• ółążść‡

Szlak Pielgrzyma

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
2443

Zegar

Dzisiaj jest

poniedziałek,
26 października 2020

(300. dzień roku)

Wyszukiwanie

1.09. /wtorek/ - o godz. 7.45 odprawiona została Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców,

- o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny, jej obrońców i kombatantów II wojny światowej w 81. Rocznicę jej wybuchu, oraz o pokój na świecie.


2.09. /środa/ - odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych z klas IV i omówiony został sposób przeprowadzenia Komunii św. w okresie pandemii koronawirusa.


4.09. /piątek/ - podczas Mszy św. szkolnej o godz. 16.30 pobłogosławione zostały dzieci klas pierwszych i przybory szkolne w związku z rozpoczęciem procesu edukacyjnego.


11.09. /piątek/ - podczas Mszy św. o godz. 16.30 dzieci z klas IV uroczyście odnowiły przyrzeczenia chrzcielne przed I Komunią św.


13.09. /niedziela/ - nasz nowy wikary neoprezbiter ks. Łukasz Labusga głosił Słowo Boże i udzielał błogosławieństwa prymicyjnego,

- do I Komunii św. przystąpiło 50 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3.


14.09. /poniedziałek/ - święto Podwyższenia Krzyża Świętego:

- zebrana została kolekta na kościoły i Boży Grób w Ziemi Świętej, jako ofiara z Wielkiego Piątku; złożyliśmy 710 zł,

- o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. w intencji pracowników, wolontariuszy i dzieci z okazji 28. Rocznicy działalności Świetlicy i Parafialnego Zespołu Charytatywnego Caritas.


18.09. /piątek/ - święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży - wieczorem odbyło się Czuwanie modlitewne dla młodzieży, a szczególnie osób przygotowujących się do Bierzmowania.


20.09. /niedziela/ - o godz. 7.00 odbyła się transmisja Mszy św. z naszego kościoła przez Telewizję Opole,

- do I Komunii św. przystąpiło 40 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4.


23.09. /środa/ - o godz. 18.00 ks. bp Rudolf Pierskała udzielił młodzieży naszej parafii sakrament Bierzmowania, do którego przystąpiło 147 osób.


25.09. /piątek/ - o godz. 16.30 podczas Mszy św. szkolnej dzieciom komunijnym z klas III poświęcony został różaniec, na którym będą starać się modlić podczas nabożeństw październikowych.


27.09. /niedziela/ - przeżyliśmy odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła; słowo Boże głosił i przewodniczył sumie odpustowej gwardian z Prudnika Lasu o. Dawid Zmuda,

- o godz. 10.00 Telewizja Opole w ramach programu Oblicza Wiary wyemitowała program o świętych archaniołach Michale, Gabrielu i Rafale, zrealizowany w naszej parafii.

 

3.04. /piątek/ - tradycyjnie miała odbyć się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta; w tym roku z Parafii św. Michała Arch. do Parafii Miłosierdzia Bożego; ze względu na pandemię koronawirusa nie odbyła się,

- od tego dnia zaczęło obowiązywać rozporządzenie Rządu i ks. Bpa Andrzeja Czai, że w kościołach podczas liturgii może uczestniczyć nie więcej niż 5 osób,

- z uwagi na ograniczenia możliwości sprawowania Sakramentu Pokuty, podstawową formą pojednania z Bogiem i Kościołem jest w tym czasie akt żalu doskonałego.

Triduum Paschalne /9-11.04./ - zgodnie z rozporządzeniem ks. bpa Andrzeja Czai czynności liturgiczne sprawowane były bez udziału ludzi, a uczestniczyło w niej tylko pięć osób Liturgicznej Służby Ołtarza.

12.04. /niedziela/ - Wielkanoc – rano o godz. 7.00 rozpoczęła się liturgia rezurekcyjna, bez procesji. Podczas Mszy w ciągu dnia mogło uczestniczyć tylko 5 osób. Wielkanoc przeżywaliśmy uczestnicząc w Mszach świętych transmitowanych przez media.

18.04. /sobota/ - rozpoczęliśmy transmisje Mszy św. z naszego kościoła na Facebook’u.

20.04. /poniedziałek/ - zmniejszył się rygor ilości osób w kościele podczas liturgii; w naszym kościele od tego dnia w liturgii może uczestniczyć 77 osób /jedna osoba na 15 m2 powierzchni użytkowej/.

 

25.04. /sobota/ - w uroczystość św. Marka po Mszy św. o godz. 8.00 odśpiewana została litania do Wszystkich Świętych i odmówione modlitwy o dobre urodzaje, błogosławieństwo w pracy i ustanie pandemii koronawirusa; nie było procesji do krzyży przy kościele. Przez cały miesiąc codziennie w godz. od 15.00 do 17.00 odbywała się adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością przystąpienia do Komunii św., a wieczorem o godz. 20.30 kapłani naszej parafii odmawiali w kościele różaniec w łączności z parafianami modlącymi się w domach. Wielkie podziękowanie kierujemy do wiernych, którzy w tym czasie złożyli swoje ofiary na potrzeby naszej parafii, czy to w kościele, czy przez wpłaty internetowe. Bóg zapłać.

 

1.03. /niedziela/ - w parafii gościliśmy ks. Bogusława Króla, proboszcza z Parafii Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu, byłego naszego wikarego, który głosił przez całą niedzielę kazania i po Mszach św. zbierał ofiary na potrzeby swojej parafii. Złożyliśmy kwotę 8 500 zł.

2.03. /poniedziałek/ - o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. urodzinowa ks. Tomasza Łuczkowskiego.

3.03. /wtorek/ - o godz. 18.45 w auli Domu Katolickiego odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych, które poświęcone było Sakramentowi Pokuty i Pojednania oraz przygotowaniom do Pierwszej Komunii św.

13.03. /piątek/ - o godz. 17.10 w kościele odbyło się przyrzeczenie Margaretki dla ks. Mateusza Zajdel.

14.03. /sobota/ - zakończyliśmy prace związane z renowacją i montażem odnowionego obramowania obrazu w głównym ołtarzu; prace wykonywała Pracownia Konserwatorska Renovart Katarzyna Wantuch-Jarkiewicz z Wrocławia.

15.03. /niedziela/ - w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa wprowadzone zostały szczególne obostrzenia życia duszpasterskiego: przez najbliższe dwa tygodnie nie będzie spotkań i celebracji przed Bierzmowaniem oraz Drogi Krzyżowej dla dzieci. Podobnie rezygnujemy z

rekolekcji parafialnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które miały rozpocząć się w najbliższą niedzielę. W związku z wprowadzeniem przez Rząd zakazu zgromadzeń w obiektach zamkniętych powyżej 50 osób, prosimy, aby na Msze św. niedzielne przychodziły tylko osoby związane z intencją mszalną. Pozostali pozostańmy w domu i skorzystajmy z transmisji Mszy św. w telewizji lub radiu.

23.03. /poniedziałek/ - od tego dnia codziennie kapłani naszej parafii gromadzą się o godz. 20.30 w kościele na modlitwie różańcowej o ustanie epidemii koronawirusa, a wierni w swoich domach łącząc się modlitewnie.

25.03. /środa/ - od tego dnia Rząd wprowadził zasadę, że w Mszy św. może uczestniczyć nie więcej niż 5 osób, nie licząc kapłana i obsługi liturgicznej.

30.03. /poniedziałek/ - od tego dnia w godz. od 15.00 do 17.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Ograniczeniem jest 5 osób w kościele.

11.02. /wtorek/ – obchodziliśmy wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego; o godz. 16.00 odprawiona została Msza św. w intencji chorych i starszych połączona z nabożeństwem lurdzkim.


23-25.02. /niedziela–wtorek/ - przeżywaliśmy Dni Eucharystyczne przed rozpoczęciem Wielkiego Postu.


28.02. /piątek/ - Droga Krzyżowa o godz. 17.30 odprawiona została w intencji na przebłaganie zagrzechy kapłanów i osób konsekrowanych.

 

1.01. /środa/ - całodzienną liturgią Eucharystyczną ku czci Świętej Bożej Rodzicielki rozpoczęliśmy Nowy 2020 Rok.


6.01. /poniedziałek/ - tradycyjnie już po raz piąty wyruszyliśmy po sumie o godz. 12.30 z Orszakiem Trzech Króli, który przygotował i poprowadził Kościół Domowy; cieszymy się z tak dużej frekwencji wiernych. Orszak zakończył się w kościele OO. Bonifratrów.


16.01. /czwartek/- Parafia nasza zorganizowała zbiorowe wyjście do Kina Diana na film pt. „Z miłości do Joey”.


19.01. /niedziela/ - w naszym kościele o godz. 17.00 odbył się „Świąteczny Koncert Kolęd” w wykonaniu Chóru „Brosic Chorus” z Brożca.


23.01. /czwartek/ - zakończyliśmy kolędę odwiedzając całą naszą parafię; dziękujemy za serdeczne przyjęcie, wspólną modlitwę i złożone ofiary, które przeznaczymy na renowację obrazu w głównym ołtarzu; kolędę przyjęło 66 % rodzin w stosunku do kartotek, które posiadamy.


26.01. /niedziela/ - w naszym kościele odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru naszej Parafii pod kierunkiem pana Janusza Żymły.

 

2.12. /poniedziałek/ - rozpoczęliśmy odprawianie Rorat: o godz. 6.00 dla dorosłych, o godz. 18.00 dla dzieci, młodzieży i dorosłych.


7.12. /sobota/ - o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem ks. bpa Rudolfa Pierskały w intencji Neokatechumenatu z okazji 30. Rocznicy powstania.


8.12. /niedziela/- na Mszy św. o godz. 10.00 dzieciom komunijnym poświęcone zostały medaliki; to kolejny etap formacji komunijnej,

- na Mszy św. o godz. 16.00 odbyło się uroczyste przyjęcie nowych Marianek i odnowienie przyrzeczeń,

- posługę nadzwyczajnego szafarza Komunii św. podjął po odpowiednim przygotowaniu pan Waldemar Marks; wyrażamy naszą radość i wdzięczność, oraz życzymy Bożego błogosławieństwa.


13.12. /piątek/ - w Prudniku-Lesie odbyło się o godz. 19.00 Czuwanie przed beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego.


15.12. /niedziela/ - parafia nasza gościła małżeństwo neokatechumenalne, które posłane zostało celem ewangelizacji do Albanii; małżeństwo złożyło krótkie świadectwo i zbierało ofiary na potrzeby swojej wspólnoty.


17.12. /wtorek/ - o godz. 19.00 odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej; po modlitwie i podzieleniu się opłatkiem podsumowany został kończący się rok.


24.12. /wtorek/ - o godz. 24.00 odprawiona została pasterka, którą transmitowało Radio Opole.


27.12. /piątek/ - rozpoczęliśmy kolędę od osiedla przy ulicy Kolejowej.


31.12. /wtorek/ - o godz. 17.00 odprawiona została Msza św. na zakończenie Roku 2019; statystyka za 2019 rok jest następująca: chrzty – 101, I Komunia św. – 58, Bierzmowanie – 99, śluby – 45, zgony – 200, rozdana Komunia święta – 137 tys.

Kalendarium wydarzeń Parafialnych

Listopad 2019


1.11. /piątek/ 

- jak co roku przeżywaliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych i modlitwą otaczaliśmy naszych zmarłych; o godz. 14.00 na cmentarzu odbyła się procesja różańcowa między grobami, a następnie przy krzyżu cmentarnym nabożeństwo Słowa Bożego, które prowadziła parafia św. Michała Arch.; kazanie wygłosił ks. Szymon Cała. Wieczorem o godz. 19.30 młodzież naszej parafii poprowadziła na cmentarzu przy krzyżu specjalne modlitewne nabożeństwo.

 

11.11. /poniedziałek/

- o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny i Kombatantów Ziemi Prudnickiej z ok. 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości; uczestniczyły w niej władze Gminy i Powiatu, samorządowcy, służby mundurowe, poczty sztandarowe, Orkiestra Prudnickiego Ośrodka Kultury i bardzo wielu wiernych. Po Mszy sw. odbyły się uroczystości przy pomniku na Placu Wolności.

 

13.11. /środa/

- podczas nabożeństwa fatimskiego ks. Tomasz Łuczkowski otrzymał Margaretkę.

 

15.11. /piątek/

- podczas Mszy św. szkolnej dzieciom komunijnym poświęcony został modlitewnik Droga do nieba.

 

23.11. /sobota/

- na Mszy św. o godz. 18.00 odbyła się uroczystość odnowienia przyrzeczeń ministranckich.

 

28.11. /czwartek/

- parafia nasza zorganizowała wyjście do kina na film „Nieplanowane”.

Październik 2019

 

1.10. /wtorek/

- o godz. 11.00 w kinie Diana w ramach projektu Soli Deo odbyła się Konferencja naukowa poświęcona kard. Stefanowi Wyszyńskiemu.

 

5.10. /sobota/

- parafia nasza zorganizowała jednodniową pielgrzymkę do Opola; w programie była katedra opolska, kościół św. Sebastiana, św. Aleksego, OO. Franciszkanów i MB Bolesnej, następnie Muzeum Polskiej Piosenki i miasto Prószków.

 

12.10. /sobota/

- w związku z przypadającą w październiku 65. Rocznicą przywiezienia do Prudnika ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, autorzy projektu „Soli Deo – Kardynał Stefan Wyszyński” zorganizowali w Prudniku-Lesie uroczystości związane z tym wydarzeniem:

         - o godz. 11.00 odbył się Bieg Prymasowski,

         - o godz. 16.00 odprawiona została Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Jana Kopca z diecezji Gliwickiej o beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego,

         - o godz. 18.00 – odbyła się Prapremiera Koncertu-Oratorium dedykowanego Prymasowi w wykonaniu Piotra Rubika z orkiestrą i chórem,

         - o godz. 20.00 wyświetlony został film na budynku klasztoru franciszkańskiego poświęcony ks. Prymasowi kard. Stefanowi Wyszyńskiemu.

 

13.10. /niedziela/

- obchodziliśmy Niedzielę Papieską; przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek na „Fundację Nowego Tysiąclecia” – złożyliśmy 3 450 zł.

 

15.10. /wtorek/

- o godz. 19.00 w naszym kościele odbył się w ramach Śląskiego Festiwalu Ziemi Prudnickiej im. Ludwiga van Beethovena Koncert organowy w wykonaniu profesora Juliana Gembalskiego.

 

27.10. /niedziela/

- w naszej parafii gościliśmy O. Jerzego, oblata z Bodzanowa, który głosił przez całą niedzielę Słowo Boże i rozprowadzał kalendarze misyjne.

 

31.10. /czwartek/

- o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. za zmarłego dnia 26.10.2019 r. dominikanina O. Stanisława Gołąb, który był ostatnim dominikańskim proboszczem w Prudniku, a mianowicie do 1.08.1999 r.

Wrzesień 2019

2.09. /poniedziałek/

- Mszą sw. o godz. 7.45 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny,

- o godz. 15.00 na plebanii odbyło się spotkanie katechetów wprowadzające w nowy rok katechetyczny.

 

6.09. / piątek/

- na Mszy św. szkolnej o godz. 16.30 dzieci pierwszych klas szkoły podstawowej zostały pobłogosławione oraz ich przybory szkolne,

- Parafia nasza zorganizowała w dniach 6-8 września br. pielgrzymkę do Saksonii. W programie były m.in. Miśnia, Drezno, Saksońska i Czeska Szwajcaria.

 

8.09 /niedziela/

- poranna Msza św. w naszym kościele o godz. 7.00 była transmitowana przez Telewizję Opole.

 

12.09. /czwartek/

- wieczorna Msza św. o godz. 18.00 odprawiana była w intencji Świetlicy i Zespołu Caritas z okazji 28. Rocznicy działalności.

 

14.09. /sobota/

- z inicjatywy wspólnot naszej Parafii w łączności z organizatorami akcji modlitewnej „POLSKA POD KRZYŻEM” odbyło się spotkanie modlitewne w Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie wg następującego planu:

- o godz. 16.00 przy Krzyżu na Koziej Górze modlitwa różańcowa i poświęcenie przyniesionych krzyży,

- o godz. 17.00 Droga Krzyżowa wokół Groty Lurdzkiej oraz możliwość przystąpienia do Sakramentu pokuty,

- o godz. 18.00 Uroczysta Msza św. w Grocie Lurdzkiej,

- o godz. 19.45 Konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu,

- o godz. 21.00 Apel Jasnogórski w Sanktuarium i końcowe błogosławieństwo.

W czuwaniu modlitewnym uczestniczyło około 300 osób.

 

17.09. /wtorek/

- o godz. 18.45 w naszym kościele odbyło się spotkanie rodziców dzieci komunijnych. Podane zostały najważniejsze elementy przygotowania dzieci do przyjęcia tego sakramentu.

 

20.09. /piatek/

- 15 wiernych naszej Parafii uczestniczyło w 10-dniowej pielgrzymce do Ziemi Świętej.

 

22.09. /niedziela/

- przeżyliśmy Odpust parafialny ku czci św. Michała Arch.; kazanie w tym dniu głosił wraz z przewodniczeniem Sumie odpustowej ks. dr hab. Paweł Landwójtowicz, Dyrektor Diecezjalnej Poradni Rodzinnej.

 

23.09. /poniedziałek/

- o godz. 15.30 na plebanii odbyło się kolejne spotkanie katechetów; tym razem poświęcone było przygotowaniu dzieci i młodzieży do sakramentu Bierzmowania.

 

27.09. /piątek/

- na Mszy św. o godz. 16.30 uczniowie klas szóstych rozpoczęli trzyletnie przygotowanie do Bierzmowania; uczniowie otrzymali odpowiednie deklaracje.

 

28.09. /sobota/

- o godz. 19.15 rozpoczęło się spotkanie tegorocznych uczestników Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Msze Święte niedzielne:
18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00
Msze Święte w tygodniu:
6.30; 8.00; 18.00
 

Msze Święte w okresie wakacyjnym
 w niedzielę: 18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00
w tygodniu: 7.30; 18.00 
 

Spowiedź
* w tygodniu pół godziny przed Eucharystią
* w niedzielę w czasie Eucharystii

 

Fanpage parafii na Facebook'u

Pielgrzymki parafialne

Święta

Poniedziałek, XXX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni

KONTAKT

Pl. Farny 2
48 – 200 Prudnik
Tel. 0 77 436 28 78

Konto naszej parafii:
06 1240 1688 1111 0000 2678 8764