Szlak Pielgrzyma

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
11885

Zegar

Dzisiaj jest

niedziela,
05 kwietnia 2020

(96. dzień roku)

Wyszukiwanie

TERMIN PIELGRZYMKI: 30.04. – 03.05. 2020 R.

 

DZIEŃ 1

Wyjazd z Prudnika w godzinach wczesno-rannych i przejazd do STRZELNA, miasto średniowiecznych świątyń, a tam zwiedzimy kościół romański pw. Św. Prokopa oraz Bazylikę pw. Świętej Trójcy i NMP. Następnie przejazd do KRUSZWICY, a tam zobaczymy Bazylikę Kolegiacką Św. Piotra i Pawła (jeden z najlepiej zachowanych zabytków architektury romańskiej w Polsce), Ruiny późnogotyckiego zamku z pozostałą Mysią Wieżą. Następnie przejedziemy na tężnie uzdrowiskowe usytuowane w Parku Solankowym w INOWROCŁAWIU, a tam dłuższa chwila relaksu. Przejazd na obiadokolację i miejsce noclegu do BYDGOSZCZY.

 

DZIEŃ 2

Po śniadaniu spacer po BYDGOSZCZY. Stare Miasto: gotycka Katedra, ul. Jezuicka, Wenecja Bydgoska (Wyspa Młyńska, Kanał Bydgoski, Biały Spichlerz z końca XVIII w.), monumentalny gmach Sądu Okręgowego z 1906 r, neogotycki kościół pw. św. Andrzeja Boboli z wysmukłą zegarową wieżą, szachulcowe spichlerze z przełomu XVIII i XIX w., Kościół Wniebowzięcia NMP, Kościół św. Piotra i Pawła, Filharmonia, Bazylika Mniejsza. Powrót na miejsce noclegu w Bydgoszczy. Po południu przejazd do BISKUPINA i zwiedzania rezerwatu archeologicznego i pawilonu muzealnego z wystawami. Gród w Biskupinie jest jednym z nielicznych stanowisk archeologicznych w Polsce zawierających pełnowymiarowe rekonstrukcje wału obronnego, falochronu, bramy, ulic i budynków mieszkalnych. Powrót do miejsca noclegu w Bydgoszczy.

 

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przyjazd do CHEŁMNA, spacer po mieście: Renesansowy Ratusz wzniesiony w latach 1567-1572, Kościół farny Wniebowzięcia NMP, gotyckie mury miejskie z basztą Prochową, Brama Grudziądzka, kaplica św. Marcina, zespół klasztorny zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo , kościół św. Jakuba Starszego i św. Mikołaja. Przejazd do GRUDZIĄDZA, spacer po mieście: Mury miejskie wzniesione na początku XIV w., Klasztor Benedyktynek, Brama Wodna, monumentalne budynki Spichlerzy będące symbolem miasta, Kościół Farny, Pałac Opatek, Rynek z zabytkowymi kamieniczkami, Góra Zamkowa z pozostałościami zamku Krzyżackiego: studnia, resztki murów kaplicy zamkowej, odsłonięte fundamenty wieży Klimek, Cytadela zbudowana przez Prusaków w latach 1776-1788 na rozkaz króla Fryderyka II. Przejazd do miejsca noclegu w Bydgoszczy.

 

DZIEŃ 4

Śniadanie, przejazd do CIECHOCINKA, które jest jednym z najpopularniejszych miast uzdrowiskowych w Polsce. Czas wolny na skorzystanie ze zdrowotnych właściwości tężni. Następnie udamy się do Sanktuarium Matki Bożej Pani Kujaw w Ostrowąsie. Później przejazd do m. TUM k. Łęczycy, a tam zwiedzimy Archikolegiatę NMP i św. Aleksego. Następnie przejedziemy do ŁĘCZYCY gdzie zobaczymy Zamek Królewski, kościół farny św. Andrzeja i kościół i klasztor Bernardynów, rynek z Ratuszem. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd do Prudnika w godzinach późnowieczornych.

 

CENA wynosi: 630 zł

i obejmuje przejazd komfortowym autokarem, 3 noclegi z obiadokolacjami i śniadaniami, opiekę pilota, herbata i kawa w podróży gratis (na dłuższych postojach).

UWAGA! Na wstępy, lokalnych przewodników prosimy przygotować ok. 60 zł

 

Zapisy w kancelarii parafialnej lub na tel. 605438075.

TERMIN: 6 - 7 czerwca 2020 roku.

 

KOSZT: 280 zł

 INFORMACJE:

Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Warszawy, na uroczystości związane z beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego - niedziela 7 czerwca 2020 r. – Plac Piłsudskiego w Warszawie.

Planowany wyjazd w sobotę 6 czerwca o godz. 5.30.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczniemy od Rynku Nowego Miasta, następnie kościół św. Jacka o. Dominikanów przy ul. Freta, Katedra polowa Wojska Polskiego NMP Królowej Polski, Rynek Starego Miasta, Katedra św. Jana gdzie min. zobaczymy grób Sł. Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Zamek Królewski; na Krakowskim Przedmieściu zobaczymy Kościół św. Anny, Pałac Prezydencki, kościół Wizytek pod wezwaniem Opieki św. Józefa Oblubieńca Niepokalanej Bogurodzicy Maryi, kościół pw. Krzyża Świętego. Na obiadokolację i nocleg udamy się do Centrum Hotelowo- Konferencyjnego ,,WALD" na Warszawskiej Woli.

W niedzielę 7 czerwca udział w uroczystościach związanych z beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego na Placu Piłsudskiego. Po uroczystościach zapraszamy na obiad. Ok 16.30 wyjazd w drogę powrotną.

Powrót do Prudnika około godz. 22.00.

 

Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 280 PLN i zawiera przejazd autokarem, opłaty parkingowe, nocleg w hotelu w pokojach 2-3 osobowych oraz trzy posiłki: obiado-kolacja w sobotę, śniadanie i obiad w niedzielę.

 

Na wstępy i przewodnika lokalnego proszę przygotować 30 zł

 

Zapisy: w kancelarii parafialnej lub telefonicznie na nr 605438075 lub mailem:

witekjan@vp.pl

Termin: 5 – 11 lipca 2020 r.

 

1. dzień (780 km), 5 VII

Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy granicy węgiersko-rumuńskiej.

 

2. dzień (330 km), 6 VII

Po śniadaniu zwiedzanie największej barokowej katedry Rumunii w Oradei. Następnie spacer po dawnej stolicy Siedmiogrodu, Alba Julia: katolicka katedra św. Michała, gdzie pochowana jest polska księżniczka Izabela Jagiellonka; sobór

koronacyjny, dawna twierdza. Po południu zwiedzanie Sybina: Stare Miasto z kościołem św. Trójcy, ratuszem; Most Kłamców, monumentalna katedra prawosławna wzniesiona na wzór Hagia Sophia w Konstantynopolu. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Sybina.

 

3. dzień (380 km), 7 VII

Po śniadaniu zwiedzanie kościoła obronnego w Prejmer – największego w pd.-wsch. Europie, otoczonego murami o wys. 40 m i grubości do 10 m., wpisanego na Światową Listę UNESCO. Następnie spacer po Braszowie, m.in.: Plac Ratuszowy z ratuszem z 1420r. i malowniczymi kamieniczkami, Czarny Kościół – największy gotycka świątynia Rumunii, średniowieczne bramy Katarzyny i Schei, uliczka Sforii, uważana za najwęższą w Europie. Po południu zwiedzanie położonego na 200-m. skale zamku Drakuli w Bran. Obiadokolacja i nocleg w Bukareszcie.

 

4. dzień, 8 VII

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Rumunii, zwanej „Małym Paryżem”: m.in. starówka, ruiny starego dworu, cerkiew św. Antoniego, Pałac Parlamentu (największa po Pentagonie budowla na świecie), bulwar Unirii, katedra prawosławna i Pałac Patriarchy, Pałac Królewski. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

5. dzień (310 km), 9 VII

Po śniadaniu przejazd do zamku Peles, dawnej rezydencji królewskiej, jednej z najpiękniejszych w Europie. Po południu zwiedzanie Sighisoary, uważanej za najpiękniejsze miasto Rumunii. To tu urodził się słynny Drakula. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Targu Mures.

 

6. dzień (380 km), 10 VII

Po śniadaniu przejazd na Bukowinę i zwiedzanie malowanych cerkwi: Moldovita oraz Sucevita. Wizyta w unikatowej w skali świata manufakturze czarnej ceramiki w Marginea. Msza św. w Narodowym Sanktuarium Rumunii w Kaczyce. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Gura Humorului.

 

7. dzień (1020 km), 11 VII

Po śniadaniu zwiedzanie malowanej cerkwi w Voronet oraz Wesołego Cmentarza w Sapanta. Po północy zakończenie pielgrzymki.

 

CENA

*dla grupy 37 osób płacących wynosi 1920,00 zł;

*dla grupy 42 osób płacących wynosi 1820,00 zł

i obejmuje przejazd komfortowym autokarem, 6 noclegów (hotele, pokoje 2, 3-os. z węzłem

sanitarnym) z obiadokolacjami i śniadaniami, opiekę pilota, przewodnictwo, standardowe

ubezpieczenie KL na kwotę €20.000, NNW na kwotę 15.000 zł oraz podatek VAT.

 

UWAGA!!!

Na wstępy, bilety na metro w Bukareszcie, obowiązkowy TFG, zestaw audio do oprowadzania

grupy oraz napoje do obiadokolacji prosimy przygotować ok. €60.

 

Zapisy w kancelarii parafialnej lub na tel. 605438075

Program ramowy:

DZIEŃ 1: WYLOT

Spotkanie na lotnisku na 2,5 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa, wylot do Miasta Meksyk. Po wylądowaniu w Mexico City transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja w hotelowej restauracji. Nocleg.

 

DZIEŃ 2 : MUZEUM ANTROPOLOGII I HISTORII– CITY TOUR – REJS W XOCHIMILCO

Śniadanie. Przejazd do Katedry w Mieście Meksyk na Mszę Świętą. Zwiedzanie części historycznej Meksyku: Plac Zocalo, Katedra Metropolitalna. Przejazd ulicą Reforma do Muzeum Antropologii i Historii, jednym z najlepiej

wyposażonych i zorganizowanych w całej Ameryce Łacińskiej, z imponującą kolekcją sztuki prehiszpanskiej oraz zbiorami etnograficznymi dotyczącymi Indian meksykańskich. Po południu spływ kolorowymi „gondolami” po dawnych kanałach azteckich w dzielnicy Xochimilco. Rejs odbywa się w towarzystwie mobilnych kramów z jedzeniem oraz muzyki mariachi i marimba – zapraszamy do wspólnego śpiewania meksykańskich szlagierów! Obiadokolacja na łodziach (przysmaki meksykańskiej kuchni tj. tortilla, sos guacamole i salsa, liście opuncji, złociste chicharrones). Nocleg.

 

DZIEŃ 3: BAZYLIKA MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE – PIRAMIDY W TEOTIHUACAN

Śniadanie. Wizyta na Placu Trzech Kultur, miejsca będącego świadkiem wielu ważnych dla Meksyku wydarzeń historycznych. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Msza Święta w jednej z kaplic, a następnie

zwiedzanie tzw. „miasteczka” Matki Bożej z Guadalupe. Czas wolny na zakup dewocjonaliów i spacer po ogrodach. Przejazd do Teotihuacan. To dawne centrum ceremonialno-administracyjne Indian Teotihuacanos. Zobaczymy wspaniale piramidy Księżyca i Słońca (chętnych zapraszamy na szczyt, z którego widać całą Paseo de los Muertes - Aleję Zmarłych). Wizyta w warsztacie obsydianu, degustacja słynnych, meksykańskich trunków tequili i pulque. Obiadokolacja w lokalnej restauracji – okazja do degustacji kuchni meksykańskiej (szwedzki stół). Powrót do hotelu. Nocleg.

 

DZIEŃ 4: TEPOTZOTLAN – TULA – QUERETARO

Śniadanie. Zwiedzanie Tepotzotlan, ładnego miasteczka z czasów kolonialnych, w którym jezuici wznieśli Seminarium Świętego Marcina oraz kościół Świętego Franciszka Ksawerego, uznawany obecnie za wybitne arcydzieło i perłę meksykańskiego baroku. Zwiedzanie Muzeum Wicekrólestwa z ciekawym i bardzo bogatym zbiorem sztuki kolonialnej. Przejazd do Tuli, zaginionej cywilizacji Tolteków (posągi Atlantów w świątyni Quetzalcoatla, Pałac Tysiąca Kolumn, Coatepantli, czyli Mur Węży). Przejazd do kolonialnego miasta Queretaro, wycieczka po centrum historycznym: Kościół i klasztor Świętego Krzyża, w którego ogrodzie znajdują się unikalne drzewa z kolcami w kształcie krzyża, Plac Broni, zabytkowy Akwedukt. Msza Święta. Przejazd do hotelu w Queretaro, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 5: CHOLULA – TONATZINTLA – PUEBLA

Śniadanie. Wizyta w miasteczku Cholula, z największą pod względem objętości piramidą na świecie. Zapraszamy na szczyt Tepanapa, gdzie na ruinach Wielkiej Piramidy wybudowano Sanktuarium Santa María de Remedios. Przejazd do Tonatzintla z barokowym kościołem. Przejazd do Puebli, zwanej “Miastem Aniołów” - ulubionego miejsca Papieża Jana Pawła II. Spacer po starym mieście, pełnym budynków w kolonialnym stylu - Casa del Alfenique, Katedra, kościół Św. Dominika z przepiękną “Kaplicą Różańcową”, Słodka Uliczka. Spacer na rynek El Parian z regionalnymi wyrobami, gdzie na straganach można kupić tradycyjne ciastka migdałowe i fabryczną ceramikę talavera. Msza Święta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja w hotelowej restauracji. Nocleg.

 

DZIEŃ 6: PUEBLA – TAXCO

Śniadanie w hotelu. Msza Święta w jednym z kościołów. Przejazd do Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra”. Po dotarciu do Taxco zakwaterowanie w hotelu, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto. Zakwaterowanie, kolacja w hotelowej restauracji. Dla chętnych możliwość przejazdu taksówką-garbuskiem do centrum miasta (kurs dodatkowo płatny) na wieczorny spacer po centrum. Nocleg w hotelu.

 

DZIEŃ 7: TAXCO – JASKINIE CACAHUAMILPA – ACAPULCO

Śniadanie. Msza Święta. Spacer po Taxco. Miasto wzbogaciło dzięki bogatym złożom srebra, które znajdują się w okolicy, a mieszkańcy wyspecjalizowali się w obróbce tego szlachetnego metalu. Przejazd do jaskiń Cacahuamilpa, największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe. Przejazd do Acapulco, najsłynniejszego kurortu nad Oceanem Spokojnym. Zakwaterowanie w hotelu z opcją wyżywienia ALL INCLUSIVE (3 posiłki dziennie, napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne, ręczniki, leżaki i parasole przy basenie i na plaży gratis).

 

DZIEŃ 8: ACAPULCO - REJS BONANZA PO ZATOCE ACAPULCO - LA QUEBRADA SHOW

Śniadanie. Msza Święta w hotelowej kaplicy. Czas wolny na odpoczynek nad morzem. W godzinach popołudniowych zapraszamy na rejs „Bonanza”, z muzyką na żywo. Z pokładu katamaranu przekonamy się, jak malowniczo położona jest zatoka Acapulco, i jak pięknie wygląda w promieniach zachodzącego słońca. Zobaczymy również pokaz mrożących krew w żyłach skoków do wody ze skały La Quebrada, które rozsławiły Acapulco na cały świat. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

DZIEŃ 9: ACAPULCO

Msza św. w hotelowej kaplicy. Czas wolny na odpoczynek nad morzem, spacery i zakupy lokalnego rzemiosła na targu.

 

DZIEŃ 10: ACAPULCO – HACJENA HERNANA CORTEZA – MEXICO CITY

Śniadanie. Przejazd do Mexico City. Po drodze zwiedzanie przepięknej Hacjendy Hernana Corteza, konkwistadora Meksyku. Obiad i Msza Święta w hacjendzie Vista Hermosa. Po przybyciu do stolicy zakwaterowanie, nocleg.

 

DZIEŃ 11: MEXICO CITY – WYLOT

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, na pożegnalną Mszę Świętą. Obiad przed wylotem. Transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa i wylot do Polski.

 

DZIEŃ 12: PRZYLOT

Przylot do Polski. Zakończenie świadczeń.

 

WYLOT Z WARSZAWY

 

8490 zł/os. przy zamówieniu min. 24 miejsc pełnopłatnych

7990 zł/os. przy zamówieniu min. 30 miejsc pełnopłatnych

CENA ZAWIERA: bilet lotniczy Warszawa-Mexico City-Warszawa (przelot liniami rejsowymi z bezpłatnym cateringiem na pokładzie, z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych, planowany wylot 06:30

rano, w cenie bagaż podręczny 12 kg/os. i główny 23 kg/os.), transfery lądowe klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 4* (lokalny standard), wyżywienie w czasie objazdu 2 posiłki dziennie oraz All inclusive w Acapulco (3 posiłki dziennie + napoje), opiekę polskiego przewodnika, OPIEKA DUCHOWA KSIĘDZA, codzienne Msze Święte, ubezpieczenie od kosztów leczenia z chorobami przewlekłymi 150 000 €,

NNW 4000€, BP 400€, OC 50 000€, OC sportowa 10 000€, sprzęt sportowy 500€, materiały informacyjne (mini przewodnik), pamiątki, opłaty lotniskowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł/os.).

 

CENA NIE ZAWIERA: napojów do posiłków, obligatoryjnych kosztów realizacji programu 160 USD/os.,

obligatoryjnych napiwków 40 USD/os. płatnych na miejscu w Meksyku u pilota.

 

Uwagi:

1. Cenę podano za osobę w pokoju 2-osobowym.

2. UWAGA! Za pokój 3-os. w Meksyku rozumie się pokój z dwoma łóżkami małżeńskimi.

3. Istnieje możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2% kosztu imprezy (należy zgłosić w ciągu 24h od dnia podpisania umowy).

4. Do rezerwacji konieczne jest podanie imion i nazwisk takich jak w paszporcie, daty urodzenia, nr i seria paszportu oraz dokładna data ważności. Paszport musi być ważny jeszcze 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Msze Święte niedzielne:
18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00
Msze Święte w tygodniu:
6.30; 8.00; 18.00
 

Msze Święte w okresie wakacyjnym
 w niedzielę: 18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00
w tygodniu: 7.30; 18.00 
 

Spowiedź
* w tygodniu pół godziny przed Eucharystią
* w niedzielę w czasie Eucharystii

UWAGA
W czasie epidemii spowiedzi nie ma. Zachęcamy do modlitwy wzbudzenia aktu żalu doskonałego (dostęp w wersji drukowanej w naszym kościele oraz w zakładce "Akt żalu doskonałego")

Pielgrzymki parafialne

Święta

Niedziela, Wielki Tydzień
Rok A, II
Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

KONTAKT

Pl. Farny 2
48 – 200 Prudnik
Tel. 0 77 436 28 78

Konto naszej parafii:
06 1240 1688 1111 0000 2678 8764