poza wartością historyczną posiada też symboliczną. Ponieważ dwie strony rzeki zamieszkiwali Serbowie i Chorwaci, most stanowił łącznik pomiędzy narodami. Wśród innych atrakcji miasta, na szczególną uwagę zasługują: przede wszystkim Starówka; stara uliczka Kujundziluk; "Tabhana" – pałac, w którym pracowano przy przetwarzaniu skór; Tara - kamienna wieża; dom turecki z XVII wieku, jedna z najpiękniejszych zachowanych budowli mieszkalnych; są też liczne meczety, a wśród nich największy: Karadjoz-bey mosque, uważany za najpiękniejszy meczet w Hercegowinie; jest też Katedra katolicka oraz Cerkiew ortodoksyjna. Po południu obiadokolacja, następnie udział w wieczorze modlitewnym w kościele św. Jakuba.

 

Sobota 22.08.

Śniadanie, całodzienny wyjazd do Gradaca, kąpiel w Morzu Adriatyckim; Medjugorie - obiadokolacja i udział w wieczorze modlitewnym. Gradac – miejscowość turystyczna na Riwierze Makarskiej. Położony jest na łagodnym zboczu porośniętym oliwkami, w połowie drogi między Splitem a Dubrownikiem, 35 km na południe od miejscowości Makarska. Znany jest z najpiękniejszej i najdłuższej plaży Makarskiej Riwiery. Obiadokolacja i udział w wieczorze modlitewnym w Medjugorje.

 

Niedziela 23.08.

Śniadanie, przejazd do TICHALINY i na wodospady Kravice (wstęp 5 euro), obiadokolacja i udział w wieczorze modlitewnym.

 

Poniedziałek 24.08.

Wejście o 4.30 na KRIŻEVAC - Górę Krzyża. Pobyt w Medjugorie. Dzień wolny poświęcony na indywidualną modlitwę.

 

Wtorek 25.08.

Śniadanie, pobyt w Medjugorie. Zakup pamiątek, relaks. W miarę możliwości odwiedziny Wspólnotę Cenacolo, prywatna modlitwa w kościele; obiadokolacja i udział w wieczorze modlitewnym.

 

Środa 26.08.

Śniadanie, całodzienny wyjazd do Gradaca, kąpiel w Morzu Adriatyckim; obiadokolacja i udział w wieczorze modlitewnym.

 

Czwartek 27.08.

Zwiedzanie Dubrownika. Wycieczka do Dubrownika – perły Dalmacji. Wyjazd o godz. 7.15. Powrót w godzinach popołudniowych. Zabieramy ze sobą paszporty/dowody osobiste! Wstępy płatne do: oceanarium ok. 40kn, dzieci uzyskują zniżkę /, mury miasta ok.150kn, dzieci uzyskują zniżkę/, skarbiec katedry ok. 20 kn /, rejs statkiem wokół wyspy Lokrum 8 euro. O godz. 10.30 Msza św. w Kościele św. Błażeja w Dubrowniku – patrona miasta. O godz. 11.30 zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Odwiedzając Chorwację, grzechem byłoby nie zobaczyć perły Adriatyku – Dubrownika. To bez cienia wątpliwości najpiękniejsze miasto Dalmacji. Potężny, najlepiej na świecie zachowany pierścień murów obronnych otacza Stari Grad – żywcem ze średniowiecza przeniesiona starówka, w której wszystko wydaje się wzniesione z kamienia. Panoramiczny widok na Dubrownik należy do tych, których nie zapomina się nigdy. Dziś na straży tego miasta czuwa UNESCO. Obiadokolacja i udział w wieczorze modlitewnym w Medjugorje.

 

Piątek 28.08.

Śniadanie, udział w Eucharystii, czas wolny, następnie pakowanie bagaży i ok. 11.00 wyjazd w kierunku Polski. W czasie drogi powrotnej do kraju odwiedzimy Zadar – miasto portowe znajdujące się w samym sercu Adriatyku, często nazywanego "małym chorwackim Rzymem". Nazwę tą usprawiedliwia jego historia sięgająca trzech tysięcy lat, wyjątkowe budowle kościelne oraz bogate dziedzictwo kulturalne. Piękno tego miasta uzupełniają także

naturalne cechy charakterystyczne dla regionu zadarskiego, który zdobi 1200 km malowniczego i czystego wybrzeża i splot 300 wysp i wysepek. Warto również posłuchać koncertu organowego wykonywanego przez „pana Jadana”. To niecodzienne zjawisko w zadarskim porcie gromadzi każdego dnia tysiące turystów – melomanów muzyki morskiej.

 

Sobota 29.08.

Przyjazd do Prudnika w godzinach porannych.

Należy pamiętać o zabraniu:

- wygodnego obuwia (wejście na Kriżewac),

- latarki, paszportu/dowodu osobistego,

- nakrycia na głowę, parasolki (ochrona przed słońcem), kremu z filtrem na słońce, lekarstw,

Pantenol-u (zapobiegawczo),

- radyjka ze słuchawkami (tłumaczenie Mszy Św. na jęz. polski na częstotliwości 92,7 MHz),

- stroju kąpielowego, butów na wodę (kamienista plaża),

- karty EKUZ - ubezpieczenie NFZ za granicą.

PIELGRZYMKA DO WROCŁAWIA

Termin: sobota 12 września 2020 r.

 

Cena: - 75 zł

Transport: - przejazd komfortowym autokarem.

Wyżywienie - w przerwie obiad.

W programie:

- wyjazd o godz. 6:30 z przystanku autobusowego przy pl. Szarych

Szeregów;

- ok. 8.30 rozpoczniemy zwiedzanie. W programie: Ostrów Tumski, Most Tumski, Katedra św. Jana Chrzciciela, Pałac Biskupi, Rynek Główny, Kolegiata Świętego Krzyża i św. Bartłomieja oraz stojący przed nią pomnik św. Jana Nepomucena, Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne wraz ze stojącą przed nią kolumną Chrystusa Króla, Panorama Racławicka, Mauzoleum Piastów Śląskich w kościele św. Klary, Aula Leopoldyńska

- w przerwa obiad;

- powrót do Prudnika ok. 21.30.

 

Uwaga!

Na wstępy i przewodnika proszę przygotować 60 zł

 

Zapisy: w kancelarii parafialnej lub na tel.: 605438075

PIELGRZYMKA DO OŁOMUŃCA

Termin: sobota 10 października 2020 r.

 

Cena: - 75 zł

Transport: - przejazd komfortowym autokarem.

Wyżywienie - w przerwie obiad.

W programie:

- wyjazd o godz. 6:00 z przystanku autobusowego przy pl. Szarych Szeregów;

- ok. 8.30 zwiedzanie rozpoczniemy do położonego ok. 8 km od centrum Ołomuńca Sanktuarium na Świętym Kopczyku, tj. Bazyliki Nawiedzenia Marii Panny - Svaty Kopecek. Następnie zwiedzanie Ołomuńca, min.: Katedra św. Wacława, Pałac Arcybiskupi, barokowy kościół św. Michała, późnogotycki kościół św. Maurycego, wzorowany na rzymskim kościele Il Gesu Kościół Mari Panny Śnieżnej, Rynek Górny z Kolumną Trójcy Przenajświętszej, z renesansowym ratuszem z zegarem astronomicznym oraz fontannami, Rynek Dolny z pięknie rzeźbionymi fontannami (Neptuna, Jowisza) oraz z Kolumną Mariacką.

- w trakcie zwiedzania będzie przerwa obiadowa;

- powrót do Prudnika ok. 20.30.

 

Uwaga!

Na wstępy i przewodnika proszę przygotować 30 zł

 

Zapisy: w kancelarii parafialnej lub na tel.: 605438075

PIELGRZYMKA DO DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE W MEKSYKU 12-23.04.2021

Program ramowy:

DZIEŃ 1: WYLOT

Spotkanie na lotnisku na 2,5 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa, wylot do Miasta Meksyk. Po wylądowaniu w Mexico City transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja w hotelowej restauracji. Nocleg.

 

DZIEŃ 2 : MUZEUM ANTROPOLOGII I HISTORII– CITY TOUR – REJS W XOCHIMILCO

Śniadanie. Przejazd do Katedry w Mieście Meksyk na Mszę Świętą. Zwiedzanie części historycznej Meksyku: Plac Zocalo, Katedra Metropolitalna. Przejazd ulicą Reforma do Muzeum Antropologii i Historii, jednym z najlepiej

wyposażonych i zorganizowanych w całej Ameryce Łacińskiej, z imponującą kolekcją sztuki prehiszpanskiej oraz zbiorami etnograficznymi dotyczącymi Indian meksykańskich. Po południu spływ kolorowymi „gondolami” po dawnych kanałach azteckich w dzielnicy Xochimilco. Rejs odbywa się w towarzystwie mobilnych kramów z jedzeniem oraz muzyki mariachi i marimba – zapraszamy do wspólnego śpiewania meksykańskich szlagierów! Obiadokolacja na łodziach (przysmaki meksykańskiej kuchni tj. tortilla, sos guacamole i salsa, liście opuncji, złociste chicharrones). Nocleg.

 

DZIEŃ 3: BAZYLIKA MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE – PIRAMIDY W TEOTIHUACAN

Śniadanie. Wizyta na Placu Trzech Kultur, miejsca będącego świadkiem wielu ważnych dla Meksyku wydarzeń historycznych. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Msza Święta w jednej z kaplic, a następnie

zwiedzanie tzw. „miasteczka” Matki Bożej z Guadalupe. Czas wolny na zakup dewocjonaliów i spacer po ogrodach. Przejazd do Teotihuacan. To dawne centrum ceremonialno-administracyjne Indian Teotihuacanos. Zobaczymy wspaniale piramidy Księżyca i Słońca (chętnych zapraszamy na szczyt, z którego widać całą Paseo de los Muertes - Aleję Zmarłych). Wizyta w warsztacie obsydianu, degustacja słynnych, meksykańskich trunków tequili i pulque. Obiadokolacja w lokalnej restauracji – okazja do degustacji kuchni meksykańskiej (szwedzki stół). Powrót do hotelu. Nocleg.

 

DZIEŃ 4: TEPOTZOTLAN – TULA – QUERETARO

Śniadanie. Zwiedzanie Tepotzotlan, ładnego miasteczka z czasów kolonialnych, w którym jezuici wznieśli Seminarium Świętego Marcina oraz kościół Świętego Franciszka Ksawerego, uznawany obecnie za wybitne arcydzieło i perłę meksykańskiego baroku. Zwiedzanie Muzeum Wicekrólestwa z ciekawym i bardzo bogatym zbiorem sztuki kolonialnej. Przejazd do Tuli, zaginionej cywilizacji Tolteków (posągi Atlantów w świątyni Quetzalcoatla, Pałac Tysiąca Kolumn, Coatepantli, czyli Mur Węży). Przejazd do kolonialnego miasta Queretaro, wycieczka po centrum historycznym: Kościół i klasztor Świętego Krzyża, w którego ogrodzie znajdują się unikalne drzewa z kolcami w kształcie krzyża, Plac Broni, zabytkowy Akwedukt. Msza Święta. Przejazd do hotelu w Queretaro, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 5: CHOLULA – TONATZINTLA – PUEBLA

Śniadanie. Wizyta w miasteczku Cholula, z największą pod względem objętości piramidą na świecie. Zapraszamy na szczyt Tepanapa, gdzie na ruinach Wielkiej Piramidy wybudowano Sanktuarium Santa María de Remedios. Przejazd do Tonatzintla z barokowym kościołem. Przejazd do Puebli, zwanej “Miastem Aniołów” - ulubionego miejsca Papieża Jana Pawła II. Spacer po starym mieście, pełnym budynków w kolonialnym stylu - Casa del Alfenique, Katedra, kościół Św. Dominika z przepiękną “Kaplicą Różańcową”, Słodka Uliczka. Spacer na rynek El Parian z regionalnymi wyrobami, gdzie na straganach można kupić tradycyjne ciastka migdałowe i fabryczną ceramikę talavera. Msza Święta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja w hotelowej restauracji. Nocleg.

 

DZIEŃ 6: PUEBLA – TAXCO

Śniadanie w hotelu. Msza Święta w jednym z kościołów. Przejazd do Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra”. Po dotarciu do Taxco zakwaterowanie w hotelu, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto. Zakwaterowanie, kolacja w hotelowej restauracji. Dla chętnych możliwość przejazdu taksówką-garbuskiem do centrum miasta (kurs dodatkowo płatny) na wieczorny spacer po centrum. Nocleg w hotelu.

 

DZIEŃ 7: TAXCO – JASKINIE CACAHUAMILPA – ACAPULCO

Śniadanie. Msza Święta. Spacer po Taxco. Miasto wzbogaciło dzięki bogatym złożom srebra, które znajdują się w okolicy, a mieszkańcy wyspecjalizowali się w obróbce tego szlachetnego metalu. Przejazd do jaskiń Cacahuamilpa, największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe. Przejazd do Acapulco, najsłynniejszego kurortu nad Oceanem Spokojnym. Zakwaterowanie w hotelu z opcją wyżywienia ALL INCLUSIVE (3 posiłki dziennie, napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne, ręczniki, leżaki i parasole przy basenie i na plaży gratis).

 

DZIEŃ 8: ACAPULCO - REJS BONANZA PO ZATOCE ACAPULCO - LA QUEBRADA SHOW

Śniadanie. Msza Święta w hotelowej kaplicy. Czas wolny na odpoczynek nad morzem. W godzinach popołudniowych zapraszamy na rejs „Bonanza”, z muzyką na żywo. Z pokładu katamaranu przekonamy się, jak malowniczo położona jest zatoka Acapulco, i jak pięknie wygląda w promieniach zachodzącego słońca. Zobaczymy również pokaz mrożących krew w żyłach skoków do wody ze skały La Quebrada, które rozsławiły Acapulco na cały świat. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

DZIEŃ 9: ACAPULCO

Msza św. w hotelowej kaplicy. Czas wolny na odpoczynek nad morzem, spacery i zakupy lokalnego rzemiosła na targu.

 

DZIEŃ 10: ACAPULCO – HACJENA HERNANA CORTEZA – MEXICO CITY

Śniadanie. Przejazd do Mexico City. Po drodze zwiedzanie przepięknej Hacjendy Hernana Corteza, konkwistadora Meksyku. Obiad i Msza Święta w hacjendzie Vista Hermosa. Po przybyciu do stolicy zakwaterowanie, nocleg.

 

DZIEŃ 11: MEXICO CITY – WYLOT

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, na pożegnalną Mszę Świętą. Obiad przed wylotem. Transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa i wylot do Polski.

 

DZIEŃ 12: PRZYLOT

Przylot do Polski. Zakończenie świadczeń.

 

WYLOT Z WARSZAWY

 

8490 zł/os. przy zamówieniu min. 24 miejsc pełnopłatnych

7990 zł/os. przy zamówieniu min. 30 miejsc pełnopłatnych

CENA ZAWIERA: bilet lotniczy Warszawa-Mexico City-Warszawa (przelot liniami rejsowymi z bezpłatnym cateringiem na pokładzie, z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych, planowany wylot 06:30

rano, w cenie bagaż podręczny 12 kg/os. i główny 23 kg/os.), transfery lądowe klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 4* (lokalny standard), wyżywienie w czasie objazdu 2 posiłki dziennie oraz All inclusive w Acapulco (3 posiłki dziennie + napoje), opiekę polskiego przewodnika, OPIEKA DUCHOWA KSIĘDZA, codzienne Msze Święte, ubezpieczenie od kosztów leczenia z chorobami przewlekłymi 150 000 €,

NNW 4000€, BP 400€, OC 50 000€, OC sportowa 10 000€, sprzęt sportowy 500€, materiały informacyjne (mini przewodnik), pamiątki, opłaty lotniskowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł/os.).

 

CENA NIE ZAWIERA: napojów do posiłków, obligatoryjnych kosztów realizacji programu 160 USD/os.,

obligatoryjnych napiwków 40 USD/os. płatnych na miejscu w Meksyku u pilota.

 

Uwagi:

1. Cenę podano za osobę w pokoju 2-osobowym.

2. UWAGA! Za pokój 3-os. w Meksyku rozumie się pokój z dwoma łóżkami małżeńskimi.

3. Istnieje możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2% kosztu imprezy (należy zgłosić w ciągu 24h od dnia podpisania umowy).

4. Do rezerwacji konieczne jest podanie imion i nazwisk takich jak w paszporcie, daty urodzenia, nr i seria paszportu oraz dokładna data ważności. Paszport musi być ważny jeszcze 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Msze Święte niedzielne:
18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00
Msze Święte w tygodniu:
6.30; 8.00; 18.00
 

Msze Święte w okresie wakacyjnym
 w niedzielę: 18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00
w tygodniu: 7.30; 18.00 
 

Spowiedź
* w tygodniu pół godziny przed Eucharystią
* w niedzielę w czasie Eucharystii

Pielgrzymki parafialne

Święta

Piątek, VII Tydzień zwykły
Rok A, II
Piątek po Popielcu

KONTAKT

Pl. Farny 2
48 – 200 Prudnik
Tel. 0 77 436 28 78

Konto naszej parafii:
06 1240 1688 1111 0000 2678 8764