Wyjazd do Głębinowa

Nasza parafia organizuje wyjazd do Głębinowa na czuwanie ze św. Ritą, patronką spraw trudnych i beznadziejnych.

W programie:
-nabożeństwo z odczytaniem próśb,
-Msza św. z kazaniem,

-błogosławieństwo róż,

-możliwość ucałowania relikwii.

Wyjazd w sobotę 22 czerwca o godzinie 16.15, powrót ok. 21.00.

Koszt 20 zł.

Zapisy wraz z wpłatą w kancelarii parafialnej. 

Pielgrzymka do Saksonii

Termin: 6 - 8 września 2019 r.

 

I dzień (490 km)

Wyjazd w godzinach rannych. Zwiedzanie pałacyku myśliwskiego w MORITZBURGU oraz najstarszej europejskiej manufaktury porcelany w MIŚNI. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Drezna.

II dzień (100 km)

Po śniadaniu spacer po DREŹNIE: m.in. protestancka świątynia NMP, Tarasy Bruhla, Zwinger (z zewnątrz), kościół dworski, rezydencja elektorów. Następnie przejazd do STOLPEN, miejsca uwięzienia hrabiny Cosel. Spacer po SAKSOŃSKIEJ SZWAJCARII, słynącej z malowniczych form skalnych oraz zwiedzanie KONIGSTEIN, nigdy niezdobytej twierdzy górskiej i pałacu Augusta II w Pillnitz. Na obiadokolację i nocleg przejazd do Decina.

III dzień (500 km)

Po śniadaniu przejazd do Narodowego Parku Czeskiej Szwajcarii. Spacer do Pravcickiej Bramy, najbardziej spektakularnego miejsca w Parku. Następnie zwiedzanie Decina: zamek oraz ogród różany.

Późnym wieczorem zakończenie pielgrzymki

 

CENA:

*dla grupy 32 os. płacących wynosi 790,00 zł

*dla grupy 37 os. płacących wynosi 740,00 zł;

*dla grupy 42 os. płacących wynosi 700,00 zł

i obejmuje przejazd komfortowym autokarem, 2 noclegi z obiadokolacjami i śniadaniami (pokoje 2, 3-os. z węzłem sanitarnym), standardowe ubezpieczenie NNW na kwotę 15.000 zł i KL na kwotę €20.000, opiekę pilota, przewodnictwo oraz podatek VAT.

 

UWAGA! Na wstępy, sprzęt audio do oprowadzania grupy oraz napoje do obiadokolacji prosimy przygotować ok. €45 oraz 300 koron

Pielgrzymka do Warszawy

TERMIN:   10 - 11 sierpnia 2019 roku.

KOSZT:     290 zł

INFORMACJE:

Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Warszawy, która odbędzie się w dniach 10 - 11 sierpnia 2019 roku.

Planowany wyjazd w sobotę 10 sierpnia o godz. 5.45. W południe będziemy uczestniczyć w Mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej, a w dalszym planie: zwiedzanie Centrum Opatrzności Bożej, następnie Pałac w Wilanowie z zewnątrz i park, nawiedzenie Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, później zwiedzimy Cmentarz Stare Powązki. Obiadokolacja i nocleg w hotelu „Dom ARCUS” przy Sanktuarium Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu w Warszawie. W niedzielę Eucharystia w Sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, później zwiedzanie Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki, następnie Warszawska Starówka, Zamek Królewski, Kościoły i Pałac Prezydencki na Krakowskim Przedmieściu, Grób Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego, przerwa na obiad, Kościół Krzyża Świętego, a na koniec zwiedzanie parku i koncert w Łazienkach Królewskich. Ok 17.30 wyjazd w kierunku Opola. Powrót 11 sierpnia około godz. 22.30.

Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 290 PLN i zawiera przejazd autokarem, opłaty parkingowe, nocleg w hotelu w pokojach 2-3 osobowych oraz trzy posiłki: obiado-kolacja w sobotę, śniadanie i obiad  w niedzielę.

Na wstępy i przewodnika lokalnego proszę przygotować 40 zł

  

Zapisy: w kancelarii parafialnej lub telefonicznie na nr 605438075 lub mailem: witekjan@vp.pl

Pielgrzymka do Sanktuarium św. Filomeny w Gniechowicach oraz do Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego w Sośnicy.

Termin: 15 czerwca 2019 r.

Cena: 75 zł              

Transport: 

-przejazd komfortowym autokarem.

Wyżywienie:  

- na czas pielgrzymkowy prosimy zabezpieczyć się w kanapki,

- w przerwie obiad       

- gratisowa kawa i herbata na dłuższych postojach.

W programie:

- wyjazd o godz. 7:30 z przystanku autobusowego przy pl. Szarych Szeregów;

- ok. 10.00 przyjazd do Gniechowic k. Wrocławia, zwiedzanie jedynego w Polsce Sanktuarium św. Filomeny, Msza św., zapoznanie ze św. Filomeną, nabożeństwo do św. Filomeny z relikwiami i olejem św. Filomeny;

- przerwa na obiad;

- ok. 13.30 przejazd do pałacu w Krobielowicach – byłej rezydencji pogromcy Napoleona feldmarszałka Gebharda Leberechta von Blüchera (1742-1819), który rozgromił Napoleona w bitwach nad Kaczawą i pod Waterloo.

- ok. godz. 14.15 przejazd Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego w Sośnicy gdzie znajdują się  jedyne w Polsce „Święte Schody”, wykonane na wzór tych w Rzymie na Lateranie (jest to sanktuarium pokutne archidiecezji wrocławskiej). Nabożeństwo przygotowane przez miejscowego ks. proboszcza.

- ok. 20.30 zakończenie pielgrzymki w Prudniku

Zapisy:  tel. kontaktowy  605438075  lub w kancelarii parafialnej

Włochy inaczej cz. III - śladami cudów eucharystycznych

Termin: 6 – 17 lipca 2019 r.

 

1 dzień (1000 km)

Wyjazd we wczesnych godzinach rannych. Msza się w austriackim Maria Woerth. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Padwy.

2 dzień (450 km)

Po śniadaniu przejazd do Mantui. Nawiedzenie Bazyliki św. Andrzeja z kryptą, w której znajduje się ziemia z Krwią Pana Jezusa, przywieziona przez św. Longina z Ziemi Świętej. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Chianciano Terme.

3 dzień (300 km)

Po śniadaniu przejazd do Sieny, rodzinnego miasta św. Katarzyny: kościół św. Dominika, dom św. Katarzyny, katedra, Plac Campo, gdzie odbywają się słynne wyścigi Palio; kościół św. Franciszka, gdzie przechowywane są hostie – pamiątka Cudu Eucharystycznego z 1730. Po południu spacer po Florencji: kościół św. Ambrożego, gdzie dwukrotnie wydarzył się Cud Eucharystyczny: w 1230 oraz w 1595; kościół św. Krzyża, katedra, Most Złotników, Piazza Signoria. Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg.

4 dzień (410 km)

Po śniadaniu przejazd do Cascii, związanej ze św. Ritą: bazylika, w której spoczywa Święta, kaplica Cudu Eucharystycznego. Następnie nawiedzenie Bazyliki św. Krystyny w Bolsenie, gdzie w 1330 miał miejsce Cud Eucharystyczny, który zapoczątkował obchody Święta Bożego Ciała oraz katedry w Orvieto, gdzie znajduje się Kaplica Korporału. Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg.

5 dzień (250 km)

Po śniadaniu przejazd do Watykanu: nawiedzenie Bazyliki św. Piotra z grobem św. Jana Pawła II, bazyliki św. Jana na Lateranie, Świętych Schodów oraz bazyliki Matki Bożej Większej. Obiadokolacja i nocleg we Fiuggi.

6 dzień (200 km)

Po śniadaniu przejazd do Alatri, słynącego z Cudu Eucharystycznego z 1228. Następnie spacer po Neapolu: katedra św. Januarego, związana z Cudem św. Januarego, miejsca związane z charyzmatyczny kapłanem, ojcem Dolindo; kościół Il Gesu Nuovo, gdzie pochowany jest św. lekarz Józef Moscati. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Neapolu.  

7 dzień (360 km)

Po śniadaniu nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej w Pompejach oraz Sanktuarium św. Filomeny w Mugnano del Cardinale. Następnie przejazd do Pietrelciny, gdzie w 1887 urodził się Ojciec Pio. Po drodze nawiedzenie Sanktuarium św. Michała Archanioła na Monte Sant’Angelo. Wieczorem modlitwa przy grobie Świętego. Obiadokolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

8 dzień (210 km)

Po śniadaniu zwiedzanie miejsc związanych z Ojcem Pio: stary kościółek, bazylika, cela Świętego i pamiątki po Nim. Następnie przejazd do Serracapriola, gdzie znajduje się grób Sługi Bożego O. Mateo d’Agnone. Po południu relaks na plaży w okolicy Marina di Chieuti. Obiadokolacja i nocleg. Wieczorem wspólny różaniec w Bazylice św. O. Pio.

9 dzień (340 km)

Po śniadaniu przejazd do Bari, miasta związanego z królową Boną oraz św. Mikołajem. Zwiedzanie: katedra św. Mikołaja z grobem Świętego i grobem Bony Sforzy, kościół św. Marka, zamek Fryderyka Szwabskiego, Kolumna Sprawiedliwości – pręgierz. Następnie nawiedzenie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego z 1000 r. w Trani. Odpoczynek nad morzem. Powrót na obiadokolację i nocleg. Wieczorem wspólny różaniec w Bazylice Św. O. Pio.

10 dzień (530 km)

Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Cudu Eucharystycznego z VIII w Lanciano. Następnie nawiedzenie Manoppello, gdzie przechowywana jest chusta ze Świętym Obliczem oraz Sanktuarium  św. Gabriela Possenti w Isola del Gran Sasso. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Ankony.

11 dzień (580 km)

Po śniadaniu relaks nad morzem. Następnie nawiedzenie Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa w Ferrarze. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Tarvisio.

12 dzień (800 km)

Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Monte Santo di Lussari. Przed północą zakończenie pielgrzymki.

 

CENA:     dla 32 os. płacących wynosi 1195,00 zł + równowartość €419;

              dla 37 os. płacących wynosi 1085,00 zł + równowartość €404;

              dla 42 os. płacących wynosi 1010,00 zł + równowartość €393

i obejmuje przejazd komfortowym autokarem, wjazdy do miast i parkingi, 11 noclegów  z obiadokolacjami i śniadaniami (hotele***, pokoje 2, 3-os. z węzłem sanitarnym), standardowe ubezpieczenie na kwotę €15.000 KL i 15.000 zł NNW, opiekę pilota, przewodnictwo oraz podatek VAT

UWAGA!
€ płatne wg kursu sprzedaży Banku PKO S.A. z dnia 27 maja 2019 r.

Na wstępy, bilety metra, opłaty klimatyczne, napoje do obiadokolacji oraz zestaw audio do oprowadzania grupy prosimy przygotować  ok. €55.

Dobrowolna dopłata do KL chorób przewlekłych wynosi 130 zł.

Zapisy:  Tel. 605438075 albo na e-mail: albo w kancelarii parafialnej.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej - Śladami Zbawiciela

(9 dni – samolotowo-autokarowa)

Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. To mozaika ludzi wyznających religię mojżeszową, muzułmańską i chrześcijańską. Jest wyrazem solidarności z franciszkanami – opiekunami Miejsc Świętych oraz z lokalnym Kościołem w Jerozolimie.

1 dzień: Spotkanie pielgrzymów na lotnisku we Wrocławiu o godz. 3.50. Dojazd na lotnisko we własnym zakresie. Odlot do Tel Awiwu o godz. 5.50. Lądowanie w Izraelu o godz. 10.25. Hajfa – sanktuarium „Stella Maris”. Zakwaterowanie w Nazarecie. Kana Galilejska – miejsce pierwszego cudu Pana Jezusa, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Nazaret. Grota i bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa, Nazaret z czasów Jezusa i muzeum franciszkańskie.

2 dzień: Jezioro Galilejskie. Góra Ośmiu Błogosławieństw. Tabgha sanktuarium Cudownego Rozmnożenia Chleba i Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – „Miasto Jezusa”. Płynięcie statkiem do kibucu Ein Gev. Tyberiada – kościół św. Piotra. Po kolacji procesja Maryjna i międzynarodowa modlitwa różańcowa w bazylice Zwiastowania.

3 dzień: Seforis. „Domus Galilee” – centrum katechumenatu. Banias – źródła Jordanu. Tel Dan. Góra Tabor – bazylika Przemienienia Pańskiego.

4 dzień: Megiddo. Akko. Cezarea Nadmorska. Możliwość kąpieli w Morzu Śródziemnym. Jafa – kościół św. Piotra. Zakwaterowanie w Betlejem.

5 dzień: Pole Pasterzy. Herodion. Betlejem. Grota i bazylika Narodzenia, Grota Mleczna. Syjon Chrześcijański: Wieczernik, kościół Zaśnięcia NMP. Mur Płaczu. Dzielnica żydowska Starej Jerozolimy. Cztery Synagogi pod jednym Dachem, „Cardo Maximus”.

6 dzień: Muzeum Cytadeli Dawidowej (przy bramie Jafskiej). Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, klasztor „Ecce Homo”, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy, zwiedzanie bazylika Grobu Pańskiego i Kalwarii.

7 dzień: Jerozolima. Sanktuaria na Górze Oliwnej: Wniebowstąpienie, „Pater Noster”, „Dominus Flevit”, panorama Jerozolimy, Grób Maryi, Ogród Oliwny, bazylika Agonii. Yad Vashem – muzeum martyrologii żydowskiej. Czas na indywidualną modlitwę w bazylice Grobu i zakupy.

8 dzień: Pustynia Judzka – panorama klasztoru św. Jerzego w Wadi Qelt. Jerycho – panorama Góry Kuszenia i sykomora. Rzeka Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego. Kąpiel w Morzu Martwym. Ain Karem. Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

9 dzień: Jerozolima – menora przed Knesetem. Ain Karem – pustkowie św. Jana Chrzciciela. Abu Ghosz – jedno z trzech biblijnych Emaus Odlot do kraju o godz. 21.15. Lądowanie we Wrocławiu o godz. 00.20 i zakończenie pielgrzymki.

¨      Codziennie odprawiana jest Msza święta

¨      Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie

¨      Przewodnikiem grupy jest osoba duchowna z Polski

¨      Kapłani zabierają albę i białą stułę

 

TERMIN  PIELGRZYMKI:  20-28 września 2019 roku

CENA  PIELGRZYMKI:

1600 zł i 770 USD (dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 300 USD) [dla grupy 45 osobowej]

1620 zł i 790 USD (dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 300 USD) [dla grupy 40 osobowej]

1640 zł i 810 USD (dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 300 USD) [dla grupy 35 osobowej]

1660 zł i 830 USD (dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 300 USD) [dla grupy 30 osobowej]

1680 zł i 850 USD (dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 300 USD) [dla grupy 25 osobowej]

oraz 100 USD (płatne przewodnikowi po przylocie do Izraela)

Osoby przewlekle chore zobowiązane są do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, którego koszt wynosi 100 zł.

 

ORGANIZATORZY  ZAPEWNIAJĄ

q  przelot na trasie Wrocław-Tel Awiw i Tel Awiw-Wrocław

q  pełne wyżywienie (śniadanie, obiad i kolacja)

q  zakwaterowanie w hotelach (pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienką)

q  autokar do dyspozycji grupy, przewodnika po miejscach świętych, system nagłaśniający

q  wszystkie bilety wstępu, taksówkę na Górę Tabor, statek po Jeziorze Galilejskim

q  ubezpieczenie, przewodnik-śpiewnik, znak grupy, certyfikat pielgrzyma

 

Fundacja  Komisariat  Ziemi  Świętej

 ul. Reformacka 4, 31-012 Kraków  tel. 12-421-68-06; tel. kom. 666-39-82-14

www.terrasancta.pl    e-mail: biuro@terrasancta.pl

 biuro czynne: od poniedziałku do piątku: 900-1645

 

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Msze Święte niedzielne:
18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00
Msze Święte w tygodniu:
6.30; 8.00; 18.00
 

Msze Święte w okresie wakacyjnym
 w niedzielę: 18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00
w tygodniu: 7.30; 18.00 
 

Spowiedź
* w tygodniu pół godziny przed Eucharystią
* w niedzielę w czasie Eucharystii

Pielgrzymki parafialne

Święta

Środa, XX Tydzień zwykły
Rok C, I
Wspomnienie św. Piusa X, papieża

KONTAKT

Pl. Farny 2
48 – 200 Prudnik
Tel. 0 77 436 28 78

Konto naszej parafii:
06 1240 1688 1111 0000 2678 8764