• ółążść‡

Termin: 7-9 czerwca 2024 r.

Cena:                - 660 zł                    

Transport: - przejazd komfortowym autokarem.

Wyżywienie - śniadania i obiadokolacje w hotelu

W programie:

1 dzień – 7.06.

- wyjazd w piątek 7 czerwca o godz. 6:00 z przystanku autobusowego przy pl. Szarych Szeregów;

- Księży Młyn – fabryczne imperium Scheiblera;

- Muzeum Włókiennictwa, Łódzki Park Kultury Miejskiej (skansen);

- spacer ul. Piotrkowską (kamienice żydowskie, niemieckie, ławeczka Tuwima, kufer Reymonta, pasaż róży, żydowska kuczka i wiele innych;

- kościół Ducha Świętego, Msza św.;

2 dzień - 8.06.

- Szlak Św. Faustyny (Muzeum poświęconego Świętej Faustynie przy ul Krośnieńskiej 9 prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, Msza św., park Słowackiego gdzie znajduje się drzewo, pomnik i krzyż - symbole znajdują się w miejscu spotkania Św. Faustyny i Jezusa oraz drzewo, pod którym miało miejsce widzenie Jezusa przez Siostrę Faustynę, następnie udamy się na ul. Abramowskiego 29, Kościół św. Faustyny Kowalskiej przy placu Niepodległości, pomnik – fontanna Św. Faustyny Kowalskiej przy placu Niepodległości, katedra pw. Św. Stanisława Kostki (tympanon z wizerunkiem Świętej Faustyny i sceną z parku „Wenecja”. W nowoczesnej podziemnej sali multimedialnej można oglądać prezentację poświęconą łódzkim śladom św. Faustyny), plac katedralny.

- getto, Park Ocalonych;

- Stacja Radegast;

- Spalona Fabryka;

- Pałac Poznańskiego;

- Manufaktura;

- kościół drewniany pw. Św. Józefa - najstarszy łódzki kościółi jedyny zachowany budynek z czasów Łodzi rolniczej;

- kaplica Scheiblera – nie ma podobnej w Europie.

3 dzień – 9.06.

- kościół Wniebowzięcia NMP, kaplica S.B. Stanisławy Leszczyńskiej. Msza św. godz. 9.00.

- Orientarium lub inny pkt programu?

- powrót do Prudnika ok. 21.00.

Uwaga! Kolejność i miejsca zwiedzania mogą ulec zmianie.

Uwaga!

Na wstępy, przewodników lokalnych oraz zestaw do oprowadzania Audio (słuchawki) proszę przygotować 160 zł.

Termin: 29 czerwca 2024 r.

Cena: 120 zł

                              

Transport: - przejazd komfortowym autokarem.

Wyżywienie:

- na czas pielgrzymkowy prosimy zabezpieczyć się w kanapki,

- obiad w Ołomuńcu.

 

W programie:

- wyjazd o godz. 6:00 z przystanku autobusowego przy pl. Szarych Szeregów i przejazd do Ołomuńca;

- Zwiedzanie rozpoczniemy odSvatego Kopečka koło Ołomuńca, zwiedzimy bazylikę mniejszą, którą w 1995 roku odwiedził papież Jan Paweł II;

- Ołomuniec: rynek z ratuszem, zegarem astronomicznym i kolumna Trójcy Świętej, katedra pw. św. Wacława, kościół parafialny pw. św. Maurycego, kościół oo. dominikanów pw. św. Michała, kościół oo. jezuitów pw. Matki Boskiej Śnieżnej, kościół oo. kapucynów pw. Zwiastowania NMP, kościół ss. dominikanek pw. św. Katarzyny, kaplica pw. św. Anny, kaplica pw. św. Jana Sarkandra, kolumna maryjna.

- w przerwie obiad;

- ok. 21:00 zakończenie pielgrzymki w Prudniku.

 

UWAGA!

Na wstępy, przewodnika, zestawy słuchawkowe do oprowadzania audio proszę przygotować 50 zł

 

Zapisy: w kancelarii parafialnej lub na tel.: 605438075

LEŻAJSK · NAROL · SUSIEC · KRASNOBRÓD · TOMASZÓW LUBELSKI · ZAMOŚĆ · GÓRECKO KOŚCIELNE · ZWIERZYNIEC · RADECZNICA · SZCZEBRZESZYN · RADRUŻ · HORYNIEC ZDRÓJ · MARKOWA

PROGRAM RAMOWY 6 DNI  - 24.08.-29.08.2024R.

DZIEŃ 1 – 24.08. Sobota

Zbiórki uczestników w Prudniku na Plac Szarych Szeregów godz. 6:20. Wyjazd o godz. 6:30. Przyjazd do Leżajska do Sanktuarium MB Pocieszenia. Tam zwiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP i klasztor bernardynów, które są jednym z najcenniejszych zabytków architektury kościelnej z pogranicza renesansu i baroku, stanowiące drugie co do wielkości bernardyńskie sanktuarium maryjne. Przejazd do miejsca zakwaterowania do hotelu w Narolu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2 – 25.08. Niedziela

Śniadanie. Zwiedzanie Roztocza, krainy malowniczych, zielonych pagórków, gdzie lasy skrywają wąwozy porośnięte bluszczem i szemrzące strumienie rozpoczniemy od zwiedzania m. Narol. Zobaczymy: barokowy Pałac Łosiów z zewnątrz, kościół, ratusz oraz liczne przydrożne kapliczki. Następnie w okolicy Suśca, spacer do unikatowych progów skalnych na Tanwi. Będziemy podziwiać małe, malownicze wodospady, zwane szumami, wieża widokowa w Suścu. Następnie przejazd do Krasnobrodu, którego perłą jest sanktuarium maryjne i dawny klasztor dominikanów wraz z cudownym obrazem Matki Bożej Krasnobrodzkiej (ufundowany przez Królową Marysieńkę w podziękowaniu za uratowanie życia) z zabytkowym drewnianym spichlerzem, kalwarią i kaplicą „Na wodzie”, z bijącym pod nią źródłem. Świątynia z cudownym obrazem przedstawiającym Najświętszą Maryję Pannę z Dzieciątkiem Jezus jest najważniejszym sanktuarium diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Następnie zwiedzimy skansen „Zagroda Guciów”. To niezwykle urokliwe, magiczne miejsce, w którym czas naprawdę się zatrzymał. Można tu zjeść i napić się tak, jak to było w XIX i XX wieku, kiedy prąd nie był dobrem powszechnym. Powrót do miejsca zakwaterowania w Narolu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3 – 26.08. Poniedziałek

ŚniadaniePrzejazd do Tomaszowa Lubelskiego, gdzie będziemy mogli zobaczyć: modrzewiowy, barokowy kościół z XVIII w. - sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, cerkiew, drewnianą herbaciarnię i dawną siedzibę straży ogniowej z wieżą. Zwiedzimy cerkiew prawosławną w Tomaszowie Lubelskim. Następnie pojedziemy do Zamościa, unikatowego zabytku architektonicznego okresu odrodzenia, wpisanego na Listę UNESCO. Zobaczymy m.in. rynek, ratusz, Pałac Zamoyskich, katedrę, akademię Zamoyskich, synagogę, fortyfikacje. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu w Narolu.

DZIEŃ 4 – 27.08. Wtorek

Śniadanie. Przejazd do Górecka Kościelnego, pięknie położonej śródleśnej wsi z sanktuarium św. Stanisława Biskupa, z licznymi kapliczkami, aleją kilkusetletnich dębów i malowniczym przełomem Szumu. To miejsce jest od wieków związane z kultem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, który ukazał się młodemu rolnikowi Janowi Sosze, i wskazał miejsca, na których mają być wzniesione kapliczki i kościół. Kościół posiada relikwie św. Stanisława. Przejazd do Zwierzyńca, miasta ogrodu – z uwagi na okazałą roślinność i otaczające lasy. Zobaczymy pomnik szarańczy, barokowy kościół p.w. św. Jana Nepomucena „Na wyspie”, kościół Matki Bożej Królowej Polski w miejscu byłego obozu dla dzieci Zamojszczyzny oraz innych mieszkańców tych ziem, klasycystyczne biura Ordynacji Zamojskiej, stary browar i modrzewiowy dwór plenipotenta. Przejazd do Szczebrzeszyna, najstarszego miasta regionu: barokowe kościoły,  kościół św. Mikołaja z fundacji pierwszego infułata zamojskiej kolegiaty (piękna budowla w stylu renesansu lubelskiego), kościół św. Katarzyny z fundacji Tomasza i Katarzyny Zamojskich, pomnik chrząszcza, cerkiew, synagoga i kirkut z macewami z XVI w., zabytkowy cmentarz, barokowy pałac Zamoyskich, otoczony parkiem krajobrazowym. Następnie udamy się do Radecznicy - nawiedzenie sanktuarium Św. Antoniego, ważnego obiektu pielgrzymkowego, zwanego Lubelską Częstochową. Składają się na nie: barokowy, jednonawowy kościół z charakterystyczną, widoczną z daleka fasadą oraz przylegający do niego klasztor OO. Bernardynów. Jest to jedyne w Polsce zatwierdzone przez Kościół miejsce objawień św. Antoniego. Msza św. w intencji Ojczyzny. Powrót na obiadokolację i nocleg

DZIEŃ 5 – 28.08. Środa

Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od m. Pizuny – przysiółek gdzie urodziła się Marysia Jabłońska, obecnie błogosławiona siostra Bernardyna, zwiedzanie Domu Modlitwy sióstr Albertynek. Dom został wybudowany w celu szerzenia kultu bł.S. Bernardyny Jabłońskiej, urodzonej w Pizunach k. Narola. To polska zakonnica, albertynka, błogosławiona Kościoła katolickiego, dziewica i duchowa córka św. Alberta (ks. Adama Chmielowskiego), współpracownica i kontynuatorka jego dzieła Miłosierdzia Posługujących Ubogim. Jej relikwie znajdują się w Sanktuarium Ecce Homo św. Brata Alberta w Krakowie. Następnie udamy się na spacer po pięknej alei spacerowej z tężniami solankowymi w Horyńcu Zdroju. Później zwiedzanie kaplicy „na wodzie w Nowinach Horynieckich” – pięknego miejsca z wąwozami, wodą leczniczą oraz ołtarzem polowym św. Antoniego, gdzie co miesiąc odbywają się pielgrzymki z Horyńca Zdroju. Przejazd do Radruża, gdzie zobaczymy zespół cerkiewny o charakterze obronnym z końca XVI w. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu w Narolu.

DZIEŃ 6 - 29.08. Czwartek

Śniadanie. Przejazd do Markowej i zwiedzanie miejsc związanych zbłogosławioną rodziną UlmówJózefem i Wiktorią Ulma wraz z dziećmi: Stanisławą, Barbarą, Władysławem, Franciszkiem, Antonim i Marią, jak i siódmym z dzieci, będącym w łonie matki w czasie egzekucji, Msza św., po którym wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

 

CENA: dla grupy min. 44 os. płacących wynosi 1200,00 zł;

 

i obejmuje przejazd autokarem, 5 noclegów z obiadokolacjami i śniadaniami (pokoje 2-, 3-, 4-os. z węzłem sanitarnym).

 

*na wstępy, lokalnych przewodników, słuchawkowe zestaw do oprowadzania, prosimy przygotować ok. 150 zł.

MEDJUGORJE - MIEJSCE MODLITWY

1. dzień (7 IX - sobota), 740 km

Wyjazd w godzinach rannych. Nawiedzenie bazyliki Wniebowzięcia NMP oraz św. Cyryla i Metodego w Velehradzie, najważniejszym pielgrzymkowym sanktuarium Republiki Czeskiej. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Zagrzebia.

2.dzień (8 IX - niedziela), 610 km

Po śniadaniu spacer po Zadarze: Stare Miasto z katedrą św. Anastazji, kościołem św. Donata, romańską świątynią św. Chryzogona i malowniczymi kamieniczkami. Po południu nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Lourdzkiej w Vepric. Obiadokolacja i nocleg w Medjugorje.

3. - 7. dzień (9 – 13 IX), 550 km

Śniadanie. Udział we Mszy św., adoracja Najświętszego Sakramentu, wejście na Podbrdo, Krizevac - Droga Krzyżowa. Obiadokolacja. Wieczorne nabożeństwo różańcowe. Nocleg.

Wycieczki:

*do Sarajewa oraz Mostaru

*na Wodospady Kravica;

*plażowanie w jednym z kurortów na Riwierze Makarskiej;

*na wyspę Korczulę, jedną z najpiękniejszych w Chorwacji, słynącą jako miejsce narodzin znanego podróżnika Marco Polo

8. dzień (14 IX - sobota), 560 km

Po śniadaniu przejazd do Narodowego parku Rzeki Krka. Spacer po rezerwacie przyrody. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Zagrzebia.

9. dzień (15 IX - niedziela), 750 km

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Krótki spacer po Graz. Przed północą zakończenie pielgrzymki.

 

CENA:

*dla grupy 38 os. płacących wynosi 1.680,00 zł + €200 (euro płatne w Medjugorje)

*dla grupy 43 os. płacących wynosi 1.580,00 zł + €195 (euro płatne w Medjugorje)

i obejmuje przejazd komfortowym autokarem, 8 noclegów z obiadokolacjami i śniadaniami (pokoje 2-, 3-os. z węzłem sanitarnym), ubezpieczenie NW 15.000 zł i KL €30.000, opiekę pilota, przewodnictwo oraz podatek VAT

UWAGA! Na wstępy, lokalne podatki, parkingi i wjazdy do miast, obowiązkowy TFG i TFZ, rejs na Korczulę oraz przewodnika po Sarajewie prosimy przygotować ok. €100.

ŚLADAMI ŚW. PAWŁA - Pielgrzymka na Maltę, 4 – 11 października 2024 r.

 

1. dzień

Przelot z Katowic na Maltę. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

2. dzień

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy, La Valetty: forteca Zakonu Maltańskiego, panorama Wielkiego Portu, kościół św. Pawła Rozbitka, katedra św. Jana Chrzciciela, gdzie pochowano ponad 300 rycerzy; Oratorium z obrazami Caravaggia „Ścięcie św. Jana” oraz „św. Hieronim”, Pałac Wielkiego Mistrza (z zewnątrz), Ogrody Barracca. Wycieczka realizowana komunikacją miejską. Późnym popołudniem powrót na obiadokolację i nocleg.

 

3. dzień (60 km)

Po śniadaniu zwiedzanie trzech miast:

*Vittoriosa (Birgu) – pierwsza siedziba joannitów;

*Senglea – nazywana „Niezdobytym Miastem”: ogrody Safe Haven z budką wartowniczą, na której wyrzeźbiono oko i ucho;

*Cospicua – największe z Trójmiasta. Popołudniu powrót na obiadokolację i nocleg.

 

4. dzień (80 km)

Po śniadaniu przeprawa promowa na wyspę Gozo (70 km2 pow.), słynącą z tajemniczych prehistorycznych megalitów: świątynia Ġgantija, jeden z najważniejszych obiektów archeologicznych i najstarsza w basenie M. Śródziemnego wolno stojącą budowla o charakterze sakralnym (3600-2500 p.n.e.), wpisana w 1980 na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego Ta’ Pinu, znanego z objawień, których w 1889 doznała Carmena Grima oraz spacer po stolicy wyspy, Victorii: katedra, cytadela. Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg.

 

5. dzień (50 km)

Po śniadaniu Msza św. w Sanktuarium Maryjnym w Mellieha. Nawiedzenie Groty św. Pawła w Rabacie, gdzie wg tradycji przebywał Apostoł w 60 r. i gdzie modlił się św. Jan Paweł II oraz zwiedzanie dawnej stolicy Malty, Mdiny. Po południu zwiedzanie 1 z największych rotund na świecie, kościoła Wniebowzięcia NMP w Mosta oraz relaks w Ogrodach św. Antoniego przy pałacu prezydenckim w Attard. Późnym popołudniem powrót na obiadokolację i nocleg.

 

6. dzień (90 km)

Po śniadaniu przejazd do Marsaxlokk, jednego z najbardziej malowniczych miasteczek na Malcie. Następnie rejs do Lazurowej Groty oraz zwiedzanie Hagar Qim, gdzie znajdują się unikalne stare maltańskie świątynie. Późnym popołudniem powrót na obiadokolację i nocleg.

 

7. dzień

Śniadanie. Dzień przeznaczony na odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg.

 

8. dzień

Śniadanie. Przelot z Malty do Katowic. Zakończenie pielgrzymki.

 

CENA: 3.950 zł

obejmuje przelot linią Wizzair na trasie Katowice – Malta – Katowice (z uwzględnieniem 1 sztuki bagażu podręcznego o wym. 40x30x20 oraz 1 sztuki bagażu rejestrowanego o wadze 10 kg), 7 noclegów (hotel***, pokoje 2, 3-os. z węzłem sanitarnym), 7 obiadokolacji, 7 śniadań, przejazdy autokarem na Malcie (z wyjątkiem wycieczki do La Valetty), ubezpieczenie KL na kwotę €30.000, opiekę pilota oraz podatek VAT. Cena nie obejmuje dojazdu na/z lotnisko/a.

UWAGA!

Na wstępy, bilety komunikacji miejskiej, przeprawy promowe, przewodnika, lokalne podatki, zestaw audio do oprowadzania, obowiązkowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy prosimy przygotować ok. €140. Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie.

Termin: sobota 26 października 2024 r.

Cena:                - 120 zł

                             

Transport: - przejazd komfortowym autokarem.

Wyżywienie - w przerwie obiad.

 

W programie:

- wyjazd o godz. 7:30 z przystanku autobusowego przy pl. Szarych Szeregów;

- zwiedzanie kościołów drewniany wybranych przez Marcina Husaka.

- przerwa na obiad.

- powrót do Prudnika ok. 20.00.

 

W cenie:

Przejazd autokarem, obiad.

 

Uwaga!

Na wstępy, przewodnika proszę przygotować 30 zł.

 

 

Zapisy: w kancelarii parafialnej lub na tel.: 605438075

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Msze Święte niedzielne:
18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00
Msze Święte w tygodniu:
6.30; 8.00; 18.00
 

Msze Święte w okresie wakacyjnym
 w niedzielę: 18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00
w tygodniu: 7.30; 18.00 
 

Spowiedź
* w tygodniu pół godziny przed Eucharystią
* w niedzielę w czasie Eucharystii

 

Fanpage parafii na Facebook'u

Pielgrzymki parafialne

Święta

Czwartek, XI Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

KONTAKT

Pl. Farny 2
48 – 200 Prudnik
Tel. 0 77 436 28 78

Konto naszej parafii:
06 1240 1688 1111 0000 2678 8764