• ółążść‡

Program ramowy:

DZIEŃ 1: WYLOT

Spotkanie na lotnisku na 2,5 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa, wylot do Miasta Meksyk. Po wylądowaniu w Mexico City transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja w hotelowej restauracji. Nocleg.

 

DZIEŃ 2 : MUZEUM ANTROPOLOGII I HISTORII– CITY TOUR – REJS W XOCHIMILCO

Śniadanie. Przejazd do Katedry w Mieście Meksyk na Mszę Świętą. Zwiedzanie części historycznej Meksyku: Plac Zocalo, Katedra Metropolitalna. Przejazd ulicą Reforma do Muzeum Antropologii i Historii, jednym z najlepiej

wyposażonych i zorganizowanych w całej Ameryce Łacińskiej, z imponującą kolekcją sztuki prehiszpanskiej oraz zbiorami etnograficznymi dotyczącymi Indian meksykańskich. Po południu spływ kolorowymi „gondolami” po dawnych kanałach azteckich w dzielnicy Xochimilco. Rejs odbywa się w towarzystwie mobilnych kramów z jedzeniem oraz muzyki mariachi i marimba – zapraszamy do wspólnego śpiewania meksykańskich szlagierów! Obiadokolacja na łodziach (przysmaki meksykańskiej kuchni tj. tortilla, sos guacamole i salsa, liście opuncji, złociste chicharrones). Nocleg.

 

DZIEŃ 3: BAZYLIKA MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE – PIRAMIDY W TEOTIHUACAN

Śniadanie. Wizyta na Placu Trzech Kultur, miejsca będącego świadkiem wielu ważnych dla Meksyku wydarzeń historycznych. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Msza Święta w jednej z kaplic, a następnie

zwiedzanie tzw. „miasteczka” Matki Bożej z Guadalupe. Czas wolny na zakup dewocjonaliów i spacer po ogrodach. Przejazd do Teotihuacan. To dawne centrum ceremonialno-administracyjne Indian Teotihuacanos. Zobaczymy wspaniale piramidy Księżyca i Słońca (chętnych zapraszamy na szczyt, z którego widać całą Paseo de los Muertes - Aleję Zmarłych). Wizyta w warsztacie obsydianu, degustacja słynnych, meksykańskich trunków tequili i pulque. Obiadokolacja w lokalnej restauracji – okazja do degustacji kuchni meksykańskiej (szwedzki stół). Powrót do hotelu. Nocleg.

 

DZIEŃ 4: TEPOTZOTLAN – TULA – QUERETARO

Śniadanie. Zwiedzanie Tepotzotlan, ładnego miasteczka z czasów kolonialnych, w którym jezuici wznieśli Seminarium Świętego Marcina oraz kościół Świętego Franciszka Ksawerego, uznawany obecnie za wybitne arcydzieło i perłę meksykańskiego baroku. Zwiedzanie Muzeum Wicekrólestwa z ciekawym i bardzo bogatym zbiorem sztuki kolonialnej. Przejazd do Tuli, zaginionej cywilizacji Tolteków (posągi Atlantów w świątyni Quetzalcoatla, Pałac Tysiąca Kolumn, Coatepantli, czyli Mur Węży). Przejazd do kolonialnego miasta Queretaro, wycieczka po centrum historycznym: Kościół i klasztor Świętego Krzyża, w którego ogrodzie znajdują się unikalne drzewa z kolcami w kształcie krzyża, Plac Broni, zabytkowy Akwedukt. Msza Święta. Przejazd do hotelu w Queretaro, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 5: CHOLULA – TONATZINTLA – PUEBLA

Śniadanie. Wizyta w miasteczku Cholula, z największą pod względem objętości piramidą na świecie. Zapraszamy na szczyt Tepanapa, gdzie na ruinach Wielkiej Piramidy wybudowano Sanktuarium Santa María de Remedios. Przejazd do Tonatzintla z barokowym kościołem. Przejazd do Puebli, zwanej “Miastem Aniołów” - ulubionego miejsca Papieża Jana Pawła II. Spacer po starym mieście, pełnym budynków w kolonialnym stylu - Casa del Alfenique, Katedra, kościół Św. Dominika z przepiękną “Kaplicą Różańcową”, Słodka Uliczka. Spacer na rynek El Parian z regionalnymi wyrobami, gdzie na straganach można kupić tradycyjne ciastka migdałowe i fabryczną ceramikę talavera. Msza Święta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja w hotelowej restauracji. Nocleg.

 

DZIEŃ 6: PUEBLA – TAXCO

Śniadanie w hotelu. Msza Święta w jednym z kościołów. Przejazd do Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra”. Po dotarciu do Taxco zakwaterowanie w hotelu, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto. Zakwaterowanie, kolacja w hotelowej restauracji. Dla chętnych możliwość przejazdu taksówką-garbuskiem do centrum miasta (kurs dodatkowo płatny) na wieczorny spacer po centrum. Nocleg w hotelu.

 

DZIEŃ 7: TAXCO – JASKINIE CACAHUAMILPA – ACAPULCO

Śniadanie. Msza Święta. Spacer po Taxco. Miasto wzbogaciło dzięki bogatym złożom srebra, które znajdują się w okolicy, a mieszkańcy wyspecjalizowali się w obróbce tego szlachetnego metalu. Przejazd do jaskiń Cacahuamilpa, największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe. Przejazd do Acapulco, najsłynniejszego kurortu nad Oceanem Spokojnym. Zakwaterowanie w hotelu z opcją wyżywienia ALL INCLUSIVE (3 posiłki dziennie, napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne, ręczniki, leżaki i parasole przy basenie i na plaży gratis).

 

DZIEŃ 8: ACAPULCO - REJS BONANZA PO ZATOCE ACAPULCO - LA QUEBRADA SHOW

Śniadanie. Msza Święta w hotelowej kaplicy. Czas wolny na odpoczynek nad morzem. W godzinach popołudniowych zapraszamy na rejs „Bonanza”, z muzyką na żywo. Z pokładu katamaranu przekonamy się, jak malowniczo położona jest zatoka Acapulco, i jak pięknie wygląda w promieniach zachodzącego słońca. Zobaczymy również pokaz mrożących krew w żyłach skoków do wody ze skały La Quebrada, które rozsławiły Acapulco na cały świat. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

DZIEŃ 9: ACAPULCO

Msza św. w hotelowej kaplicy. Czas wolny na odpoczynek nad morzem, spacery i zakupy lokalnego rzemiosła na targu.

 

DZIEŃ 10: ACAPULCO – HACJENA HERNANA CORTEZA – MEXICO CITY

Śniadanie. Przejazd do Mexico City. Po drodze zwiedzanie przepięknej Hacjendy Hernana Corteza, konkwistadora Meksyku. Obiad i Msza Święta w hacjendzie Vista Hermosa. Po przybyciu do stolicy zakwaterowanie, nocleg.

 

DZIEŃ 11: MEXICO CITY – WYLOT

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, na pożegnalną Mszę Świętą. Obiad przed wylotem. Transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa i wylot do Polski.

 

DZIEŃ 12: PRZYLOT

Przylot do Polski. Zakończenie świadczeń.

 

WYLOT Z WARSZAWY

 

8490 zł/os. przy zamówieniu min. 24 miejsc pełnopłatnych

7990 zł/os. przy zamówieniu min. 30 miejsc pełnopłatnych

CENA ZAWIERA: bilet lotniczy Warszawa-Mexico City-Warszawa (przelot liniami rejsowymi z bezpłatnym cateringiem na pokładzie, z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych, planowany wylot 06:30

rano, w cenie bagaż podręczny 12 kg/os. i główny 23 kg/os.), transfery lądowe klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 4* (lokalny standard), wyżywienie w czasie objazdu 2 posiłki dziennie oraz All inclusive w Acapulco (3 posiłki dziennie + napoje), opiekę polskiego przewodnika, OPIEKA DUCHOWA KSIĘDZA, codzienne Msze Święte, ubezpieczenie od kosztów leczenia z chorobami przewlekłymi 150 000 €,

NNW 4000€, BP 400€, OC 50 000€, OC sportowa 10 000€, sprzęt sportowy 500€, materiały informacyjne (mini przewodnik), pamiątki, opłaty lotniskowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł/os.).

 

CENA NIE ZAWIERA: napojów do posiłków, obligatoryjnych kosztów realizacji programu 160 USD/os.,

obligatoryjnych napiwków 40 USD/os. płatnych na miejscu w Meksyku u pilota.

 

Uwagi:

1. Cenę podano za osobę w pokoju 2-osobowym.

2. UWAGA! Za pokój 3-os. w Meksyku rozumie się pokój z dwoma łóżkami małżeńskimi.

3. Istnieje możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2% kosztu imprezy (należy zgłosić w ciągu 24h od dnia podpisania umowy).

4. Do rezerwacji konieczne jest podanie imion i nazwisk takich jak w paszporcie, daty urodzenia, nr i seria paszportu oraz dokładna data ważności. Paszport musi być ważny jeszcze 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju.

TERMIN PIELGRZYMKI: 30.04. - 03.05.2021r. 

 

DZIEŃ 1

Wyjazd z Prudnika w godzinach wczesno-rannych i przejazd do STRZELNA, miasto średniowiecznych świątyń, a tam zwiedzimy kościół romański pw. Św. Prokopa oraz Bazylikę pw. Świętej Trójcy i NMP. Następnie przejazd do KRUSZWICY, a tam zobaczymy Bazylikę Kolegiacką Św. Piotra i Pawła (jeden z najlepiej zachowanych zabytków architektury romańskiej w Polsce), Ruiny późnogotyckiego zamku z pozostałą Mysią Wieżą. Następnie przejedziemy na tężnie uzdrowiskowe usytuowane w Parku Solankowym w INOWROCŁAWIU, a tam dłuższa chwila relaksu. Przejazd na obiadokolację i miejsce noclegu do BYDGOSZCZY.

 

DZIEŃ 2

Po śniadaniu spacer po BYDGOSZCZY. Stare Miasto: gotycka Katedra, ul. Jezuicka, Wenecja Bydgoska (Wyspa Młyńska, Kanał Bydgoski, Biały Spichlerz z końca XVIII w.), monumentalny gmach Sądu Okręgowego z 1906 r, neogotycki kościół pw. św. Andrzeja Boboli z wysmukłą zegarową wieżą, szachulcowe spichlerze z przełomu XVIII i XIX w., Kościół Wniebowzięcia NMP, Kościół św. Piotra i Pawła, Filharmonia, Bazylika Mniejsza. Powrót na miejsce noclegu w Bydgoszczy. Po południu przejazd do BISKUPINA i zwiedzania rezerwatu archeologicznego i pawilonu muzealnego z wystawami. Gród w Biskupinie jest jednym z nielicznych stanowisk archeologicznych w Polsce zawierających pełnowymiarowe rekonstrukcje wału obronnego, falochronu, bramy, ulic i budynków mieszkalnych. Powrót do miejsca noclegu w Bydgoszczy.

 

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przyjazd do CHEŁMNA, spacer po mieście: Renesansowy Ratusz wzniesiony w latach 1567-1572, Kościół farny Wniebowzięcia NMP, gotyckie mury miejskie z basztą Prochową, Brama Grudziądzka, kaplica św. Marcina, zespół klasztorny zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo , kościół św. Jakuba Starszego i św. Mikołaja. Przejazd do GRUDZIĄDZA, spacer po mieście: Mury miejskie wzniesione na początku XIV w., Klasztor Benedyktynek, Brama Wodna, monumentalne budynki Spichlerzy będące symbolem miasta, Kościół Farny, Pałac Opatek, Rynek z zabytkowymi kamieniczkami, Góra Zamkowa z pozostałościami zamku Krzyżackiego: studnia, resztki murów kaplicy zamkowej, odsłonięte fundamenty wieży Klimek, Cytadela zbudowana przez Prusaków w latach 1776-1788 na rozkaz króla Fryderyka II. Przejazd do miejsca noclegu w Bydgoszczy.

 

DZIEŃ 4

Śniadanie, przejazd do CIECHOCINKA, które jest jednym z najpopularniejszych miast uzdrowiskowych w Polsce. Czas wolny na skorzystanie ze zdrowotnych właściwości tężni. Następnie udamy się do Sanktuarium Matki Bożej Pani Kujaw w Ostrowąsie. Później przejazd do m. TUM k. Łęczycy, a tam zwiedzimy Archikolegiatę NMP i św. Aleksego. Następnie przejedziemy do ŁĘCZYCY gdzie zobaczymy Zamek Królewski, kościół farny św. Andrzeja i kościół i klasztor Bernardynów, rynek z Ratuszem. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd do Prudnika w godzinach późnowieczornych.

 

CENA wynosi: 630 zł

i obejmuje przejazd komfortowym autokarem, 3 noclegi z obiadokolacjami i śniadaniami, opiekę pilota, herbata i kawa w podróży gratis (na dłuższych postojach).

UWAGA! Na wstępy, lokalnych przewodników prosimy przygotować ok. 60 zł

 

Zapisy w kancelarii parafialnej lub na tel. 605438075.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Msze Święte niedzielne:
18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00
Msze Święte w tygodniu:
6.30; 8.00; 18.00
 

Msze Święte w okresie wakacyjnym
 w niedzielę: 18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00
w tygodniu: 7.30; 18.00 
 

Spowiedź
* w tygodniu pół godziny przed Eucharystią
* w niedzielę w czasie Eucharystii

 

Fanpage parafii na Facebook'u

Pielgrzymki parafialne

Święta

Wtorek, II Tydzień Adwentu
Rok C, II
Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i dr Kościoła

KONTAKT

Pl. Farny 2
48 – 200 Prudnik
Tel. 0 77 436 28 78

Konto naszej parafii:
06 1240 1688 1111 0000 2678 8764