GRECJA – pielgrzymka śladami św. Pawła

Termin: 29.07 – 08.08.2018 r.

Cena: 2350 zł

1.Dzień: Spotkanie Uczestników pielgrzymki i wczesny wyjazd przez Słowację w kierunku Serbii. Przejazd na obiadokolację oraz nocleg tranzytowy do hotelu na terenie Serbii. 

2.Dzień: Śniadanie i wyjazd w stronę Grecji. Późnym wieczorem przyjazd do hotelu w okolice  Salonik na obiadokolację oraz nocleg. 

3.Dzień: Śniadanie. Przejazd do Salonik, zwiedzanie jednej z pierwszych gmin chrześcijańskich, do której św. Paweł skierował dwa listy apostolskie. Nawiedzenie kościoła św. Demetriusza – patrona miasta. Łuk Galeriusza, Rotunda, rzymska Agora, Biała Wieża. Przejazd do Kavali, gdzie spisane zostały „Dzieje Apostolskie” i skąd św. Paweł rozpoczął swoją działalność misyjną. Wizyta w najstarszym greckim mieście Filippi – miejsce chrztu pierwszej europejskiej chrześcijanki Lidii. Starożytny Teatr, rzymskie Forum, Bazylika i więzienie, w którym przebywał św. Paweł. Obiadokolacja, nocleg. 

4.Dzień: Śniadanie. Przejazd do Verii – największego miasta regionu, słynącego z około 50 świątyń XVII i XVIII – wiecznych. Również w Verii znajduje się starożytny grobowiec, udostępniony do zwiedzania w 2001 r. Wyjazd na zbocza Olimpu – spacer wzdłuż wąwozu rzeki Enipeas. Wizyta w Litohoro– uroczym miasteczku usytuowanym u podnóża Olimpu. Obiadokolacja, nocleg. 

5.Dzień: Śniadanie. Wyjazd do Aten. Zwiedzanie: Stadion Olimpijski Kalimarmaro. Wzgórze Akropolis – Partenon, Erechtejon, Świątynia Nike. Spacer do Areopagu, gdzie św. Paweł wygłosił kazanie „O nieznanym Bogu” i zyskał pierwszego nawróco- nego Dionizego Areopagitę. Przejście przez Agorę grecką i rzymską do Plaki – słynnej dzielnicy bohemy greckiej. Zmiana warty Evzonów – dzisiejszych „rycerzy greckich” przed budynkiem Parlamentu. Przejazd na obiadokolację oraz nocleg.   

6.Dzień: Śniadanie. Przejazd do Koryntu, gdzie nauczał św. Paweł i gdzie powstały apostolskie „Listy do Koryntian”. Wykopaliska archeologiczne: Forum, Świątynia Apollona. Wyjazd do Nafplio – urokliwego miasteczka, pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu z tureckiej niewoli. Wizyta w Mykenach – twierdzy ze słynną Lwią Bramą, Pałacem i Grobem Agamemnona. Starożytny teatr w Epidauros, który znany jest z najlepszej na świecie akustyki. Krótki przystanek nad Kanałem Korynckim. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. 

7.Dzień: Śniadanie. Przejazd do Delf. Zwiedzanie starożytnych Delf – Okręg Apollona, Marmara, Muzeum Delfickie w miejscu sanktuarium Apolla, znanego z przepowiedni Pytii. Przejazd na górę Helikon, do Ossios Lukas – X- wiecznego klasztoru pod wezwaniem św. Łukasza, jednej najokazalszych i najważniejszych świątyń średniowiecznej Grecji. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. 

8.Dzień: Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Kalambaki, malowniczej miejscowości u podnóża Meteorów Zwiedzanie Meteorów – słynnych bizantyjskich klasztorów zbudowanych przez mnichów na niedostępnych, przypominających maczugi skałach. Freski, ikony i inne elementy charakterystyczne dla wystroju kościoła ortodoksyjnego. Przejazd do hotelu na Riwierze olimpijskiej. Obiadokolacja. nocleg.   

9.Dzień: Śniadanie. Wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd na obiadokolację oraz nocleg na terenie Serbii.   

10.Dzień: Śniadanie. Wyjazd do Polski.Powrót do Prudnik w godzinach nocnych. 

ŚWIADCZENIA zawarte w cenie: Zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach *** i pensjonatach*** – pokoje 2-3 osobowe z łazienkami  /Wyżywienie: 9 obiadokolacji + 9 śniadań / Pilot na trasie przejazdu oraz w trakcie pobytu w Grecji / Przewodnik miejscowy w miejscach, gdzie nie może oprowadzać pilot / Autokar (klimatyzacja, barek, WC, dvd) / Ubezpieczenie: NW (15.000 zł), KL (10.000 Euro), bagażu (1.000 zł) + CP (choroby przewlekłe)Uwaga: Dodatkowo należy posiadać 110 Euro (płatne u pilota w autokarze). Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty turystyczne przy wjeździe do miast, opłaty za miejscowych przewodników, słuchawki. Cena pielgrzymki nie obejmuje również opłat za napoje do obiadokolacji. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Pawła

SZLAKIEM KRESOWYCH KOŚCIOŁÓW, TWIERDZ i ZAMKÓW

TERMIN:  19 – 25 sierpnia 2018 r.

 

1.dzień (780 km)

Wyjazd w godzinach rannych. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Jazłowca. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej.

2. dzień (260 km)

Po śniadaniu przejazd do Kamieńca Podolskiego. Po drodze krótki postój w Skale Podolskiej, gdzie można podziwiać malowniczy przełom Zbrucza. Zwiedzanie twierdzy w Kamieńcu oraz zamku w Chocimiu. Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg do Jazłowca.

3.dzień (220 km)

Po śniadaniu zwiedzanie kresowej twierdzy w Trembowli, słynącej z bohaterskiej obrony przed Turkami, którą dowodziła Anna Chrzanowska oraz nawiedzenie greko-katolickiego Sanktuarium w Zarwanicy, zwanego „Ukraińskim Lourdes”. Po południu chwila skupienia w barokowym kościele św. Trójcy w Podhajcach, a następnie zwiedzanie ruin zamku i czas wolny w Brzeżanach.

Obiadokolacja i nocleg w Tarnopolu.

4. dzień (230 km)

Po śniadaniu przejazd do Zbarażu, gdzie znajduje się legendarna XVII-w. twierdza, upamiętniona na kartach Trylogii H. Sienkiewicza. Następnie nawiedzenie podlegającej Patriarchatowi Moskiewskiemu prawosławnej Ławry w Poczajowie.Po południu zwiedzanie Muzeum J. Słowackiego i spacer po Krzemieńcu.

Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg w Tarnopolu.

5.dzień (180 km)

Po śniadaniu zwiedzanie zamków i rezydencji II Rzeczypospolitej:

*Złoczowa,*Podhorców i *Oleska (tu urodzili się dwaj polscy królowie: Jan III Sobieski oraz Michał Korybut Wiśniowiecki). Obiadokolacja i nocleg w ok. Lwowa.

6.dzień (50 km)

Po śniadaniu spacer po Lwowie: Wysoki Zamek, katedry - łacińska, unicka, ormiańska, Rynek, Opera (z zewnątrz), Cmentarz Łyczakowski z cmentarzem Orląt Lwowskich. Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg.

7. dzień (630 km)

Po śniadaniu przejazd do Żółkwi: kolegiata św. Wawrzyńca, zamek Sobieskich (z zewnątrz). Przed północą zakończenie pielgrzymki.

 

CENA:

- dla grupy 37 os. wynosi  1250 zł

- dla grupy 42 os. wynosi  1180 zł

i obejmuje przejazd komfortowym autokarem, 6 noclegów (Jazłowiec: Dom Pielgrzyma, pokoje 2, 3, 4-os. z umywalkami, łazienki i toalety na korytarzu; Tarnopol i Lwów: hotele, pokoje 2, 3-os. z węzłem sanitarnym), 6 obiadokolacji, 6 śniadań, standardowe ubezpieczenie NNW i KL, opiekę pilota oraz podatek VAT.

 

UWAGA! Na wstępy, lokalnych przewodników, napoje do obiadokolacji oraz zestaw audio do oprowadzania grupy prosimy przygotować ok. 150 zł

OBOWIĄZKOWO NALEŻY ZABRAĆ WAŻNY PASZPORT!!!

PIELGRZYMKA do Sanktuarium św. Jacka w Legnicy - miejsca Cudu Eucharystycznego

Termin: 9 czerwca 2018 r.

Cena: - 80 zł                  

Transport:  - przejazd komfortowym autokarem.

Wyżywienie:  

- na czas pielgrzymkowy prosimy zabezpieczyć się w kanapki,

- w przerwie obiad       

- gratisowa kawa i herbata na dłuższych postojach.

W programie:

- wyjazd o godz. 6:30 z przystanku autobusowego przy pl. Szarych Szeregów;

- ok. 9.30 przyjazd do kościoła pw. św. Jacka w Legnicy, zwiedzanie sanktuarium, modlitwa i oddanie czci Relikwiom Ciała Pańskiego, msza św.;

- zwiedzanie Legnicy: katedra św. Apostołów Piotra i Pawła, kościół św. Jana Chrzciciela – Mauzoleum Piastów, kościół Mariacki (z zewnątrz, jego historia), Starówka, Zamek Piastowski;

- ok. 14.00 przerwa obiadowa;

- Legnickie Pola - barokowy kościół pw. św. Jadwigi z dawnym klasztorem Benedyktynów;

- przejazd do jedynego w Polsce kościoła pw. św. Filomeny w Gniechowicach koło Wrocławia, czas na modlitwę, ucałowanie relikwii św. Filomeny;

- ok. 21.00 zakończenie pielgrzymki.

 Na przewodnika lokalnego oraz wstępy proszę przygotować ok. 15 zł

Zapisy prowadzą: Maria i Witold Jankowscy,
tel. kontaktowy:
  kom. 605438075  lub w kancelarii parafialnej

WIEDEŃ I NIE TYLKO - W RYTM WALCÓW STRAUSSA

TERMIN: 15 – 17 czerwca 2018 r.

 

1. dzień (440 km)

Wyjazd w godzinach rannych. Zwiedzanie jednej z jaskiń Morawskiego Krasu.

Po południu zwiedzanie jednego z najważniejszych ośrodków sakralnych Austrii – opactwa augustianów w Klosterneuburgu, wzorowanego na hiszpańskim Escorialu.

Wieczorem obiadokolacja w wiosce winiarzy na Grinzingu i nocleg w hotelu w Wiedniu lub najbliższej okolicy.

2. dzień (100 km)

Po śniadaniu spacer po stolicy Austrii, m.in. zespół pałacowo-parkowy Belweder, Park Miejski, z pomnikiem J. Straussa, kościół św. Karola Boromeusza, Opera (z zewnątrz), katedra św. Szczepana, Graben,  dawna zimowa rezydencja Habsburgów – Hofburg. Po południu przejazd na Kahlenberg - wzgórze, z którego Jan III Sobieski dowodził Odsieczą Wiedeńską w 1683. 

Po obiadokolacji dla chętnych spacer „Wiedeń nocą”. Nocleg.

3. dzień (420 km)

Po śniadaniu spacer po parku dawnej letniej rezydencji cesarskiej Schonbrunn. Następnie zwiedzanie zamku cesarza Franciszka II w Laxenburgu. Po południu wyjazd w drogę powrotną.

Ok. 22.00 zakończenie pielgrzymki.

 

CENA: 

dla grupy 37 os. płacących wynosi 800,00 zł

dla grupy 42 os. płacących wynosi 750,00 zł

i obejmuje przejazd komfortowym autokarem, 2 noclegi (hotel**/***, pokoje 2, 3-os. z węzłem sanitarnym), 2 obiadokolacje (w tym jedna na Grinzingu), 2 śniadania, standardowe ubezpieczenie NNW i KL, opiekę, pilota, przewodnictwo oraz podatek VAT

 

UWAGA! Na wstępy, napoje do obiadokolacji oraz zestaw audio do oprowadzania grupy prosimy przygotować ok. 200 koron i €50.

Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny + 10,00 zł

 

Zapisy prowadzą: Maria i Witek Jankowscy, tel. 605438075, email:

SANKTUARIA POLSKI PN.-ZACH.

 

TERMIN:  28 kwietnia – 3 maja 2018 r.

1. dzień (640 km) 28 IV Wyjazd w godzinach rannych. Przejazd do Świebodzina, gdzie znajduje się monumentalna figura Chrystusa Króla (36 m. wys.). Następnie nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Szczecina.

2. dzień (140 km) 29 IV Po śniadaniu zwiedzanie Stargardu Szczecińskiego: kolegiata NMP, rynek z ratuszem. Następnie przejazd do najstarszego na Pomorzu opactwa cysterskiego w Kołbaczu (XII w.). Po południu spacer po tajemniczym Krzywym Lesie, gdzie rosną nietypowe sosny. Zwiedzanie Szczecina, m.in. zamek książąt pomorskich, katedra św. Jakuba, Wały Chrobrego. Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg.

3. dzień (180 km) 30 IV Po śniadaniu przejazd do Wolińskiego Parku Narodowego,relaks w Międzyzdrojach. Po południu zwiedzanie katedry św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim oraz udział w koncercie organowym. Następnie chwila zadumy w Pustkowie pod repliką krzyża z Giewontu oraz podziwianie ruin kościoła w Trzęsaczu. Obiadokolacja i nocleg w Niechorzu.

4. dzień (320 km) 1 V Po śniadaniu Msza św. w Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Niechorzu. Spacer po Parku Miniatur Latarni Morskich. Następnie przejazd do Cerkwicy, gdzie znajduje się studzienka św. Ottona oraz zwiedzanie średniowiecznego zamku książęcego w Połczynie-Zdroju. Po południu nawiedzenie Sanktuarium MB Bolesnej w Skrzatuszu oraz najstarszego w Polsce drewnianego kościoła (XIII w.) w Tarnowie Pałuckim. Obiadokolacja i nocleg   w okolicy Poznania.

5. dzień (80 km) 2 V Po śniadaniu spacer po Poznaniu, m.in. Ostrów Tumski z katedrą św. Piotra i Pawła (najbardziej prawdopodobne miejsce chrztu Polski), Stare Miasto z ratuszem i kamieniczkami. Następnie Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa, Kościół Bożego Ciała, Kościół Jezuitów, dawniej Dominikanów (Poznański Trakt Eucharystyczny).Po południu zwiedzanie pałacu w Rogalinie oraz zwiedzanie zamku w Kórniku. Powrót na obiadokolację i nocleg.

6. dzień (340 km) 3 V Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium MB Pocieszenia w Borku Wlkp. Następnie nawiedzenie Sanktuarium MB Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu. Po południu zwiedzimy Bazylikę św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy (jeden z najstarszych kościołów na Śląsku). Wieczorem zakończenie pielgrzymki.

 

CENA:   820,00 zł

i obejmuje przejazd komfortowym autokarem, 5 noclegów z obiadokolacjami i śniadaniami (pokoje 2, 3 i 4-os. z węzłem sanitarnym), opiekę pilota, przewodnictwo.Na wstępy, lokalnych przewodników prosimy przygotować ok. 90 zł.

 I rata w wysokości 300,00 zł płatna do 30 września 2017 r. na nr konta:

ING BANK     07 1050 1490 1000 0022 7356 6840 Pozostała kwota płatna na ww. numer konta do 30 kwietnia 2018 r.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Msze Święte niedzielne:
18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00
Msze Święte w tygodniu:
6.30; 8.00; 18.00
 

Msze Święte w okresie wakacyjnym
 w niedzielę: 18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00
w tygodniu: 7.30; 18.00 
 

Spowiedź
* w tygodniu pół godziny przed Eucharystią
* w niedzielę w czasie Eucharystii

Pielgrzymki parafialne

Święta

Czwartek, I Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Święto katedry św. Piotra Apostoła

KONTAKT

Pl. Farny 2
48 – 200 Prudnik
Tel. 0 77 436 28 78

Konto naszej parafii:
06 1240 1688 1111 0000 2678 8764